رفتن به مطلب

مشکل در باز و بسته کردن sidebar

ارسال‌های توصیه شده

میگم از کجا می تونم sidebar رو از کار بندازم ؟

دقیقاً عین کاری که شما انجام دادین ؟

یه سوال دیگه هم دارم اونم اینکه تنظیمات اصلی rtl کجاست ؟ منظورم تنظیماتی هستش که وقتی از فارسی به انگلیسی میری کل جهت های انجمن جابجا میشن . (آدرس کدهاش رو می خواستم)

ویرایش شده توسط PGT
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام به همه ....

یافتم یافتم یافتم ......

بالاخره بعد تلاش چند روزه تونستم مشکل رو حلش کنم ....:wub::D:D

اشتباه از طرف یکی از همکاران شرکت ما بود، حدس بزنید ایشون چه دسته گلی رو آب داده بودن ؟:angry:

فکرنکنم به عقل جنم برسه که این دوست ما چه دسته گلی رو ب آب داده بود ..... حالا من از کجا فهمیدم که بماند :blink:

بتون میگم چی کار کرده بود : من یادمه وقتی که داشتیم انجمن رو با نسخه 3.1.4 بالا می آوردیمش بعد از نصب انجمن من ریزه کاری های اولیه رو انجام دادم و فقط مونده بود که استایل cleancut رو برای مدیران ایمپورتش کنم که اونم به این دوستم گفتم شما ایمپورتش کن (چون یهویی به من زنگ زدن و مجبورم شدم برای یه کار خیلی مهم که پیش اومده بود از شرکت برم ... ) ایشون این استایل رو بدرستی ایمپورت می کنه ولی وقتی فایل راهنمای این قالب رو مطالعه می کنه متوجه میشه که باید یه فایلی رو به نام ipb_rtl.css روی هاست بفرسته ولی به کدوم آدرس ؟؟؟؟؟؟؟ تو متن راهنما دقیقاً این آدرس رو مشخص کرده بود :

-Upload the ipb_rtl.css to public -> style_css -> css_x

این بیچاره تا پوشه style_css پیش میره بعدش می بینه اونجا چندتا پوشه دیگه css شماره بندهی شده وجود داره که باید توی یکیشون کپی می کرده، ولی یه کمی گیج شده و داخل همون پوش style_css این فایل رو وارد می کنه و چون فایل اصلی ipb_rtl.css اونجا قرار داشته مجبور میشه این فایل رو با اون ریپلیس کنه، با این کارش هیچ اتفاق خاصی نمی افته (چون اگه انجمن به هم می ریخت نهایتاً روز بعدش من متوجه میشدم) فقط یه اتفاق خاص می افته اونم جابجایی sidebar به میزان -18px به سمت چپ هستش . یعنی این جابه جایی برای همه قالب ها تحمیل میشه چون ایشون css اصلی رو تغییر داده بودن .

من حتی خط دستورشم پیدا کردم :

.sidebar_toggle { margin: 5px 0 0 -18px !important; }

همین یه خط دستور یه پدری ازم درآورد که فقط خدا میدونه و بس ... :)

پس نتیجه اینکه این موضع هیچ ربطی به مدها و هوک هایی که نصب کرده بودیم نداشت و مشکل همین بود .

از آقا وحید گل و MaN@L #KaK A S3!r0 جان نهایت تشکر رو دارم چون تا اونجایی که می تونستن راهنماییم کردن . دمتون گرم ^_^

لینک ارسال

خلاصه اش كنيد من راحت شم...

فكر كنم ديگه اين خلاصه باشه :

سلام

زمانی که شما مدی رو پاک می کنی گهگاهی اثرش از بین نمی ره به هر حال اون قسمت از کد ها بود که این شکلی بود :

right: 4px;

اون RIGHT رو تبدیل به left کنید ببینید درست می شه یا نه.

بابا من كه كمك نكردم ! آقايون پرونده بسته نشده اون خط رو جمعش كنيد ! :angry:

http://forums.ipbfar...ndpost__p__9549

لینک ارسال

بابا من كه كمك نكردم ! آقايون پرونده بسته نشده اون خط رو جمعش كنيد !

من ایراد کا رو پیدا کردم، تو محل نصب شده انجمن برو به آدرس public >> style_css >> ipb_rtl.css این فایل ipb_rtl.css رو بایه ویرایشگر بازش کن و دنبال کد زیر بگرد :

.index_stats_collapse  {
float:left;
text-indent: -100px;
}

اون رو این یکی جایگزین کن :

.index_stats_collapse  {
float:left;
}

ذخیرش کن و برش گردون سر جای خودش، تو این قسمت دستور

text-indent: -100px;

اضافی بود :blink: (یاد دوران کودکی افتادم که رادیو ضبط رو بازش می کردم و خیلی تجهیزات اضافی ازش بیرون می کشیدم:)) با این کار اون خط مزاحمه تو تمامی اسکین ها به کل حذف میشه .

