رفتن به مطلب

فارسی سازی کنترل پنل

alireza1375

ارسال‌های توصیه شده

اول این را بگم که متوجه شدم به علت مشکلات اصطلاحاتی مثل این که فارسی ساز کنترل پنل منتشر نشده.نمی دانم درست است یا نه!

خوب من یک پیشنهاد دارم من این انجمن ساز را روی لوکال هاست نصب کردم از امکانات آن حیرت زده شما.استفاده از فناوری Ajax که از نظر من در ایران تازگی دارد و یک زیبایی خاصی به سایت و انجمن ها می دهد.من خودم از ما بی بی استفاده می کنم.ولی وقتی این انجمن ساز را دیدم نظرم خیلی عوض شد.و می خواستم تصمیم بگیرم از این انجمن ساز استفاده کنم ولی این کار را انجام نمی دهم.بالاخره وقتی سیستمی نصب می کنم دوست دارم تمام امکانات را بررسی کنم ولی خوب وقتی فارسیش نباشده مسلما از امکانات کم آن استفاده می کنم.خوب با این وجود تفاوتی با ما بی بی ندارد ، حتی شاید کم باشد.چرا؟نظر من نیست نظر خیلی از کاربران وب است که چون می ترسند کاری خاصی انجام دهند و مشکلی برای انجمن آن ها پیشض بیاید.

من نظر این است تا زمانی که این انجمن ساز در ایران کنترل پنلش فارسی نشود به هیچ وجه نمی توان ادعا کرد که از دیگر انجمن ساز ها بهتر است.ببینید در ایران کسانی که سایت دارند معمولا از چوملا یا وردپرس استفاده می کنند(اگر عمده بنگریم).خوب با این وجود همه به فارسی عادت کرده اند یا شاید انگلیسیشان خوب نباشد که به دنبال اسکریپت های فارسی می گردند.خوب پس نباید پشتیبانان این انجمن ساز در ایران ادعایی داشته باشند.البته در باطن این ادعا قابل قبول است ولی در ظاهر هیچ کس به ایت ادعا توجه نمی کند.

پس با این همه صحبت اگر مشکلی در ترجمه است که معادلش در فارسی نیست در چندین نظرسنجی یا تایپیک کلمات را بگویید تا دوستان معادلی برای آن ها پیدا کنند.اگر کنترل پنل این انجمن ساز فارسی شود من خود شخصا و نفر اول از این اسکریپت حمایت می کنم.تا آنجا هم که بشود در دیگر سایت ها تبلیغات می کنم.

با تشکر.

ویرایش شده توسط alireza1375
  • پسند 4
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام :)

هدف ما خدمت رسانی به صورت رایگان تا حد ممکن هست، ما هیچ ادعایی نداریم تنها واقعیت های سیستم IPB رو ذکر کردیم.

ممنون از نظر سازننده تون

موفق باشید

• پسند 5
لینک ارسال

• 6 ماه بعد...

دوست گرامی

کنترل پنل توسط دوستان فارسی گردید اما با توجه به اینکه معادل برخی از کلمات در فارسی وجود ندارد سبب سردرگمی بیشتر کاربران میشد

بنابراین تصمیم بر این شد که نسخه به صورت لاتین ارائه شود

یه توصیه : دوستان عزیز تا کی میخواید همه چی رو ترجمه کنید الان کسی که زبان بلد نباشه بیسواده

خودتون نیگاه کنید کل سایت شاید کمتر از 1000 تا کلمه داشته باشه

پس این شروع خوبی میتونه باشه واسه تقویت زبانتون :[

• پسند 5
لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

به نظر کنترل پنل با اینکه انگلیسیه ولی خوب هرکی یه آشنایی جزیی با زبان داشته باشه راحت میتونه باهاش کار کنه.فارسی سازی پنل مدیریت فقط باعث سردرگمی تون خواهد شد.

یه وبمستر باید زبان انگلیسیش خوب باشه چون یه چیز حیاتی براش هست.اگر هم ضعیفه باید سعی کنه بهترش کنه چون بدون این واقعا یه چیزی کم هست!!!

