رفتن به مطلب

اخبار مرتبط با IPS

آخرین خبر ها در مورد وضعیت IPS و تحولات سایت IPSFarsi

وحید نامنی
با سلام
وقت بخیر
انجمن های پشتیبانی IPS/IPB از سال ۸۵ تاکنون فعالیت داشته است و البته قبلتر، از آدر سال ۸۲ فعالیت آن از طریق گروه پروژه های فارسی شروع شده بود. تقریبا به مدت ۲۰ سال این پشتیبانی از سیستم IPS/IPB وجود داشته است. با توجه به شرایط پیش آمده برای اعضای تیم IPSFarsi، برای ما به نحو کنونی امکان ادامه فعالیت نیست. به همین جهت انجمن‌های پرسش‌و‌پاسخ و تمام انجمن‌ها غیرفعال خواهند شد. فعالیت سایت تنها برای پروژه اصلی، یعنی فارسی ساز و شمسی ساز ادامه پیدا خواهد کرد.
 
به امید موفقیت
سجاد محمدرضائی
درود دوستان، در راستای انتشار نسخه 4.6 ، سایت مرجع از جدیدترین سیستم دستاورد، درجه و ... خود رونمایی کرد!
در این تاپیک توضیحات و ویژگی های ارائه شده در سایت مرجع رو با شما به اشتراک میگذارم
شما به عنوان مدیر میتوانید بر اساس قوانین مشروط و از قبل تعیین شده به کاربران خود به صورت اتوماتیک جایزه و درجه بدهید

امتیاز (دستاورد) :
سیستم جدید امتیازات با هدف ایجاد انگیزه و مشارکت حداکثری کاربران ایجاد شده است
شما این کار رو از طریق ایجاد قوانین مختلف انجام میدهید :

ایجاد قوانین
همانطور که ذکر شد قوانین فرآیندهای عملی هستند که در پنل مدیریت تنظیم شده (پیش فرض) یا می شود (میتوانید قوانین را تغییر دهید) (شخصی سازی قوانین)
در اینجا آنچه اعضا می توانند برای آن امتیاز کسب کنند وجود دارد:
وقتی یک ...
عضو به یک باشگاه می پیوندد واکنش داده می شود نظرسنجی جدید ایجاد شده است کاربر یک مورد محتوا را دنبال می کند بررسی ارسال شده است عضو برای اولین بار در آن روز وارد سیستم می شود باشگاه جدید ایجاد می شود نظر/محتوا تبلیغ ارسال می شود نظر/پاسخ ارسال شده است کاربر یک انجمن ، وبلاگ ، گالری ، دسته و غیره را دنبال می کند کاربران در یک نظرسنجی رأی می دهند کاربر دنبال می شود مورد جدید ارسال شده است پست به عنوان بهترین پاسخ علامت گذاری شده است همچنین برای هر مورد ذکر شده در بالا قوانین مربوط به وقتی/پس وجود دارد.
وقتی این عمل اتفاق می افتد، پس این عمل بعدی نیز اتفاق می افتد.
برای مثال : وقتی عضوی 10 بار پست می گذارد، این نشان اعطا می شود.

نشان ها (مدال) :
مدیران یا رهبران جوامع همچنین میتوانند قوانین خاصی را در مورد کسب مدال ایجاد کنند
برای مثال، به اعضای خود با یک مدال برای 20 روز بازدید از انجمن خود پاداش بدهید. هنگامی که یک عضو انجمن شما در مدت 20 روز به 20 بازدید یا بیشتر رسید، سیستم دستاوردها به طور اتوماتیک مدال 20 را که قبلا ایجاد کردید را به آن عضو اعطا میکند.

