رفتن به مطلب

تکمیل فایل زبان ipb به کمک شما

ariaieboy

ارسال‌های توصیه شده

سلام خسته نباشید بنده شروع کردم و می خوام با استفاده از فارسی ساز بخش مدیریت که در بخش دریافت انجمن هست فایل فارسی ساز بخش مدیریت رو تکمیل کنم فایل فارسی ساز مدیریت موجود رو که نصب و تست کردم وقتی ترجمه ها رو نگاه می کنی خیلی جاها مشکل تایپی داره و برخی جاها هم کلا ترجمه رو اشتباه نوشتند اون هم از روی گوگل ترنس البته در کل کار زیبایی بوده و برای اول کار خوب هست ولی برای ادامه کار خوب نیست حالا من شروع کردم به ترجمه و یکسری کلمات رو که یکم تخصصی تره و خودم معنیش رو دقیق نمی فهمم اینجا می گم شما عزیزان معنی دقیقش رو بگید تا زودتر بتونم بخش مدیریت رو ترجمش رو تکمیل کنم با تشکر 

برای ابتدا 

1- از مخفف ACP در خیلی جاها استفاده شده دقیقا این چی هست ایا کنترل پنل مدیریت هست یا نه معنی دیگری دارد

2- Module این به چه معناست دقیق چند معنی داره یکی مد و یکی ماژول کدوم رو باید استفاده کنم چون تو انجمن ها دیدم که مد ها با ماژول ها فرق داشتند و تاپیک هاشونم جدا بود

• پسند 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مدیر کل بازنشسته سایت

سلام

ممنون از اینکه تصمیم به این کار گرفتید و از دوستان هرکس بتونه کمکتون میکنه.

فقط من چندتا نکته رو خدمتتون عرض کنم:

1- این بخش درسته مربوط به فارسی ساز هست ولی فقط برای ارسال فایل فارسی ساز در نظر گرفته شده. تاپیک شما فعلاً به بخش پیشنهادات منتقل میشه.

2- فارسی ساز مدیریت که در انجمن وجود داره توسط تیم پشتیبانی IPB farsi تهیه نشده.یکی از دوستان لطف کردن و این فایل رو آماده کردن و قرار دادن که ازشون تشکر میکنیم

3- قبلاً وقتی دوستان میگفتن چرا برای کنترل پنل فارسی ساز ارائه نمیشه... ما همیشه اینو میگفتیم که فارسی سازی بخش مدیریت یکسری مشکلاتی داره که قبلاً توضیح داده شد.. یکی از اون مشکلات همین کلماتی هستن که معادل مناسبی در زبان فارسی ندارن و نمیشه معادلی براش پیدا کرد که به رسایی همون کلمه ی انگلیسی باشه و از این بابت یکم سردرگمی برای کاربر بوجود میاد.

و 4 که مهمترین نکته هست : اینه که تیم مدیریت قصد داره بعد از انتشار نسخه ی 4 کار فارسی سازی پنل مدیریت رو شروع کنه و یک فارسی ساز کاملاً تخصصی ارائه بده که چنین مشکلاتی نداشته باشه.یکسری تغییرات هم مد نظر هست که انشاءالله اگر بشه عملی میشه.. مثل راست چین کردن پنل مدیریت با ارائه ی فارسی ساز اون.

پیشنهاد بنده اینه که شما هم کمی صبر کنید تا نسخه ی 4 منتشر بشه و اون موقع با تیم پشتیبانی همکاری کنید. چون کار فارسی سازی مدیریت کار یک  دو نفر نیست که بشه در  2  3 روز انجام بشه.  

با این حال اگر تصمیم داشتین خودتون فارسی سازی رو انجام بدین مشکلاتتون رو در همین تاپیک بفرمایید همه ی دوستان راهنمایی می کنن.

--------

در مورد مخفف acp خدمتتون عرض کنم که مخفف admin control panel هست.

• پسند 2
لینک ارسال

سلام

ممنون از اینکه تصمیم به این کار گرفتید و از دوستان هرکس بتونه کمکتون میکنه.

فقط من چندتا نکته رو خدمتتون عرض کنم:

1- این بخش درسته مربوط به فارسی ساز هست ولی فقط برای ارسال فایل فارسی ساز در نظر گرفته شده. تاپیک شما فعلاً به بخش پیشنهادات منتقل میشه.

