رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد ان جینیکس

mohammad.983

ارسال‌های توصیه شده

سلام.

میدونم اینجا شاید جاش نباشه. ولی الان دو روزه درگیر این مشکلم گفتم شاید بچه های اینحا بدونن.

همونطور که میدونید منوی اصلی وردپرس بیشتر از 96 ایتم قبول نمیکنه و بعد اون هر ایتمی اضافه کنید منو سیو نمیشه. منم چون کتگوری هام زیاده احتیاج به منوی بیشتری دارم.

توی نت سرچ گردم راه حل زیاد بود که هیچ کدوم من جواب نداد. ولی بیشتر اشاره ای که شده بود این بود که باید این مقدار رو در فایل php.ini زیاد کرد

max_input_vars = 3000;

من توی دایرکت ادمین فایل php.ini رو تغییر دادم ولی متوجه شدم کلا عمل نمیکنه. بعد فهمیدم چون وب سرورم انجینیکس هستش باید تنظیمات PHP-FPM رو تغییر بدم. PHP-FPM را نصب کردم. ولی هر چی این دستور رو میزنم

sudo nano /etc/php5/fpm/php.ini

که برم فایل php.ini رو تغییر بدم. فایلی به این نام وجود نداره. عجیبه برام که چطوری پس نصب شده اما فایل ini ساخته نشده.

گفتم بدونم دوستان کسی کانفیگ انجینیکس رو وارد هست که من رو نجات بده از دست این مشکل.

پیشاپیش ممنون.

پ.ن: اساتید کتاب در زمینه کانفیک سرور هم اگه کسی سراغ داره ممنون میشم نام ببره که تهیه کنم. ترجیحا فارسی باشه بهتره چون به اصطلاحات زیاد اشنا نیستم اول با یه کتاب فارسی یه اشنایی پیدا کنیم بد نیست.

ویرایش شده توسط mohammad.983
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام

من توی دایرکت ادمین فایل php.ini رو تغییر دادم ولی متوجه شدم کلا عمل نمیکنه. بعد فهمیدم چون وب سرورم انجینیکس هستش باید تنظیمات PHP-FPM رو تغییر بدم. PHP-FPM را نصب کردم. ولی هر چی این دستور رو میزنم sudo nano /etc/php5/fpm/php.ini که برم فایل php.ini رو تغییر بدم. فایلی به این نام وجود نداره.

ببینید اگر تنها NginX باشه و بخواید PHP رو اجرا کنید حتما PHP-FPM رو باید داشته باشید حالا شما نداشتید رفتید نصب کردید ! مطمئنید NginX شما به عنوان Reverse Proxy استفاده نشده؟

لینک ارسال

دیشب این مراحل رو رفتم

cd /usr/local/directadmin/custombuildnano

nano options.conf

وب سرورم از اول روی nginx_apache ست بود.

من این مورد رو تغییر دادم

php1_release=fastcgi

چون چند تا سایت خوندم که این لندلر برای nginx_apache بهترین گزینه است.

بعد سیو این دستورات رو زدم

./build clean
./build update
./build php n 
./build all d
./build nginx_apache
./build php
./build rewrite_confs

توی اخری بهم اخطار داد که fastcgi با mod_ruid2 سازگار نیست. این بود که دوباره به اپشن رفتم و عبارت جلوی mod_ruid2 رو no کردم. دوباره بیلد کردم و اینبار خطایی نگرفتم. ریست کردم. و دیگه سایت بالا نیومد  :DD:
آزمون و  خطایی فهمیدم من فقط لندرلر رو میتونم روی mod_php بزارم. به هر چیز دیگه تغییر میدم سایت اینترنال ارور میده.
حالا راه حل اینکه بتونم fastcgi  رو نصب کنم نمیدونم. قبل اینکه توی اپشن تغییر بدم به fastcgi ، باید با دستور دیگه ای نصبش کنم؟
لینک ارسال

بعد فهمیدم چون وب سرورم انجینیکس هستش باید تنظیمات PHP-FPM رو تغییر بدم. PHP-FPM را نصب کردم.

