رفتن به مطلب

چند مشکل بعد از نصب نسخه خریداری شده IPB 3.0.5

ارسال‌های توصیه شده

دوستان من قبل از خرید لایسنس یه نسخه نال شده را تست زدم که با محیط این انجمن ساز آشنا بشم

که واقعا لذت بردم و تصمیم گرفتم برای انتقال از ویبی لایسنس IPB خریداری کنم

مواردی که واسم جالب بود البته روی اون نسخه نال شده:

1. داشتن پاسخ سریع روی بصورت پیش فرض

2. روی تصاویر که کلیک میکردی اتوماتیک به سایز اصلی تبدیل میشد

اما الان این نسخه اصلی را که نصب کردم هیچ کدام از موارد فوق را ندارد؟!!!

سئوال بعدی که دارم این است که آیا امکانش هست دیتابیس را که Latin1 است به UTF8 تبدیل کنیم؟

یکسری مد و ماژول مد نظرم است، آیا باید لایسنس آنها را هم بخریم یا میشود از نال شده استفاده کنیم؟ و از کجا میشود گیر آورد؟

مورد بعدی اینکه راهی است که بشود مسیر پوشه UPLOAD را تغییر داد؟

:P

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 25
  • عمر موضوع
  • آخرین پاسخ
  • بنیان گذار IPSFarsi
1. داشتن پاسخ سریع روی بصورت پیش فرض

2. روی تصاویر که کلیک میکردی اتوماتیک به سایز اصلی تبدیل میشد

این ها مد خواصی نیستن و به صورت پیش فرض روی سیستم هستن و به نسخه نال و اصلی ربطی نداره . برای مشکل سایز تصاویر از درست بودن تنظیمات Topics, Posts and Polls در قسمت System Setting مطمئن شید که قسمت مربوطه فعال هستش. در مورد پاسخ سریع هم با چند تا مرورگر تست کنید همین طور با یه دونه اکانت متفاوت بازم ببینید که پاسخ سریع نمایش داده میشه یا نه.

سئوال بعدی که دارم این است که آیا امکانش هست دیتابیس را که Latin1 است به UTF8 تبدیل کنیم؟

امکانش هست ولی ربطی به IPB نداره ولی ابزارش رو براتون می گردم پیدا می کنم.

یکسری مد و ماژول مد نظرم است، آیا باید لایسنس آنها را هم بخریم یا میشود از نال شده استفاده کنیم؟ و از کجا میشود گیر آورد؟

اگر پولی باشه که بستگی به خودتون داره و می شه اون ها رو با یه سرچ تو گوگل رایگان پیدا کرد ، اگر رایگان هم بودن که از قسمت مد های invisionpower قابل دریافت هست.

مسیر پوشه آپلود هم از General Configuration در قسمت Other URLs and Paths قابل تغییر هست ولی این پوشه رو هرگز پاک نکنید.

در آخر هم مد زیر رو داونلود کنید چون تازه تبدیل به سیستم جدید کردید ممکنه بعضی تیبل ها اضافی باشه . به خاطر همین Clean up کنید بهتره.

_IM__DB_Customization_Manager_1.0.1.zip

لینک ارسال

وحید خان ممنون

من قسمت تنظیمات مربوط به تصویر را که گفتید چک کردم، همه چی درست است و Disable lightbox روی NO تنظیم شده است اما مشکل باقی است؟!

در خصوص پاسخ سریع هم با IE و هم با FireFox تست زدم، در هر دو این مشکل است؟!

در خصوص تبدیل به UTF8 ممنون میشم اگر ابزاری پیدا کردید در اختیارم قرار بدهید من چند روش امتحان کردم و مشکل این بود که بخشی از

اطلاعات از بین میرفت.

در خصوص پوشه آپلود هم چون دسترسیش 777 است قصد داشتم تغییر مسیر بدهم، به نظر شما همون تنظیم شدن owner روی Apache توسط IPB برای

امنیت کافی است؟

در نهایت بازم از راهنمایی هایتان بی نهایت سپاسگذارم :P

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

خواهش می کنم دوست عزیز

در مورد اون ریسایز تصاویر منظورم در همون قسمت بخش Showing Posts بود Automatic Image Resize Percentage که عددش رو تغییر بدید و تست کنید ببینید تغییر می کنه یا نه Automatically Resize 'Large' Images هم که حتما باید Yes باشه . این از این مورد.

در خصوص پاسخ سریع هم با IE و هم با FireFox تست زدم، در هر دو این مشکل است؟!

اگر لینک بدید من بهتر می تونم کمک کنم!

