رفتن به مطلب

IPB 3.1.2 به همراه تمامی برنامه های جانبی منتشر شد

وحید نامنی

ارسال‌های توصیه شده

البته فكر كنم داريد آف تاپيك ميريد يه نموره...

در اينجا بايد سيستم های انجمن ساز رو به دو دسته تقسيم كرد

1. پولی

2. مجانی -زير ديپلمی زور مزنم تا متوجه بشيد

در سيستم های پولی كه قربونش برم vBulletin و IPB رو ميشه توی دسته قرار داد"باز هم هست ولی اينها سر ترند !" باز تاكيد ميكنم اگه امتحان نكرديد لطف كنيد مقوف

اينجا IPB توی امتحان من بيرون مياد " سربازی رفتی نرفتی رفتی بگو منو ديدی"- می گم چه امتحانی

در دسته مجانی ها هم كلی هستphpBB SMF MyBB MiniBB bbpress و از اينجور چيز ها كه باز هم هست ولی من فقط اين ها رو تست گرفتم !

از اين دسته فقط دو عزيز بيرون ميان كه phpBB SMF هستند - عزيز Mybb در حدی نيست كه بخواد بياد جلو ای بابا

خب چرا IPB "مگه من بييب هستم كه بيام پول بدم واسه اين جور چيز ها- خب بريد رايگان استفاده كنيد"

* توی درخواست دهی بين كاربر و سرور حدود 40~70 دستور درخواست ميشه كه توی vB اين مقدار دو برابره ! كه بار سرور رو زياد ميكنه

* SEO ايی كه توی IPB مهندسی شده "كلمه گنده ايه!" خيلی قوی تر و سبك تر از SEO ، vB ساخته شده كه باعث ميشه Bot موتور های جستجو راحت روی صفحه ها سر سره بازی كنند

* پنل مديريتی ومد "از استفاده از واژه هك مورمورم ميشه" در IPB خيلی قوی تر ومديريت راحتتر ودسترسی به امور اصلی خيلی سريعتر صورت ميگيره كه vB ول معتل هستش - البته يه تكونی بخودش داده و چيز زيادی توش نديدم والا فعلا IPB جلو تره

* حالا ميريم روی app های IPB , vB

* دانلود IPB خيلی مجهز تره ، راحت تره ، نمايه خوشگلی هم داره برخلاف طرف مقالبش !

* گالريش به همين صورت

* پرتالش هم همينطور !!

* و و و

حالا ميريم سر امنيتش - آههههه

vB شبيه يه آبكش قربونش برم عجب سيستمی البته جديدا بهتر شده ولی به روال خودش باقيه آقا

IPB هم سوراخ سوراخه ولی نه به حد vB نمی گم كمه ولی زياد نيست

حالا اگه از اون بيزنس من ها باشی "آی چشم" همون تاجر باشی يكی با سيستم های پولی كار كرده باشی IPB مديريت باز و رونتری داره در ضمن مثل رقيبش سوتی نميده كه طرف نمی خواد اعتبارش رو تمديد كنه خود كار سيستم ازش پول ميگيره !

باز هم هر جفتشون كلی مورد دارند ولی فعلا IPB جلو تره -

يادم رفت ! vB به ايرانی ها و كشور های تحت ترحيم ايالات متحده امريكا بييب داد

عزيزان باز مشكل تو تفهيم گفتهام داشتین بگيد - من نيستم كار دارم بيام ميام در حد استادام صحبت ميكنم هيچی نمی گيريد ااا از من گفتنتصویر

ما كه آخرش نفهميديم شما كدوم يكي رو تائيد كردين . :blink:

ولي عجب لحن صحبت كردني داريد خدائيش اين مدليش رو ديگه نديده بوديم ;)

ویرایش شده توسط GENIUS
  • پسند 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ما كه آخرش نفهميديم شما كدوم يكي رو تائيد كردين . :blink:

ولي عجب لحن صحبت كردني داريد خدائيش اين مدليش رو ديگه نديده بوديم :D

lol

گفتم يه كم جو رو عوض كنم بگيريم بخنديم

والا من IPB رو قبول دارم به اين جهت كه از سرور كم كار ميكشه ولی جديدا يه طرحی هست كه"از 3.1.2 بحث اش شروع شده" بعضی از كد نويس های مد IPB می خوان محصولاتشون رو كد كنند حتی خود IPS ! يعنی از ioncube استفاده كنند در مورد zend خبری نيست ولی اين كار تنوع سرور های ميزبان رو خيلی كم ميكنه و اينكه از منابع سرور بيشتر ميگيره كه اين كار توی انجمن های پر ترافيك به شدت فشار به سرور مياره كه ممكنه مدير مجبور بشه نصب vB رو بجون بخره "منظورم اگه بی پول باشه" ;)

يكی ديگه هم كه وقتی دستور رو درخواست ميكنه حجم فايل درخواست شده از IPB زياد تر از vB ولی فقط - يك بار اين فايل ها در هر بازديد روی هارد ذخيره ميشه - ولی در vB حجم فايل كم ولی زياد و - هر بار كه صفحه رو بارگذاری ميكنید اين درخواست ها تكرار ميشه توی ورژن جديد شون بهتر شده ولی هنوز بارش زياده ! :D

ديگه اينكه مديريت اين سيستم يك پارچه تر هستش كه از نظر يك مدير اين كار خيلی توی وقت صرفه جويی ميكنه

باز اينكه vB ميمون خوبیه ، ميمون از اين طرف كه نمونه IPB تقليد كرده تا بازار رو از دست نده.

ویرایش شده توسط Magi<3
  • پسند 1
لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi
محصولاتشون رو كد كنند حتی خود IPS

این چیز جدیدی نیست ولی نه برای همه محصولات ، به عنوان مثال IP. Converge نمونه ای از این کار بود که کد شده هستش ولی چیزی که خود شرکت IPS در اولویتش هست عدم استفاده از منابع زیاد سرور هست و فکر هم نمی کنم روی IP. Board اون رو اجرایی کنه:blink:

• پسند 1
لینک ارسال

این چیز جدیدی نیست ولی نه برای همه محصولات ، به عنوان مثال IP. Converge نمونه ای از این کار بود که کد شده هستش ولی چیزی که خود شرکت IPS در اولویتش هست عدم استفاده از منابع زیاد سرور هست و فکر هم نمی کنم روی IP. Board اون رو اجرایی کنه;)

آره روی IPC اجرا كردند و سورس كدش رو هم نمیدن بيرون تا خودشون تصميم بگيرند، روی IPB هنوز اجرايی نمی كنند چون خيلی ها ناراضی هستند كه بشه "خدا كنه نشه" ولی برخی از مد ها رو می خوان اينكار رو بكنند كه فرقی نمی كنه پولی باشه يا مجانی باز توش مساله هست:blink:

• پسند 1
لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...