رتبه ها (درجه) :
همانطور که ذکر شد در ورژن 4.6 سیستم رتبه دهی کاملا تغییر میکند تا با دستاوردها ارتباط داشته باشد به طوری که سیستم رتبه بندی دستاوردها جایگزین سیستم رتبه دهی قبلی خواهد شد
شما میتوانید رتبه های مختلف را بر اساس تعداد امتیازات یک عضو تنظیم کنید، رتبه ها میزان فعال بودن اعضا را نشان میدهد

پ.ن : در واقع IPS میخواد با این سیستم امتیازدهی و مدال دهی جدیدش به کاربران برای مشارکت بیشتر انگیزه بده، در واقع هدف اصلیش مشارکت بیشتر کاربران و رشد جوامع هستش
محمد قاسمی
با درود و احترام خدمت کاربران.
پیرو تغییرات نسخه آخر شمسی ساز و ایجاد یک برنامه اختصاصی برای سیستم IPS با نام تجاری IPSFarsi، برای بروزرسانی و راحتی شما کاربران در استفاده، یک حمایت مالی برای افزونه "مدیریت پیشرفته فونت"  به مبلغ 1 میلیون و 500 هزار تومان در نظر گرفته شد، که به زودی با برنامه شمسی ساز نیز ادغام و دیگر میتوانید از یک برنامه مدیریت تنظیمات را انجام دهید.
اهداف این حمایت مالی:
1) رفع مشکلات نمایشی افزونه و سازگاری با آخرین نسخه IPS.
2) بروزرسانی فونت های پکیج و بهینه سازی فایل فونت ها.
3) ادغام با برنامه شمسی IPSFarsi و ایجاد یک بخش مخصوص مدیریت فونت به همراه تنظیمات بیشتر.
4) بهینه سازی کدهای لود جاوا، استایل برای بهبود در سریعتر لود شدن.
5) اضافه کردن و خریداری لایسنس فونت های IRANSans و IRANSans Dast Nevis  (ایران سنس و ایران سنس دست نویس) آخرین نسخه و همیشه بروز، به لیست فونت ها، زین پس به صورت رایگان میتوانید استفاده کنید بر روی انجمن های خود بدون نیاز به پرداخت هزینه.
این حمایت مالی به مدت 5 ماه در دسترس خواهد بود، در صورتی که حتی به سقف هدف هم نرسد، این کار به صورت خودکفا از سمت خودم و یا تیم IPSFarsi عملی خواهد شد.
در صورتی که حمایت مالی از سمت شما کاربر گرامی انجام شود، در بخشی از برنامه اصلی نام کاربری و لینک نام کاربری شما به عنوان حامیان مالی ذکر خواهد شد، حال در صفحه تنظیمات فونت و یا درباره برنامه یک صفحه به صورت جدا برای تقدیر و ماندگاری نام شما به عنوان یک حامی و هوادار همیشگی IPSFarsi، باشد گوشه چشمی برای جبران حمایت های شما عزیزان.
لازم به ذکر است، که این قابلیت به صورت رایگان خواهد ماند.
لینک حمایت مالی:

https://IPSFarsi.com/clients/donations/2-حمایت-مالی-افزونه-مدیریت-پیشرفته-فونت-iransans/
پیشاپیش از حمایت شما عزیزان سپاس گذاریم.
با تشکر.
وحید نامنی
با سلام و وقت بخیر
در گذشته خدمات سایت IPSFarsi تنها منوط به درج متن پشتیبانی توسط IPSFarsi بود و همچنین لازم بود که تمامی کاربران سایت خود را ثبت نمایند تا بتوانند از خدمات ویژه سایت همچون تاریخ شمسی استفاده نمایند.
به اطلاع می رساند شرایط خدمات دهی در IPSFarsi با تغییر روبرو خواهد بود و برای استفاده از تمامی خدمات و امکانات سایت دیگر نیاز به هیچکدام از شرایط ذکر شده، نخواهد بود.
با تشکر
وحید نامنی
در بخش اول قسمتی از امکانات جدید اضافه شده را معرفی کردیم، در ادامه بقیه امکانات معرفی شده را شرح خواهیم داد.
 
ایجاد قوانین اختصاصی
بر اساس نیاز خود می توانید قوانینی اختصاصی طراحی نمایید تا اگر بر اساس آن و شرایطی که شما تعیین می کنید کار خاصی رخ دهد. مثلا می خواهید تنها به کاربرانی که اطلاعات مورد نظر شما را وارد کرده اند اجازه فعالیت به بخش های خاصی از IPS را بدهید و ... .

یا فرض کنید می خواهید تنها به کاربرانی که اطلاعات مورد نظر شما را وارد کرده اند اجازه فعالیت به بخش های خاصی از IPS را بدهید. کافی است قانون اختصاصی خود را تعریف کنید و سپس شرایط را معین نمایید.

