رفتن به مطلب

مقابله با بات های اسپمر

ارسال‌های توصیه شده

دروود دوستان عزیز

نمیدونم باید اسم این پست رو چی بزارم. ببخشید اگه اسم بدی رو انتخاب کردم.

من بعد از این که انجمن رو به ۴.۲.۵ ارتقا دادم کپچا غیر فعال شده بود و یه سری بات میومدن و اسپم میذاشتن. بعدش کپچا رو دوباره برای مهمان ها فعال کردم.
الان اسپم نمیذارن ولی واسه یه پستم بازدید زیادی میخوره !
یعنی میان تو سایت و کاری نمیکنن و برمیگردن این کار الکی آمار اشتباه به سایت میده و باعث میشه سایت سنگین بشه ...

پستی که توش بازدید زیاد میخوره نمیشه دوباره راه اندازی کرد ارسال زیاد داره انتقالش سخته ...

سوال من اینه برای مقابله با این بات ها چیکار باید بکنیم ؟

5a219bd228e45_Screenshotfrom2017-12-0121-43-02.png.e0cf6d27757705a392c5b6249e8401d2.png

اینم عکس از پست اول

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام

وقت بخیر

در 11 ساعت قبل، divooneto گفته است :

نمیدونم باید اسم این پست رو چی بزارم. ببخشید اگه اسم بدی رو انتخاب کردم.

برای ما، اهمیت دادن شما به قوانین جهت حفظ نظم مهم هست و این تلاش شما برای انتخاب بهترین عنوان برای ما خیلی ارزشمند هست و اگر هم نامناسب بود جای نگرانی نیست و توسط مدیران تغییر داده می شه.

میان تو سایت و کاری نمیکنن و برمیگردن این کار الکی آمار اشتباه به سایت میده

سیستم بر اساس بازدید های انجام شده، امار رو ثبت می کنه و الکی نیست بلکه واقعا تعداد بازدید ها همونقدر بوده منتهی شامل همه نوع بازدیدی می شه.

پستی که توش بازدید زیاد میخوره نمیشه دوباره راه اندازی کرد ارسال زیاد داره انتقالش سخته ...

من متوجه منظور شما نشدم. منظورتون از راه اندازی چیه؟  یعنی تک پست رو می خواد انتقال بدید که سخته؟

سوال من اینه برای مقابله با این بات ها چیکار باید بکنیم ؟

تقریبا هیچ کاری!

مبارزه ای که الان وجود داره اینه که این ربات های اسپم نتونن هیچ مطلبی توی سایت شما ارسال کنند که باعث بی نظمی بشه که تا الان شما با فعال کردن captcha موفق بودید ولی اینکه بخواید اصلا در وهله ورود Block بشن این فرق می کنه و چندین سرویس وجود داره روی نت که البته بیشترشون چنین کاری رو انجام نمیدن بلکه فقط مانع از ارسال می شن.

مد زیر رو امتحان کنید تا حد خیلی زیادی مشکل شما رو رفع می کنه:

موفق باشید

لینک ارسال

نقل قول

سیستم بر اساس بازدید های انجام شده، امار رو ثبت می کنه و الکی نیست بلکه واقعا تعداد بازدید ها همونقدر بوده منتهی شامل همه نوع بازدیدی می شه.

این آمار واسه یه پست معمولی خیلی زیاده ...
این پست اوایل بود هیچ بازدیدی نداشت یهو اینطوری شده روزی ۲۰ هزار هم بازدید داشته ! پستی که یک ماه ۲۰۰۰ بازدید هم نداشته !

نقل قول

من متوجه منظور شما نشدم. منظورتون از راه اندازی چیه؟  یعنی تک پست رو می خواد انتقال بدید که سخته؟

بعله میخوام لینک پست تغییر کنه همچین چیزی ممکنه ؟
آخه فقط برای همین پست اتفاق میوفته بازدید وحشتناک میره بالا اگه دقت کنین پست های قبلی ۲۰۰۰ بازدید داشتند این پستم همینطوری بود.

نقل قول

برای ما، اهمیت دادن شما به قوانین جهت حفظ نظم مهم هست و این تلاش شما برای انتخاب بهترین عنوان برای ما خیلی ارزشمند هست و اگر هم نامناسب بود جای نگرانی نیست و توسط مدیران تغییر داده می شه.

ممنونم ....
من که جواب سوالم رو تا حد زیادی گرفتم ولی انصافا آدم به جواب هم نرسه با این برخورد خیلی خوشحال از اینجا میره ...
ممنونم از این طرز برخورد ...
خداکنه همه سایت های بزرگ یاد بگیرن که وقتی بزرگ میشن خودشون رو نگیرن ...

موفقیتتون ادامه دار ...
یا مهدی ...

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi
در در 11 آذر 1396 در 20:40، divooneto گفته است :

این آمار واسه یه پست معمولی خیلی زیاده ...

به نظر من امکانش هست از نظر شما معمولی باشه ولی واقعا معمولی نباشه! بهترین راه برای فهمیدنش استفاده از گوگل آنالیز هست.

شما با ویرایش عنوان تاپیک می تونید لینک رو هم تغییر بدید ولی این چیزی رو تغییر نمی ده!

لینک ارسال

با گوگل آنالیز چک کردم. مطمئنم آمار پست اونقدر نیست.

با نصب افزونه تا حدودی مشکل حل شد. الان حس میکنم کمتر از قبل شده. نه منظور من از تغییر لینک ای دی پست هست.

مثلا همین پست: 
https://IPSFarsi.com/forums/topic/22876--

میشه این لینک رو تغییر داد ؟

یا باید به صورت دستی یه پست درست کرد و ارسال های اونو انتقال داد ؟

ممنون از کمکتون اگه نمیشه لینک پست رو تغییر داد دیگه این عنوان ادامه پیدا نمکنه بهتره ...
بازم ممنون :give_rose:

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

نه متاسفانه ID رو نمی شه تغییر داد. ولی شما می تونید تعداد پست های نمایش یافته در تاپیک رو زیاد کنید و همه رو انتخاب کنید و دسته جمعی انتقال بدید به تاپیک جدید.

لینک ارسال

اگر مشکل تعداد بازدید اون تاپیک هست می تونید از طریق دیتابیس آمار رو تغییر بدید

لینک ارسال

بعد نصب افزونه انگار بهتر شده و اون آمار نجومی ازش خبری نیست.

نه من فقط نگران سنگینیم چون ترافیک الکی و فیک میومد. امار حالا اونقدر اذیت نمیکنه.

ممنونم از راهنمایتون ...

موفق باشید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...