رفتن به مطلب

چرا سایت اینجا از نسخه 4 استفاده نمی کنه؟!

ahadto

ارسال‌های توصیه شده

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام دوباره خدمت دوستان :)

دوست عزیز 

@@ahadto, من یکسری توضیحات خدمت تون می دم تا از دیدی که ما نسبت به تغییر سیستم داریم بدونید.

از دید شما تبدیل یعنی اینکه ما کافیه فایل ها رو بریزیم یک قالب نصب کنیم و خیلی راحت از تمام امکانات فوق العاده مناسب نسخه ۴ استفاده کنیم. این دید درسته و کاملا صحیح ولی یک مشکلی داره که شما از شرایط IPBFarsi خبر ندارید.

IPBFarsi بر اساس یک سیاست کلی مدیریت می شه و به صورت شانسی نیست که هر چه آید خوش آید.

IPBFarsi به عنوان یک انجمن پشتیبانی از سیستم های IPS فعالیت می کنه. وقتی کاربری به اینجا مراجعه می کنه اینجا باید بتونه تا حد بالایی توقعات به جای کاربر رو برطرف کنه. چنین خواسته هایی رو ما از کاربران به دفعات می بینیم که از ما درخواست می کنند :

ارسال پیام خصوصی به صورت انبوه

ارسال پیغام خوش امد یا تبریک پس از عضویت یا رسیدن به حد خاصی از ارسال

قوانین پیام خصوصی

سیستم بانک نقل قول ها

تاریخچه ویرایش پست ها

فرم تماس با ما

نمایش پیغام های خصوصی کاربران به مدیریت

و کلی مثال دیگه.

خوب چند تا از اینا توی نسخه ۴ تا الان امکان پذیر شده ؟ پس نسخه ۴ برای افراد خاصی ما توصیه می کنیم. اگر نسخه ۴ رو معرفی کنیم چی می شی ؟ سیل انتقادات و حرف های منفی به دنبال داره. "این چه سیستمیه آخه ؟ هیچی از اونایی که من می خوام نداره؟" "این اگر پیشرفته هست چرا فلان قابلیت رو نداره؟" "من از vb اومدم اونجا این شکلی نبود این امکانات بود." "من از mybb منتقل کردم چرا وضعیت مد ها برای نسخه ۴ اینقدر افتضاحه ؟" "شما که می دونید نسخه ۴ هنوز مشکل داره چرا توصیه می کنید ؟"

سیاست دومی که اینجا می خوام بیان کنم سیاست در دسترس پذیری بودن هست. یعنی ما با حداقل امکانات حداکثر توقعات به جا رو برآورده کنیم. این جمله بدین معنیه که وقتی کاربری داره مطلبی ارسال می کنه در انجمن ما برای رفع مشکل و نیازش به مشکل بر نخوره. راحت بتونه کار کنه و همه چیز آماده و روون باشه. از طرفی هم تیم مدیریت بتونه به ریز جزییات دسترسی داشته باشه.وقتی اینجا چند دقیقه از دسترس خارج می شه سیلی از انتقاد ها به بنده و بقیه ارسال می شه. در صورتی که فقط برای چند دقیقه بوده !

چیزی که شما ازش خبر ندارید اینه که ما یک احساس مسئولیتی در خودمون حس می کنیم!

اینکه شما می گید نمی تونید اعتماد کنید وقتی اینجا تبدیل نمی کنه ، مشکل از طرف شماست که فکر می کنید حتما یک کاری رو باید یکی دیگه انجام بده و بعدش شما برید جلو !‌این همه کاربر داشتیم که تبدیل کردن  و دارن استفاده می کنن شما فقط ما رو می بینید ؟ درسته ما الگو هستیم ولی ما تنها که نیستیم.این ترس شما از تبدیل به ما ارتباطی نداره به خودتون ارتباط داره !

ببینید من این متن رو که طولانی هم شد فقط به خاطر شما دارم می نویسم چون با یک لحن نامتناسبی کار ما رو زیر سوال بردید. من اگر برای همطونانم ارزش قایل نبودم برای یک جمله کوتاه شما اینقدر توضیح نمی دادم و از این حس مسئولیت نمی گفتم.من می تونستم حرف شما رو نادیده بگیرم و مثل خیلی از مدیرای انجمن های دیگه بگم مهم نیست این فرد چی می گه ؟ من که می دونم کارم درسته !!