 
اعلامیه ها
اگر مطلبی تعداد مشخصی (که شما تعیین می کنید) امتیاز منفی بگیرید به طور خودکار مخفی خواهد شد.

در این حالت برای مدیران اعلامیه ای ارسال خواهد شد که از وضعیت مطلب فوق با خبر شده و آن را بررسی نمایند.

همچنین در صورت تمایل، امکان اطلاع رسانی از طریق ایمیل نیز وجود دارد.

 
بخش گزارش ها
این بخش برای استفاده هر چه بهتر امکان فیلترینگ گزارش ها در آن ایجاد شده است که این قابلیت امکان دسته بندی گزارش ها بر اساس نوع آن ها را فراهم می آورد.
 

 
حالت نمایش شبکه ای در وبلاگ ها
وبلاگ ها نیز همانند انجمن ها می توانند به صورت شبکه ای نمایش داده شوند و حالت نمایش وبلاگ به صورت ساده قابل شخصی سازی خواهد بود.

همچنین می توانید برای وبلاگ ها همانند نمایه ها از تصویر کاور برای زیبا تر کردن وبلاگ ها استفاده نمود.

 
 
وحید نامنی
پس از سکوت خبری شرکت Invision بالاخره جزییات بیشتری از IPS 4.3 منتشر شد. تغییرات صورت گرفته در این نسخه بسیار زیاد بوده و به صورت مختصر امکانات جدید معرفی شده اند.
ارتقا سیستم جستجو
خبری خوبی که IPS داده است، پشتیبانی از Elasticsearch در سری جدیدی است چرا که بانک های اطلاعاتی همچون MySQL و MariaDB به تنهایی نمی توانند دقت بالایی برای جستجو فراهم آورند. از امکانات خوب دیگر، اضافه شدن امکانات جدید جهت سفارشی سازی بخش جستجو طبق پیشنهادات ارسالی است.

Emoji ها
از این سری به بعد پشتیبانی از Emoji ها به صورت پیش فرض بدون نیاز به افزودن بسته ای خاص اضافه شده است. البته این پشتیبانی باعث حذف بسته های شکلک کنونی شما نمی شود.

مدیریت کاربران
بخش مدیریت کاربران و ویرایش کاربران در این سری بازطراحی شده و با افزودن امکانات آماری بیشتر، امکان تجربه حرفه ای تری را برای شما فراهم می آورد.

مدیریت خودکار سایت
یکی از امکانات مفیدی که به IPS اضافه شده است امکان مدیریت خودکار براساس رفتار شناسی است. به طور مثال اگر کاربری بیش از ۲ بار مطالب آن گزارش شد به طور خودکار همه مطالب آن نیاز به تایید داشته باشد.

 
این لیست ادامه دارد ...
وحید نامنی
به اطلاع کاربران گرامی می رساند که هم در حاضر نسخه 4.3 در حال آماده سازی می باشد. با توجه به بازخورد های خوب کاربران از امکانات اضافه شده در نسخه 4.2 نظیر کلوب ها، سیستم جدید تشکر و قدردانی و ارتقا کاربری، علاوه بر افزوده شدن امکانات جدید، شاهد پیشرفته تر شدن امکانات معرفی شده در نسخه 4.3 خواهیم بود. در نسخه 4.3 ما شاهد پیشرفته تر شدن کلوب ها، تنظیمات یکپارچه سازی بیشتر، ویژگی های بیشتر در ارتقا کاربری و تغییرات عظیم در جهت ارتقا کیفیت IPS در کنار تغییرات کوچک و بزرگ دیگری خواهیم بود.
نسخه 4.3 در اوایل سال ۲۰۱۸ در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. در هفته های آینده اطلاعات بیشتری درباره این نسخه منتشر خواهد شد.
با ما همراه باشید
وحید نامنی
با عرض سلام و احترام
از امروز به صورت رسمی سری 4.2 به عنوان نسخه پیشنهادی برای نصب و استفاده پیشنهاد می گردد. با توجه به در سوالات پرسیده شده در این رابطه باید عرض کرد بیشتر مدهای سری 4.1 با نسخه 4.2 سازگار هستند، لذا ابتدا در بخش مدی های سری 4.2 به دنبال علاقه مندی های خود باشید در صورت عدم وجود می توانید از بخش مد های سری 4.1 استفاده نمایید.
 
