رفتن به مطلب

مشکل در بخش پیام خصوصی

ارسال‌های توصیه شده

عرض ادب و احترام

دوستان بعد از آپدیت به آخرین نسخه الان در بخش پیام خصوصی (فقط پیام خصوصی) وقتی پاسخ ارسال میکنی روی «در حال ذخیره سازی» گیر میکنه. اگر صفحه را رفرش کنی میبیه ارسال شده پیام.

مشکل از کجاست بنظرتون؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در ۱ ساعت قبل، Ehsan1111 گفته است :

عرض ادب و احترام

دوستان بعد از آپدیت به آخرین نسخه الان در بخش پیام خصوصی (فقط پیام خصوصی) وقتی پاسخ ارسال میکنی روی «در حال ذخیره سازی» گیر میکنه. اگر صفحه را رفرش کنی میبیه ارسال شده پیام.

مشکل از کجاست بنظرتون؟

سلام بر مدیر بازنشسته !

از نظر من این جور موارد به سازگاری سرور یا سیستم کشینگ (cache) بر می گرده که برای مطمئن شدن از اینکه سرورتون به درستی کانفیگ شده و مشکل از IPS هست باید یک بک آپ از فایل ها و دیتابیس گرفته و بر روی ومپ سرور WampServer تست کنید ببینید مشکل هنوز پا برجاست یا خیر ! البته مرورگر هم باید آپدیت باشد !

لینک ارسال

در 13 دقیقه قبل، CHRIS-7 گفته است :

سلام بر مدیر بازنشسته !

از نظر من این جور موارد به سازگاری سرور یا سیستم کشینگ (cache) بر می گرده که برای مطمئن شدن از اینکه سرورتون به درستی کانفیگ شده و مشکل از IPS هست باید یک بک آپ از فایل ها و دیتابیس گرفته و بر روی ومپ سرور WampServer تست کنید ببینید مشکل هنوز پا برجاست یا خیر ! البته مرورگر هم باید آپدیت باشد !

ضمن تشکر دوست عزیز. مشکل که از سرور نمیتونه باشه چون قبل از آپدیت بدرستی کار میکرد و دوم اینکه الان ارسال در پست ها بدرستی کار میکنه و فقط در پیام خصوصی این مورد هست.

لینک ارسال

در 1 دقیقه قبل، Ehsan1111 گفته است :

ضمن تشکر دوست عزیز. مشکل که از سرور نمیتونه باشه چون قبل از آپدیت بدرستی کار میکرد و دوم اینکه الان ارسال در پست ها بدرستی کار میکنه و فقط در پیام خصوصی این مورد هست.

صحیح ، اما به هر صورت باید تست کرد تا متوجه شد !

از چه نسخه به نسخه ایی آپدیت کردید ؟

نسخه PHP و MySQL تون چی هست ؟

کش سیستم رو هم حتما از پنل مدیریت پاک کنید !

در همان صفحه ایی که میگویید این مشکل به وجود میاد کنسول مرورگر را با کلید F12 باز کرده ببینید چند تا ارور قرمز رنگ دریافت کرده اید (ضمن اینکه تمامی فایل های جاوا اسکریپت سیستم باید بارگزاری بشن تا درخواست های ارسال و دریافت به سیستم و دیتابیس بدون رفرش انجام بشه) زیرا قبلا تقریبا مشابه این مشکل رو در ارسال پست داشتم که پس از بررسی ها متوجه شدم یکی از فایل های JS با ارور 404 مواجه شده که همین باعث میشد که صفحه را رفرش کنم تا پست ارسال شده را مشاهده کنم !

لینک ارسال

در 13 دقیقه قبل، CHRIS-7 گفته است :

صحیح ، اما به هر صورت باید تست کرد تا متوجه شد !

از چه نسخه به نسخه ایی آپدیت کردید ؟

نسخه PHP و MySQL تون چی هست ؟

کش سیستم رو هم حتما از پنل مدیریت پاک کنید !

در همان صفحه ایی که میگویید این مشکل به وجود میاد کنسول مرورگر را با کلید F12 باز کرده ببینید چند تا ارور قرمز رنگ دریافت کرده اید (ضمن اینکه تمامی فایل های جاوا اسکریپت سیستم باید بارگزاری بشن تا درخواست های ارسال و دریافت به سیستم و دیتابیس بدون رفرش انجام بشه) زیرا قبلا تقریبا مشابه این مشکل رو در ارسال پست داشتم که پس از بررسی ها متوجه شدم یکی از فایل های JS با ارور 404 مواجه شده که همین باعث میشد که صفحه را رفرش کنم تا پست ارسال شده را مشاهده کنم !