2- فارسی ساز مدیریت که در انجمن وجود داره توسط تیم پشتیبانی IPB farsi تهیه نشده.یکی از دوستان لطف کردن و این فایل رو آماده کردن و قرار دادن که ازشون تشکر میکنیم

3- قبلاً وقتی دوستان میگفتن چرا برای کنترل پنل فارسی ساز ارائه نمیشه... ما همیشه اینو میگفتیم که فارسی سازی بخش مدیریت یکسری مشکلاتی داره که قبلاً توضیح داده شد.. یکی از اون مشکلات همین کلماتی هستن که معادل مناسبی در زبان فارسی ندارن و نمیشه معادلی براش پیدا کرد که به رسایی همون کلمه ی انگلیسی باشه و از این بابت یکم سردرگمی برای کاربر بوجود میاد.

و 4 که مهمترین نکته هست : اینه که تیم مدیریت قصد داره بعد از انتشار نسخه ی 4 کار فارسی سازی پنل مدیریت رو شروع کنه و یک فارسی ساز کاملاً تخصصی ارائه بده که چنین مشکلاتی نداشته باشه.یکسری تغییرات هم مد نظر هست که انشاءالله اگر بشه عملی میشه.. مثل راست چین کردن پنل مدیریت با ارائه ی فارسی ساز اون.

پیشنهاد بنده اینه که شما هم کمی صبر کنید تا نسخه ی 4 منتشر بشه و اون موقع با تیم پشتیبانی همکاری کنید. چون کار فارسی سازی مدیریت کار یک  دو نفر نیست که بشه در  2  3 روز انجام بشه.  

با این حال اگر تصمیم داشتین خودتون فارسی سازی رو انجام بدین مشکلاتتون رو در همین تاپیک بفرمایید همه ی دوستان راهنمایی می کنن.

--------

در مورد مخفف acp خدمتتون عرض کنم که مخفف admin control panel هست.

بله دوست عزیز من قدیم هم به این انجمن میومدم و این مطائل رو همش رو می دونم و بری نسخه 4 هم اطلاع دارم ولی من حوصله ندارم و یکم عجولم چون معلوم نیست کی منتشر بشه می خوام خودم دست به کار بشوم اگرم نتونم برای انتشار عمومی بزارمش حداقل برای خودم مناسب هست.

بعدشم فکر نکنم نسخه 4 هم بیاد خیلی فرق داشته باشه اگر فایل زبان بخش مدیریت از قبل وجود داشته باشه موقع اومدن نسخه 4 می تونیم فقط وقت رو روی بخش های تغییر یافته بزاریم

بعدشم فکر نکنم اونقدر که شما می گید هم ترجمش سخت باشه درسته زمان بره ولی کاری نداره فقط آدم بیکار می خواد و با حوصله که من هم بیکارم هم حوصله دارم 

در مورد اون کلماتی هم که گفتم ACP رو خودمم می دونستم شک داشتم فقط اگر می شه معنی دقیق اون کلمه دیگر رو بگید که از مد استفاده کنم یا ماژول تا برای کاربرا ملموس تر باشه 

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

Module که همون ماژول می شه ولی اگر به صورت مخفف نوشته بشه باید دید کجا استفاده شده چون به معنی مد ممکنه باشه.

• پسند 1
لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

بنظر من فارسی کردن پنل ادمین ایده جالبی نیست چون برخی اطلاحات در انگلیسی یک کلمه است اما در فارسی یک جمله است .

در ضمن با فارسی کردن منو ها و بخش ها اگر بخواهید دنبال قسمتی بگردید نمیتونید از live search ACP استفاده کنید.

• پسند 2
لینک ارسال

بنظر من فارسی کردن پنل ادمین ایده جالبی نیست چون برخی اطلاحات در انگلیسی یک کلمه است اما در فارسی یک جمله است .

در ضمن با فارسی کردن منو ها و بخش ها اگر بخواهید دنبال قسمتی بگردید نمیتونید از live search ACP استفاده کنید.

مهدی عزیز همه نمی تونن با پنل انگلیسی کار کنن باید یک نسخه فارسی باشه کسی خواست فارسی استفاده کنه کسی هم حرفه ای باشه می تونه با همون انگلیسی سر کنه .

پس فارسی ساز کنترل پنل در ایران برای پیشرفت و همه گیر شدن IPB لازم هست خیلی ها چون نمی تونن با نسخه انگلیسی کار کنن مجبورن برن سراغ انجمن سازی های دیگه .

لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...