در صورت هر گونه سوال و مشکل، می توانید در انجمن سوالات و مشکلات پیرامون نسخه 4.2 مطرح نمایید.
وحید نامنی
به اطلاع کاربران محترم می رساند نسخه جدید از فارسی ساز IPS برای سری 4.2 منتشر گردید. از تغییراتی که در این نسخه صورت گرفته است می توان به ترجمه بیش از ۵۰۰ رشته جدید که اغلب دارای چند پاراگراف بوده اند، نام برد. همچنین در کنار این ترجمه ها، بازبینی کلی نسبت به ترجمه ها صورت گرفته است که بیش از ۱۰۰۰ رشته مجددا ترجمه و تصحیح شده اند و کاملا برای نسخه 4.2 هماهنگ شده اند.
امیدواریم از سایت IPS خود با این بسته فارسی ساز، لذت ببرید.
دریافت بسته فارسی ساز سری 4.2
MReza
یکی از جالب‌ترین بخش‌هایی که از نسخه 4.2 به بعد در سیستم IPS ایجاد شده، قابلیت کانون‌ها یا Clubs است. این بخش به شکل خلاصه، در سایت قدرت گرفته از IPS شما یک سیستم Micro-Community ایجاد می‌کند.
 
Micro-Community چیست؟
Micro-Community یا ریز انجمن‌ها، به کاربران سایت این امکان را می‌دهد تا بیش از گذشته خود را بخشی از انجمن شما بدانند.
 
کانون‌ها یا Clubs چه کاربردهایی دارد؟
شاید در گذشته، برای هر موضوع یک انجمن ایجاد می‌کردید... انجمن گوشی موبایل برند X، انجمن تیم فوتبال Y، انجمن بازی کامپیوتری Z و ...
شاید برای هر موضوع، یک بخش دانلود یا دریافت درست می‌کردید ... شاخه دانلود فایل‌های IPS 4.2، شاخه دانلود اپلیکیشن‌های گوشی موبایل برند X، شاخه دانلود بازی‌های کامپیوتری Z و ...
حالا فقط کافی است برای هر موضوع یک کانون درست کنید! خودتان به عنوان مدیر یا کاربران سایت شما.
به این ترتیب در یک سایت IPS، هر کاربر دارای دسترسی می‌تواند فضای کاملا منحصر به موضوع مورد نظرش را برای ارسال تاپیک، ارسال و دانلود فایل، ارسال تصاویر گالری، ارسال وبلاگ و ارسال رویداد تقویمی داشته باشد. از کاربران دیگر دعوت کرده تا در آن کانون عضو شوند و علایق خود را با دیگر کاربران مقایسه کنند.
 
چند نمونه از کاربردهای بخش کانون‌ها.
سایت پشتیبانی دارید؟
اگر پشتیبان اسکریپت خاصی هستید، بهتر است به جای ساخت انجمن‌ها و شاخه‌های بخش دریافت جدا از هم، یک کانون درست کنید.
نمونه:
نام کانون: Wordpress
نوع: باز
ویژگی‌ها: انجمن و بخش دانلود
از این پس تمامی فایل‌های مرتبط با Wordpress از طریق بخش دانلود کانون Wordpress توزیع می‌شود و بحث‌های انجمن Wordpress نیز در این کانون دنبال خواهد شد. کاربران در صفحه اول کانون، قادر به دنبال کردن تمام مطالب، ارسال فایل جدید در بخش دانلود، تاپیک بحث و تبادل نظر در خصوص Wordpress خواهند بود. آن‌ها برای مشارکت در تاپیک‌ها یا دانلود فایل‌ها باید عضو کانون شوند. به این شکل در پروفایل آن‌ها نیز نمایش پیدا خواهد کرد و می‌توان فهمید کدام کاربران شما عضو کانون Wordpress هستند و کدام عضو Jumla و دیگر کانون‌های ساخته شده.
 