همونطور که آقای نامنی اشاره کردن این خط از نوشته شما کاملا بیان میکنه وب سرور شما NginX نیست ! چون در NginX هیچ راهی برای استفاده از PHP جز FastCGI نیست ! که شما نداشتید !

:| 

لطفا یکم واضحتر و با اطلاعات بیشتری مشکلتون رو بیان کنید :)

لینک ارسال

پشتیبانی از اول به من گفت وب سرور nginx_apache هست. توی options.conf هم میرم webserver=nginx_apache هست.

حالا دستوری نیست که بتونم از مشخصات سرور یه لاگ بگیرم اینحا بزارم؟

لینک ارسال

Reverse Proxy

ایشون هم گفتن که NginX به صورت Reverse Proxy جهت افزایش بازدهی و سرعت سایت کانفیگ شده وگرنه تنظیمات اصلی از سمت وبسرور Apache باید تغییر بیابد :)

این لینک بیشتر کمکتون میکند

لینک ارسال

من دقیقا متوجه منظور شما نمیشم ؟ شما میخواید تعداد ایتم های منو های وردپرس رو افزایش بدید ؟ همون 96 تایی که حداکثرش هست ؟ این موضوع فکر نمیکنم ارتباطی به وبسرور شما داشته باشه ؟ 

یک نگاهی بی اندازید : 

https://wordpress.org/support/topic/menu-size-limit

https://wordpress.org/support/topic/menu-item-limit-1

لینک ارسال

مشکل منو حل شد صبح. توی همین اموزش هایی هم که دادی باید یه سری مقادیر رو تغییر داد که میشه مستقیم از php.ini اعمال کرد. منم همینکار رو کردم درست شد.

اینکه اومدم سراغ تغییر هندلر هم این بود که هرچی فایل php.ini رو تغییر میدادم باز توی وردپرس اتفاقی نمی افتاد. راستش رو بخواید تهش هم نفهمیدم چی شد صبح که وردپرس رو باز کردم بدون مشکل تونستم منو اضافه کنم. حالا از کش بروزر بده یا نه نمیدونم.!

اما در مورد وب سرور. بله الان از پشتیبانی پرسیدم گفت ما NginX به صورت Reverse Proxy کانفیگ کردیم. و گفت بهترین هندلر هم براش php_mod هست. اما من این توضیحات رو درمورد کاستوم بیلد دو توی یه سایت خوندم

%DA%A9%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%85-%D8

الان برام دوسوال پیش اومده یک اینکه این گفته های بالا درسته؟ چون من هرچی گشتم سورس لاتینش رو پیدا نکردم که توضیح داده باشه.

دوم اینکه اگه درسته پش چرا من با اینکه وب سروم روی nginx_apache هست نمی تونم بجز mod_php چیز دیگه ای انتخاب کنم؟ پشتیبانی هم همش میگه mod_php بهترین گزینه هست و همه میگن این بهترین کانفیگه و خلاصه یه جواب نداد من از گیجی در بیام. چون کانفیگ هم با اینها بوده من اصلا نمیدونم چیکار کردن. اما پرسیدم گفت انجینیکس NginX به صورت Reverse Proxy کانفیگ شده.

کلنم اگه دارم پرت و پلا میگم بگید  :DD:  چون من بیس رو گذاشتم روی عکسی که فرستادم و میگم چرا نمیتونم هندلر رو تغییر بدم! مشکلمم اینه چون اشنایی با مفاهیم سرور ندارم، سر از سورس های لاتین در نمیارم. فارسی هم کتابی پیدا نکردم.

لینک ارسال

شما میتونید تغییر بدید مشکلی نیست ! .... ولی توجه داشته باشید که باید بقیه کانفیگ ها رو هم انجام بدید اینجوری نیست که شما یک خط کد رو از lsphp به php-fpm تغییر بدید و تموم ! :|

ولی به نظر من ( طبق تجربه ) بهترین وبسرور برای یک سایت اختصاصی NginX میباشد :) فوق العاده قوی هست

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...