آره درسته اما همه موارد پیش نیاز اکی هست. کش چندین بار ریست شده از قسمت ساپورت. از دیتابیس هم چند بار تیبلش را اپتیمایز کردم. ضمنا inspect element هم هیچ خطایی نشون نمیده چه از نوع 404 چه از نوع خطای نوشتاری کوئری

درود دوستان

اینو خدمت بقیه دوستان عرض میکنم شاید موارد مشابه براشون ایجاد بشه

همونطور که بالاتر عرض شد سایت هیچ مشکلی در دیتابیس نداره و از ارور لاگ هم اینجور به نظر میرسید که در نشاندن تیبل سیشن به خطا میخوره اما تیبل ها همه اکی هستند.

متوجه شدم خطا در زمان ارسال ایمیل بوجود میاد. در واقع در هر قسمت سایت که نیاز به ارسال ایمیل هست و این تابع فراخوانی میشه دیتابیس از دسترس خارج میشه. mysql server gone away

من موقتا با برقراری حالت smtp مورد را حل کردم .

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

سلام بر احسان عزیز

خطا «mysql server gone» که فقط در زمان فراخوانی اون تابع رخ می ده، معمولا به این علت هست که تنظیمات سرور شما برای اتصال به سرور MySQL  دارای محدودیت اتصال هست. اینکه دقیق بشه گفت تنها با دیدن لاگهای مربوط به خود MySQL میسر هست.

لینک ارسال

در 34 دقیقه قبل، وحید نامنی گفته است :

سلام بر احسان عزیز

خطا «mysql server gone» که فقط در زمان فراخوانی اون تابع رخ می ده، معمولا به این علت هست که تنظیمات سرور شما برای اتصال به سرور MySQL  دارای محدودیت اتصال هست. اینکه دقیق بشه گفت تنها با دیدن لاگهای مربوط به خود MySQL میسر هست.

سپاس استاد

موردی که هست این اتفاق به یکباره رخ داده. نمیدونم چرا قبلا مشکلی نداشته.

لینک ارسال

منم با آقای @وحید نامنی موافقم و از نظر من اگر سرور شما آپدیت باشه (مثل : نسخه سی پنل ، دیتابیس ها ، php به همراه اسکتنشن های مهم اون) و به درستی کانفیگ شده باشه ضمن اینکه محدودیت زیادی برای کلاینت در نظر گرفته نشه هیچ مشکلی در رابطه با  انجمن ساز IPS پیش نخواهد آمد - از زمانی که من از ویبولتین به این سیستم کوچ کرده ام حتی یک ارور بعد از تبدیل بهش برنخوردم که نشان از قدرت مند و بروز بودن این سیستم است ! :cool:

لینک ارسال

در 1 دقیقه قبل، CHRIS-7 گفته است :

منم با آقای @وحید نامنی موافقم و از نظر من اگر سرور شما آپدیت باشه (مثل : نسخه سی پنل ، دیتابیس ها ، php به همراه اسکتنشن های مهم اون) و به درستی کانفیگ شده باشه ضمن اینکه محدودیت زیادی برای کلاینت در نظر گرفته نشه هیچ مشکلی در رابطه با  انجمن ساز IPS پیش نخواهد آمد - از زمانی که من از ویبولتین به این سیستم کوچ کرده ام حتی یک ارور بعد از تبدیل بهش برنخوردم که نشان از قدرت مند و بروز بودن این سیستم است ! :cool:

سیستم سایت ساز بسیار خوبی هست IPS. اما تیبل های زیادی داره و سنگین. با بزرگ شدن انجمن حجم دیتابیس بصورت فزاینده ای بالا میره که مشکلاتی را ایجاد میکنه. 

سیستم کش قدرتمندی که تک تک کاربرها را در دیتابیس کش میکنه ایده خوبیه برای حل مشکل اما اونم البته معایب خودشو داره. در کل در قبال یه انجمن سنگین مراقبت و نگهداری یه امر ضروری هست با هر انجمن سازی اما IPS در توانمندی بسیار قوی اما رفتارهای عجیب هم داره. 

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi
در در 27 اسفند 1398 در 19:04، Ehsan1111 گفته است :

سپاس استاد

استاد که نیستم. با ارفاق شاید مهندس!

به نظرم از سرورتون درخواست کنید که لاگ رو برای اون بازه زمانی از MySQL، براتون ارسال کنند تا این طوری بفهمیم مشکل از چی می تونه باشه.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...