توضیحاتی که @@علی یوسفلاوی عزیز هم فرمودن توجه کنید. یکسری از مد های اینجا هنوز برای نسخه ۴ وجود نداره !!

در کل

به هر حال اینجا پشتیبانی هست و ادعا میره که ورژن چهار خیلی بهتره، خب اگه بهتره خیلی وقت هم میگذره که منشتر شده، پس بسم الله! چرا خودتون نصب نمی کنید؟ مثل اینکه یه نفر یه چیزی میده به بقیه و ادعا هم داره خیلی خوبه ولی خودش هیچ وقت ازش نمیخوره و میره نون خشک میخوره!

همون طور که شما مسئولیت کارهای اینجا رو در صورت خرابی به عهده نمی گیرید بگذارید حداقل ما خودمون مسئولیت کارهای خودمون رو به عهده بگیریم. چون اگر وقتی من به مد Post history نیاز دارم و روی نسخه ۴ نیست نمیام به شما بگم شما گفتی تبدیل کن حالا بیا حواب من رو بده که کارم گیره ! بگذارید ما این جو مناسبی رو که وجود داره به خاطر یک کار کوچک خراب نکنیم که باز خود شما اولین نفر شاکی بشید !

وقت خوش

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام ، ضمن فرمایشاتی که دوستان داشتند 

یک مورد وجود داره که احتمالا بیشتر اعضا به عنوان مدیر یک سایت یا انجمن تجربش کردند 

قضاوت کاربران در مورد سیستم سایت یاداور " تو مو میبینی و من پیچش مو" میشه 

نکته بعدی اینکه اگر سایت مرجع به روز کرده خودش باگ گیری رو به عهده داره و از مشکلات مشتریانش هم پشتیبانی میکنه

آیا شما از مشتریان سایت مرجع هستید؟

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

@@وحید نامنی,

ببخشید جناب نامنی استارتر بنده نبودم و دقیقا به این موارد اشاره کردم برای طولانی نشدن داخل اسپیلر اوردم

@@ahadto, داخل چت باکس مطرح کردن و بالا اوردن این تاپیک منطقی نیست.مثلا بنده پشتیبان یک سیستم هستم و خودم هم اصلا از اون سیستم استفاده نمیکنم حالا کاربران هم بگن چرا خود پشتیبان دهنده استفاده نمیکنه .انتخاب اینکه کدوم ورژن رو چرا سایت پشتیبانی نمیزنه به عقیده بنده به نوعی زور گویی میشه.

لینک ارسال

دوستان گرامی مخصوصا جناب آقای نامنی دلخوری یه وقت پیش نیاد، من قصد جسارت نداشتم و از خدمات این سایت که بدون هیچ چشم داشتی مشکلات کاربران رو حال می کنه کمال رضایت رو دارم و واقعا از تلاشی که برای راه اندازی این انجمن و پاسخ به سوالات دوستان دارید از صمیم قلب تشکر می کنم

من فقط این مسأله بود برام که چرا این انجمن با اینکه خیلی از امکاناتی که توی نسخه سه هست و الان نیاز شدیدی بهشون نداره رو نمیاد نصب کنه، درسته بدیهایی داره ولی خب همین به روز بودن و هماهنگ بودن با سایت خود شرکت آی.پی.بی خودش مزیت بسیار زیادی هست، ولو اینکه مشکلاتی هم این وسط وجود داره، وقتی ما سراغ یه چیز بریم و نیاز پیدا کنیم قطعا راه حل ها رو هم پیدا خواهیم کرد، اما وقتی از دور بشینیم و نگاه کنیم تا حل شه مشکلات کار خیلی دیر پیش میره و خوب حل نمیشه، شما هم این رو از من قبول کنید که اون حس ترس ته دل یه کاربر کم تجربه هست و باید کسی رو ببینه جلوتر از خودش که دلگرم شه، مگر اینکه به قول شما دیگه اینقدر مشکلات زیاد باشه که این سایت نره سمتش