توسعه دهنده و کدنویس فعال در سایت‌های دیگر هستید؟
اگر توسعه‌دهنده یک پلاگین و افزونه در یک انجمن IPS هستید، بهتر است یک کانون درست کنید.
نمونه:
نام کانون: پلاگین‌های کدنویس X
نوع: خصوصی
ویژگی‌ها: انجمن، بخش دانلود، وبلاگ و تقویم
از این پس پلاگین‌های خود را در کانون خودتان برای دانلود قرار دهید. در بخش انجمن کانون خود از پلاگین پشتیبانی کنید. در بخش وبلاگ به معرفی پلاگین‌های خود بپردازید و در تقویم به تاریخ انتشار فایل‌های بعدی بپردازید.
تنها کاربرانی که تایید کردید قادر به دیدن کانون شما، دانلود پلاگین‌ها و دریافت پشتیبانی هستند. کاربرانی که مدیر کانون، می‌تواند دعوت کند یا عضویتش را هر لحظه لغو کند.
 
سایت سرگرمی دارید؟
اگر یک سایت سرگرمی با محوریت فیلم و سریال دارید بهتر است یک کانون برای هر فیلم و سریال درست کنید.
 
نمونه:
نام کانون: فیلم X
نوع: عمومی (بدون نیاز به عضویت) / باز (نیاز به عضویت - بدون نیاز به تایید مدیر کانون)
ویژگی‌ها: انجمن، بخش دانلود، گالری تصاویر
از این پس تمام بحث‌های انجمنی، فایل‌ها و تصاویر مرتبط با فیلم X در یک جا مجتمع است. کاربر عضو، طرفداری از فیلم مربوطه را در پروفایلش نمایش می‌دهد و این کاربر در یک فضا، همزمان جدیدترین تاپیک‌ها، فایل‌ها و تصاویر مرتبط با فیلم X را دنبال می‌کند.

صفحه اول کانون
صفحه اول هر کانون، جدیدترین ارسال‌های هر بخش را به شکل Stream نمایش می‌دهد. پس دنبال کردن مطالب مرتبط با یک موضوع برای کاربران بسیار ساده‌تر خواهد شد.
در گذشته، باید یک انجمن، یک شاخه در بخش دانلود، یک شاخه در گالری و ... را جدا جدا در فهرست پگیری وارد می‌کردید تا از جدیدترین ارسال‌های آن‌ها مطلع شوید. حالا فقط باید در کانون مربوطه عضو باشید.
 
 
چه کسانی می‌توانند کانون درست کنند؟
همه یا هیچ کس! این کاملا با تصمیم مدیر است. اینکه چه گروه‌هایی دسترسی ساختن کانون جدید داشته باشند یا نداشته باشند. چه‌ گروه‌هایی بتوانند کانون خصوصی/باز/عمومی و ... درست کنند. چه گروه‌هایی بتوانند ناظم برای کانون تعیین کنند. یا کانون‌های ساخته شده توسط چه گروه‌هایی نیاز به تایید اولیه توسط مدیر کل سایت داشته باشد.
 
نمونه:
نام کانون: تهران
نوع: باز
ویژگی‌ها: انجمن و گالری
صرف نظر از اینکه یک سایت با محوریت کاملا جدی و بی ربط به شهرها دارید، ممکن است یک کاربر عادی، کانونی برای شهر تهران درست کند، اعضای سایت که از این شهر در سایت حضور دارند، در کانون عضو می‌شوند و در خصوص این شهر بحث‌های انجمنی و اشتراک تصاویر خواهند داشت. اعضای کانون یکدیگر را نیز خواهند شناخت.
 
نمونه:
نام کانون: کتاب‌های انتشارات X
نوع: بسته (عضویت تنها از طریق تایید مدیر)
ویژگی‌ها: انجمن و بخش دانلود
مدیر این کانون می‌تواند به کاربرانی که تایید کرده، خدماتی مثل توزیع فایل کتاب‌ها انتشارات X یا پشتیبانی انجمنی از فایل‌ها در اختیار بگذارد.
 
به این ترتیب با کانون‌ها یا Clubs به کاربران خود اجازه ساخت Micro-Community داده‌اید!
×
×
  • اضافه کردن...