رفتن به مطلب

یک سوال

ارسال‌های توصیه شده

با سلام

من در فروم های خارجی زیادی عضو هستم.یک روز در یکی از این فروم ها یک نظر سنجی دیدم با موضوع :

IPB or VB

با تعجب مضاعف دیدم رای های ویبالتین در مقابل آی پی بی بسیار کم بود.

از دوستان توی همان فروم در مورد این سیستم سوال کردم و اونها توضیحات بسیاری دادن ولی من باورم نمیشد.

تا این که به من پیشنهاد دادند که یک نسخه نال شده را برای تست نصب کنم.

معرکه بود!فهمیدم همانطوری که دوستانم به من گفته بودن ویبالتین یک کپی ناشیانه از روی IPB هست.مثل ویندوز از روی مک.

اما یک سوالی دشتم.خیلی پیچیده هست.شما بلافاصله که به پنل VB وارد میشید،خیلی سریع می فهمید که چی کجاست.ولی آی پی بی با پنل انگلیسی اکنون(به امید موفقیت تیم شما برای فارسی سازی پنل و با تشکر فراوان از شما) برای من خیلی بغرنج هست.بهترین راه آموزش چیه؟

مثلا ببینید برای این که آیکن سایت رو عوض کرد کلی گشتم و پیدا نکردم.یا مثلا در خصوص حذف کردن یا مدیریت قسمت هایی مثل آخرین ارسال ها که در اول کار به در سمت چپ صفحه موجود هست هیچی پیدا نکردم.

چه کاری باید انجام بدم؟

با تشکر

• پسند 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi
با تعجب مضاعف دیدم رای های ویبالتین در مقابل آی پی بی بسیار کم بود.

چیزی که مد نظر اون دوستان در خارج کشور هست کارایی هست که بر عکس جو حاکم درون کشورمون هست.

اما یک سوالی دشتم.خیلی پیچیده هست.شما بلافاصله که به پنل VB وارد میشید،خیلی سریع می فهمید که چی کجاست.ولی آی پی بی با پنل انگلیسی اکنون(به امید موفقیت تیم شما برای فارسی سازی پنل و با تشکر فراوان از شما) برای من خیلی بغرنج هست.بهترین راه آموزش چیه؟

در مورد یاد گرفتن پنل مدیریت IPB ، تمامی تنظیمات در شش دسته قرار گرفتند که در بالای مدیریت هست همون طور که دید. تنظیمات پایه ای که در بخش System هست و بقیه هم به همین منوال. و هر جزییاتی در زیر بخش خودش قرار گرفته. اما بهترین چیزی که باعث می شه خود شما در سریع ترین زمان ممکن مسلط بشید خود همین مدیریت هست بدون هیچ آموزشی.

روش یادگیری هم خیلی آسونه ، شما مثلا به دنبال تغییر تنظیمات آپلود هستید کافیه کلمه upload رو در بخش جستجو مدیریت وارد کنید تمامی تنظیمات مربوطه برای شما به صورت Ajax نمایش داده می شه. شما فقط به یک کلمه که در تنظیم مورد نظرتون هست نیاز دارید. در جایی هم اگر به مشکل برخوردید ما هستیم.

برای این که آیکن سایت رو عوض کرد کلی گشتم و پیدا نکردم

کافیه favicon.ico که در شاخه اصلی انجمن قرار داره با آیکون مورد نظرتون تغییر بدید

در خصوص حذف کردن یا مدیریت قسمت هایی مثل آخرین ارسال ها که در اول کار به در سمت چپ صفحه موجود هست هیچی پیدا نکردم.

به اجزایی کناری Hook گفته می شه . کافیه در تب System برید (اولین بخش هنگام ورود درش قرار دارید) و از سمت چپ Manage Hook که زیر بخش Applications & Modules هست رو انتخاب کنید.

در مورد فارسی سازی بخش مدیریت متاسفانه ما هنوز برنامه ای نداریم چون حجم کاری در اون بخش سه برابر خود انجمن هست به دلیل تنظیمات و امکانات بسیار. البته پنل مدیریت IPB دوباره طراحی شد. چون اون سبکی که شما الان دارید استفاده می کنید در بیشتر انجمن ها دیده می شه و خیلی قدیمی شده و نیاز به یک تجدید نظر مطابق نیاز های روز داره. البته قبول دارم کمی سخت هست در ابتدا ولی مدتی بگذره برتری اون رو حس خواهید کرد

موفق باشید

• پسند 1
لینک ارسال

من هم اکنون هم برتری رو حس می کنم و به دنبال خرید لایسنس برای سایت های آینده هستم.

هر گونه کمکی از دستم بر میاد بگید.به امید آن که همه توی ایران بفهمند که آی پی بی بهترین هست.

با تشکر مضاعف از شما

• پسند 1
لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...