در کل واقعا قصد خاصی نداشتم و چیزی هم که گفتم در جواب دوستمون بود که فرمودند این مسأله زور گوئیه که جواب به اون نکته بود و اون مثال نون و ... فقط یه مثال برای روشن شدن مسأله بوده، در هر صورت من خودم یکی از طرفدارهای پروپاقرص آی.پی.بورد هستم و همیشه هم به همه توصیه می کنم ازش استفاده کنند و این سایت رو برای پشتیبانی اگر جاش بیفته معرفی می کنم، و اگر سوء تفاهمی پیش اومده معذرت خواهی می کنم

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

آقای کوهپایه شرمنده من اشتباهی شما رو تگ کردم :D !!!

سلام ، ضمن فرمایشاتی که دوستان داشتند 

یک مورد وجود داره که احتمالا بیشتر اعضا به عنوان مدیر یک سایت یا انجمن تجربش کردند 

قضاوت کاربران در مورد سیستم سایت یاداور " تو مو میبینی و من پیچش مو" میشه 

نکته بعدی اینکه اگر سایت مرجع به روز کرده خودش باگ گیری رو به عهده داره و از مشکلات مشتریانش هم پشتیبانی میکنه

آیا شما از مشتریان سایت مرجع هستید؟

سایت مرجع داره با قدرت بسیار تمام باگ گیری می کنه و بیشتر باگ های مهم رفع شده. خیر ما از مشتریان سایت مرجع نیستیم قبلا بودیم ولی الان خیر. شرکت IPS در ایران یا به زبا ن فارسی هیچ مرجع پشتیبانی که قرار داد بسته باشه نداره. یعنی شما هر سایتی رو دیدید که نسخه نال میگذاره بدونید این طوری نیست. اینکه اینجا مرجع رسمی معرفی میشه به این خاطره که به مدت خیلی زیادی فعال هستیم.

در کل واقعا قصد خاصی نداشتم و چیزی هم که گفتم در جواب دوستمون بود که فرمودند این مسأله زور گوئیه که جواب به اون نکته بود و اون مثال نون و ... فقط یه مثال برای روشن شدن مسأله بوده، در هر صورت من خودم یکی از طرفدارهای پروپاقرص آی.پی.بورد هستم و همیشه هم به همه توصیه می کنم ازش استفاده کنند و این سایت رو برای پشتیبانی اگر جاش بیفته معرفی می کنم، و اگر سوء تفاهمی پیش اومده معذرت خواهی می کنم

ممنون از توضیحتون و تشکر :)

لینک ارسال

@@وحید نامنی,

جناب نامنی عرایض بنده مخصوصا جمله سوالی آخر خطاب به دوستانی بود که اصرار به مهاجرت دارند

طی یک سال حضورم در اینجا متوجه و قدردان زحمات بی دریغ شما هستم :give_rose:

لینک ارسال

برادران :D اینطور تاپیک ها مسیر مناسبی ندارن . همش به حاشیه پردازی ختم میشم . 

فکر کنم به اندازه کافی اقای نامنی توضیح دادن . 

این دیگه بر عهده شماست از IPB یا IPS استفاده کنید . 

مطمئنا یک برتری هایی بین این ها هست . دلیل این که IPBFARSI هنوز خودش IPB هست . اینه که ما داریم به صورت غیر مجاز از این نرم افزار استفاده میکنیم 

IPS هم در مراحل ابتدایی هست . و ما از نسخه نال افزونه هاش استفاده میکنیم الان 400 افزونه ساخته شده برای ips4 که برای ما فقط 207 تاش در دسترس هست که نصفشون در Store ای پی اس به صورت رایگان در اختیار اعضاش قرار گرفته

ما و خود نالر ها هنوز اونقدر دستمون باز نیست .

البته این یک طرف قضیه است . 

طرف دیگر الان پلاگین هایی که روی IPB هست در IPS 4 فکر نکنم جایگزینی براش باشه  . تصور کنید بخش اعظمی از سایت ممکنه از کار بیفته  . 

باید کمی صبور بود که IPS 4 بتونه پخته تر بشه . هنوز جوون هست

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...