در خصوص پوشه آپلود هم چون دسترسیش 777 است قصد داشتم تغییر مسیر بدهم، به نظر شما همون تنظیم شدن owner روی Apache توسط IPB برای

امنیت کافی است؟

شما چک کنید ببینید سیستم در چه سطوح دسترسی می تونه بازم فایلی آپلود کنه. ولی زیاد از 777 بودن نگران نباشید چون اوضاع فرق کرده و الان سرور ها تدابیر لازم رو دارن در این مورد به صورت پیش فرض.

موفق باشید

لینک ارسال

ممنون وحید خان

مشکل ریسایز تصاویر حل شد

اما مشکل پاسخ سریع پا برجاست، مشخصات ورود به انجمن در حالت آفلاین را برایتان PM کردم

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

خوب خدا رو شکر که حل شد.

من مشخصات رو دریافت کردم در سریع ترین زمان ممکن مشکل رو بر طرف می کنم

لینک ارسال

ممنون وحید خان

مشکل پاسخ سریع هم خدا را شکر حل شد، مشکل این بود که بعد از کانورت از ویبالتین به IPB باید به تنظیمات

ACP -> Forums -> Manage Forums -> select your forum -> Edit Settings

می رفتم و

Enable Quick Reply را فعال می ساختم :P

اما یک سئوال دیگه دارم، من خیلی گشتم اما چیزی پیدا نکردم، میخواستم بدونم امکانش هست آخرین ارسال ها را در زیر انجمن

داشته باشیم؟ یا اصلا ابزارکی است که مثل جدیدترین تاپیک ها، آخرین ارسال ها هم کنار انجمن نشان بدهد؟

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

ممنون وحید خان

مشکل پاسخ سریع هم خدا را شکر حل شد، مشکل این بود که بعد از کانورت از ویبالتین به IPB باید به تنظیمات

ACP -> Forums -> Manage Forums -> select your forum -> Edit Settings

می رفتم و

Enable Quick Reply را فعال می ساختم :P

شما خیلی دقت کنید دونه دونه تنظیمات رو از اول نگاه کنید اونایی که قرمز رنگ هستن ببینید مطابق دلخواهتون هستن یا نه چون موقع تبدیل تنظیمات بهم میریزه.

ما یک سئوال دیگه دارم، من خیلی گشتم اما چیزی پیدا نکردم، میخواستم بدونم امکانش هست آخرین ارسال ها را در زیر انجمن

داشته باشیم؟ یا اصلا ابزارکی است که مثل جدیدترین تاپیک ها، آخرین ارسال ها هم کنار انجمن نشان بدهد؟

بله هست که به صورت Ajax اون هم موجوده هم عادی و هم برای کنار :

نسخه Ajax اون که آمار های دیگه ای هم نشون میده با نام Top X Stats v1.0.5 :

DOWNLOAD

نسخه عادی اون که فقط آخرین ارسال ها رو نشون می ده :

DOWNLOAD

نسخه ای که در سایدبار نشون داده می شه :

DOWNLOAD

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

در مورد مشکل دیتابیستون هم اول از همه این رو بخونید اگر دسترسی به مدیریت سرور دارید :

http://www.lecturecapture.com/index.php?/topic/247-converting-a-mysql-databases-character-set-from-latin-1-to-utf-8/

اگر ندارید این رو بخونید :

http://bogdan.org.ua/2008/02/08/convert-mysql-database-from-one-encodingcollation-into-another.html

که مطمئنا به کارتون می یاد.

برای اطلاعات عمومی هم این سایت ها :

http://www.devcha.com/2008/03/convert-existing-mysql-database-from.html

و

http://www.haidongji.com/2008/11/11/convert-character-set-to-utf8-in-mysql/

موفق باشید

لینک ارسال

بی نهایت ممنون وحید خان

این روش اول را روی ویبالتین تست زدم مشکل این بود که بخشی از اطلاعات خراب شد

اما با گفتن شما روی IPB هم تست میزنم، نتیجه را اعلام میکنم

در خصوص آخرین ارسال ها هم ممنون، اما 2 مورد سئوال دارم

1. در مورد اون حالت سایدبار، کدش هم نگاه کردم اما نفهمیدم چطوری میشود تعداد قابل نمایش را تنظیم کرد؟!

2. در مورد اون حالت آجاکس تنها موردش اینه که باید کدش را برای فارسی و چپ به راست شدن و چیدمانش دست بزنم :P

یه سئوال دیگه:

در تنظیمات دیدم که میشود قالب را از حالت کش خارج نمود، مزیت حالت کش که پیش فرض است در چیست؟

لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...