در این مورد فقط لغت بلد باشید کافیه.

• پسند 4
لینک ارسال

بنظر بنده کنترل پنل باید به زبان اصل منتشر بشه ، در بعضی موارد میتونه زبان فارسی رو در بر بگیره ! در مواقعی که سیستم بسیار ساده و راحت باشه , اگر توجه داشته باشید بیشتر کسانی از این سیستم استفاده میکنن که درک بیشتری از انجمن ساز داشته باشند

من چندین ساله که توی نت فعالیت دارم اما چند وقت بیشتر نیست که با این سیستم آشنا شدم و از قدرتی که داره متعجب شدم

واقعا شاد باش میگگم به دوستانی که این سیستم رو فارسی سازی کردند و پشتیبانی میکنند

من بار اول با تاپیک آقای نامنی (کاربر متعصب VB هستید) شروع کردم ک واقعا کارساز بود

الان هم یکی از  انجمن های IPB رو دارم که شاید بارهاا دیدید

ویرایش شده توسط Eiman
  • پسند 2
لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

دوستان خوبم سلام

الان که این پست رو می نویسم مشغول نصب انجمن بودم و دنبال چیزی توی IPBFarsi.ir (انجمن خودمون) میگشتم، چشمم به این تاپیک و پست های شما عزیزان خورد. اگه به حساب تعریف از خودم نذارید، :-? به عنوان کسی که در سال 81 با cPanel قرارداد ترجمه بستم که براشون فارسی سازی کنم که با توجه به دستمزد کم بیخیال شدم و بعد از اون هم چندین اسکریپت معروف را شروع به فارسی سازی کردم و همیشه هم به دلیل اینکه وسط کار متوجه ضعف اون سیستم میشدم، قید فارسی سازی رو میزدم و کلا بیخیال میشدم، در خصوص فارسی سازی کنترل پنل این انجمن ساز معروف که بدور از بزرگنمایی بگم طی این مدت، جز نقطه قوت و قدرت چیزی ازش ندیدم، چند نکته را باید خدمتتون عرض کنم:

* اینکه بعضی از دوستان میگن نباید فارسی سازی بشه تا موجب تقویت زبان انگلیسی کاربر بشه، صحیح. اما اینو هم در نظر بگیرید که در بعضی از بخشهای کنترل پنل واقعا کمبود زبان فارسی احساس میشه، مگر اینکه کاربر یک استاد زبان و آشنای با انجمن و مدیریت و موارد تخصصی اون باشه. 

* اون دوستانی که میگن معادل سازی فارسی در بعضی قسمت ها مشکله و باعث سردرگمی کاربرها میشه هم درست میگن، اما اینو بدونید که اولین مرتبه فارسی سازی مشکله، مخصوصا اگر شخصی با وسواس زیاد در ترجمه باشید. ضمن اینکه فارسی سازی برای با اول بسیار عذاب آور و سخته. (اینکه گفتم بار اول به این دلیله که اگر یکبار فارسی سازی صورت بگیره، به مرور میشه بهترش کرد و جای ویرایش داره تا در نسخه های بعدی کیفیت کار بالاتر بره).

* ضمنا اینو هم به عرضتون برسونم، اون دوست یا دوستانی که زحمت فارسی سازی انجمن رو کشیدن (آخرین نسخه موجود فارسی ساز) باید خودشون پیشقدم بشن و کنترل پنل هم ترجمه و فارسی سازی کنن، علتش هم اینه که تفاوت ترجمه، در انجمن و کنترل پنل زیاد جالب نیست و باعث سردرگمی کاربرها میشه. مثل اینکه مشق رو با دو تا دستخط نوشته باشیم @-)

• پسند 4
لینک ارسال

زبان کنترل پنل که راحته و سخت نیست و آدم میفهمه کاملا و نیاز به فارسی سازی نیست به نظر من فارسی سازی پنل مدیریت کار جالبی نیست

لینک ارسال

اول این را بگم که متوجه شدم به علت مشکلات اصطلاحاتی مثل این که فارسی ساز کنترل پنل منتشر نشده.نمی دانم درست است یا نه!