یه کادو هم برات دارم که بری حالش رو ببری (وقتی داشتم توی CSS ها ول می گشتم خودم اختراعش کردم:wub:) :

تو قسمت ACP برو به آدرس Look & Feel >> your style >> CSS >> ipb_styles.css و دنبال کد زیر بگرد :

.index_stats_collapse.open
{
background-image: url(xxx/cat_minimize_small.png);
opacity:0.6;
}

با این کد جایگزینش کن :

.index_stats_collapse.open
{
background-image: url(xxx/cat_minimize_small.png);
opacity:2;
}

بعدش دنبال این کد بگرد :

.index_stats_collapse.close
{
background-image: url(xxx/cat_maximize_small.png);
opacity:0.6;
}

اونم با این کد جایگزین کن :

.index_stats_collapse.close
{
background-image: url(xxx/cat_maximize_small.png);
opacity:0.2;
}

به جای xxx ها آدرس ایمیج های قالبت قرار دارن (اینجا نمیشه تایپ کرد چون انجمن به یه آدرس دیگه ای تغییرش میده) حواست باشه دیگه .

نمی دونم گرفتی که اینا چی کار می کنن یا نه؟! برو انجمن ما رو ببین و با زیرمنوهای سایدبار اگه بازی کنه (ببندی و بازشون کنی) می بینی چطوری میشه . اینو من از 3.2 الهام گرفتم که البته اونا برای Maintitle انجام دادن منم برای دکمه های سایدبار ، قطره قطره دریا شود دیگه ^_^

فكر كنم ديگه اين خلاصه باشه :

مشکل من رو این نجات داد که:angry: تو پست قبلی اشاره کرده بودم فایل ipb_rtl.css رو اشتباهی کپی کرده بودیم .

ویرایش شده توسط PGT
  • پسند 2
لینک ارسال

شركان :angry: شركا جدا ( يعنی پارسی خودمون ممنون، خيلی متشكرم) تو مدسه ميگيم دمت گرم داداش

بايد همه پست های فيكس تو رو جمع كرد يه جا توی قسمت آموزش پستشون كرد !:) اينقدر دنبالشون نگردم :blink:

لینک ارسال

اونا برای Maintitle انجام دادن منم برای دکمه های سایدبار

بالاخره بعد از کلی تلاش و از این حرفا تونستم انجمن ها رو تو صفحه اول عین نسخه 3.2 شبیه سازیش کنم (ایرانی جماعت می تواند؟:) این چه سوالیه حتماً می تواند دیگه (ضمیر ناخودآگاهم بید:angry:)) . سایدبار هم تغییرش داده و toggle اون رو مخفی کردن و به حرکت ماوس حساسش کردم .

انجمن ها رو به حرکت ماوس حساسشون کردم و وقتی با ماوس میری روشون یه ذره تکون می خورن و کلید toggle نشون داده میشه ، اگه ببندیش کم رنگ میشن .... اصلاً خودت برو ببین دیگه (انجمن ما رو که میشناسی دیگه اینم لینکش ) سه تا قالب گذاشتم، هر سه تاشون رو تست کن .

اگه خوشت اومد بم خبر بده بگم چه خط هایی رو اضاف کردم . (ترکیدم تا تونستم به این روز بندازمش :blink:)

دم خودم گرم ^_^

ویرایش شده توسط PGT
  • پسند 2
لینک ارسال

كيه كه بدش بياد

بعد از کلی تلاش تونستم نوار اخبار جدید رو هم به حرکت ماوس حساسش کنم .:huh: ببین اینم خوبه ؟ کدهاش رو بفرستم ؟(هر دوتا قالب رو تست کن هم سبز هم آبی)

الان اگه با ماوس بری روش رنگش عوض میشه (برای هر کدوم تصویر پشت زمینه زدم) یه تکونی هم میخوره (میگم من آخرش یه کاری می کنم ماوس هر جا بره یه تکونی هم بخوره ... :huh: تکون تکون نه هیییی ....:lol:)

• پسند 2
لینک ارسال

خيلی خوبه ولی مراقب باش چون ممكنه همين تغييرات با مد يا هوك هايی كه ساخته شده تطبيق داده نشه و صفحه به هم بريزه (تا حالا كه نشده ! تم 3.1.4 رو ريختم روی 3.1.2 موردی توش پيدا نشده ولی همه مثل من نيستند)

لینک ارسال

لی مراقب باش چون ممكنه همين تغييرات با مد يا هوك هايی كه ساخته شده تطبيق داده نشه و صفحه به هم بريزه

آره باید حواسم باشه، من تو یه چیزی موندم اونم اینکه من این لشگر هوک و مد تغییرات که توی انواع کدها دادم رو چه طوری باید با 3.2 فیکسش کنم (خدائیش کار حضرت فیله ...:huh: ) شایدم بی خیال 3.2 شدم :lol: چون دارم یکیش رو میسازم دیگه :huh:

لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...