خوب من یک پیشنهاد دارم من این انجمن ساز را روی لوکال هاست نصب کردم از امکانات آن حیرت زده شما.استفاده از فناوری Ajax که از نظر من در ایران تازگی دارد و یک زیبایی خاصی به سایت و انجمن ها می دهد.من خودم از ما بی بی استفاده می کنم.ولی وقتی این انجمن ساز را دیدم نظرم خیلی عوض شد.و می خواستم تصمیم بگیرم از این انجمن ساز استفاده کنم ولی این کار را انجام نمی دهم.بالاخره وقتی سیستمی نصب می کنم دوست دارم تمام امکانات را بررسی کنم ولی خوب وقتی فارسیش نباشده مسلما از امکانات کم آن استفاده می کنم.خوب با این وجود تفاوتی با ما بی بی ندارد ، حتی شاید کم باشد.چرا؟نظر من نیست نظر خیلی از کاربران وب است که چون می ترسند کاری خاصی انجام دهند و مشکلی برای انجمن آن ها پیشض بیاید.

من نظر این است تا زمانی که این انجمن ساز در ایران کنترل پنلش فارسی نشود به هیچ وجه نمی توان ادعا کرد که از دیگر انجمن ساز ها بهتر است.ببینید در ایران کسانی که سایت دارند معمولا از چوملا یا وردپرس استفاده می کنند(اگر عمده بنگریم).خوب با این وجود همه به فارسی عادت کرده اند یا شاید انگلیسیشان خوب نباشد که به دنبال اسکریپت های فارسی می گردند.خوب پس نباید پشتیبانان این انجمن ساز در ایران ادعایی داشته باشند.البته در باطن این ادعا قابل قبول است ولی در ظاهر هیچ کس به ایت ادعا توجه نمی کند.

پس با این همه صحبت اگر مشکلی در ترجمه است که معادلش در فارسی نیست در چندین نظرسنجی یا تایپیک کلمات را بگویید تا دوستان معادلی برای آن ها پیدا کنند.اگر کنترل پنل این انجمن ساز فارسی شود من خود شخصا و نفر اول از این اسکریپت حمایت می کنم.تا آنجا هم که بشود در دیگر سایت ها تبلیغات می کنم.

با تشکر.

خودم شخصا به خاطر اینکه کنترل پنل IPB انگلیسی بود انتخاب کردم و شاید اگه فارسی بشه دیگه نتونم استفاده کنم. و اینکه فکر نکنم مدیریت برای کسی دعوتنامه فرستاده باشه، کسانی که انگلیسیشون ضعیفه می تونن از مای بی بی استفاده کنند و کسانی که واقعا دنبال یک انجمن ساز هستند (نه برای تفریح و اینکه بگویند ما هم سایت داریم) می تواننید از IPB استفاده کنند.

• پسند 1
لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

اینکه بعضی از دوستان میگن نباید فارسی سازی بشه تا موجب تقویت زبان انگلیسی کاربر بشه، صحیح. اما اینو هم در نظر بگیرید که در بعضی از بخشهای کنترل پنل واقعا کمبود زبان فارسی احساس میشه، مگر اینکه کاربر یک استاد زبان و آشنای با انجمن و مدیریت و موارد تخصصی اون باشه. 

کاملا مخالفم.کاملا انگلیسی روون هست کنترل پنل.نیاز به سطح خیلی خوبی هم در زبان نداره به نظر من.

مهمترین نکته اینه با فارسی سازی سرچ منترل پنل کیفت کارش خیلی میاد پایین.

الان خیلی ها به ادرس دهی های انگلیسی عادت کردن مثلا تو بخش look& feel این تنظیماتو داریم اکثر ماها حالا فارسی سازی بشه دوباره باید اون ادرس ها داده بشه بیشتر باعث سر درگمی کاربران میشه.بعدش بعضی ها از انگلیسی استفاده میکنن بعضی ها از فارسی دودستگی ایجاد میشه اونی که میخواد پاسخ بده گیج میشه!!! :D

• پسند 2
لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...