رفتن به مطلب

مشكل برطرف شد |‌| مشکل علامت سوال شدن قسمت تاریخ بعد از نصب فارسی ساز

ارسال‌های توصیه شده

سلام

قبل از هر چیز بگم که با جمع صمیمی اینجا خیلی حال کردم و امیدوارم روز به روز گروهتون بزرگتر بشه ...

خوب ، حالا بریم سر مشکل من ...

بعد از نصب فارسی ساز نسخه 3.1.4 قسمتی از تمام تاریخ ها به صورت علامت سوال شد .

یعنی برای مثال این شکلی شد : "23 �� 2011 - 11:25 "

اینم اضافه کنم که دیتابیس روی utf8-persian تنظیم شده و مشکل از دیتابیس نیست ...

ممنون میشم اگه کمک کنید که چطور این مشکل رو برطرف کنم و به جمع IPB دارها بپیوندم ...

توی دیتابیس هم وقتی کارکتر "�" رو سرچ میکنم به نتایج زیادی میرسم که معلومه فارسی نوشته شده بوده ولی با utf8 ذخیره نشده و همه اش به صورت کد در اومده ...

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام عزيز،

شما نياز داريد كه اين هوك رو كه توسط دوست خوبمون placebo ساخته شده، به سيستم خودتون اضافه كنيد

http://forums.ipbfar...8%a7%d8%b2-IPB/

اين فايل برای كاربرهای سايت ميباشد و شما ابتدا بايد به اين قسمت مراجعه كنيد تا دسترسی برای دانلود به شما داده شود.

http://forums.ipbfar...aa%d8%a8%d9%87/

برای انجام اينكار شما ابتدا بايد به اين مسير بريد

Admin CP > System > Applications & Modules > Manage Hooks

در قسمت Import فايل رو انتخاب و به سيستم IPB ارسال كنيد.

لینک ارسال

سلام

از پاسخ شما سپاسگذارم . بله اون هوک رو دیده بودم ، ولی فکر نمیکنم بشه آدرس http://localhost/ رو به عنوان آدرس سایت خودم معرفی کنم :blink:

من فعلاً دارم IPB رو تست میکنم و با استایها و قالبها و اینچیزاش ور میرم تا اگه خدا بخواد با وردپرس هماهنگش کنم و به صورت آنلاین ازش استفاده کنم .

بینهایت ممنون شما میشم اگه یه راه حل دیگه به من معرفی کنید و یا اگر ممکنه بگید که چطور میتونم فارسی ساز رو نصب کنم ، ولی کاری کنم که تاریخ ها به صورت میلادی (ولی به زبان فارسی ) نمایش داده بشه .

جایی هست که بشه تاریخ رو به این صورت تغییر داد ؟

راستی متوجه شدم که شما پستیبانی و راهنماییی های خودتون رو فقط محدود به کاربرانی که از نسخه قانونی IPB و سایر محصولات سازنده اون استفاده میکنند محدود نکردید که از این اقدام شما قدردانی میکنم .

ویرایش : یه نکته ای رو می خواستم به شما بگم فراموش کردم :

ظاهراً آدرس دامین ipbfarsi.com دیگه برای شما نیست و از دستتون خارج شده . ولی گاهی اوقات لینکهایی در تالار مشاهده هستند که مربوط به اون دامین هستند و باید اصلاح بشن . مثل همین لینک مربوط به سوالات قبل از خرید و پشتيبانی فنی عمومی و یا بعضی لینکهای موجود در امضای شما . ممنون از توجهتون .

ویرایش شده توسط AmirA
لینک ارسال

خلاصه مطلب : خير عزيز

زياد بهش فكر نكن، چون روی لوكال هم كه داری استفاده ميكنی مشكلی نداری من خودم دارم روی locate خود زبان كار ميكنم، كه از نمونه انگليسی خودش استفاده نكنه فعلا به نتيجه نرسيدم چون وقتی كه ميخوای از علامت پولی استفاده كنی 10,000.00$ چاپ ميكنه كه بايد به صورت 10000 ريال نمايش بده...

با استایها و قالبها و اینچیزاش ور میرم تا اگه خدا بخواد با وردپرس هماهنگش کنم و به صورت آنلاین ازش استفاده کنم

الان سايت اول خودم هم با وردپرس هستش هم با IPB دوميش هم هست ولی اولی رو بيشتر روش كار كردم. اگه دسترسی مديريتی قوی ميخوای از vB استفاده كنی بهتره ولی اگه ميخوای خودت مد بنويسی و سيستم رو User Friendly باشه IPB بهترين گزينه است.

از خود تم اصلی استفاده كنی خيلی بهتره چون برای تم های ديگه هم مجبوری وقت بيشتری برای هماهنگيش بذاری هم ممكنه با مد يا برنامه ای خوب كار نكنه و Break شه.

بینهایت ممنون شما میشم اگه یه راه حل دیگه به من معرفی کنید و یا اگر ممکنه بگید که چطور میتونم فارسی ساز رو نصب کنم ، ولی کاری کنم که تاریخ ها به صورت میلادی (ولی به زبان فارسی ) نمایش داده بشه .

فارسی ساز فقط language string ها رو تغيير ميده نه فرمت تاريخ و زمان "خدا خيرت بده اگه اينكارو ميكرد كه ديگه مشكلی توی تقويم نداشتيم راحت شمسيش ميكرديم"

فقط محدود به کاربرانی که از نسخه قانونی IPB و سایر محصولات سازنده اون استفاده میکنند محدود نکردید که از این اقدام شما قدردانی میکنم .

ميگم يه زحمتی بكش ببين ميخواستی يه مقاله ISI بدی چه بلا هايی سرت ميومد... اينجا ايران است از 4 جهت به خونمون تشنند زير فشار تحريم هم رب شديم تمام .

ویرایش : یه نکته ای رو می خواستم به شما بگم فراموش کردم :

ظاهراً آدرس دامین ipbfarsi.com دیگه برای شما نیست و از دستتون خارج شده . ولی گاهی اوقات لینکهایی در تالار مشاهده هستند که مربوط به اون دامین هستند و باید اصلاح بشن . مثل همین لینک مربوط به سوالات قبل از خرید و پشتيبانی فنی عمومی و یا بعضی لینکهای موجود در امضای شما . ممنون از توجهتون

از بس كه حال دارم دست بهش نزدم، ممنون كه گوشزد كرديد !

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام خدمت شما دوست عزیز

ممنون از لطف شما

در مورد مشکلتون. از همون دیتابیس هست. شما خودکار زمانی که نصب می کنید کل سیستم Collation رو روی latin1_swedish_ci هست. شما از پرشین تغییر بدید به این یا دوباره نصب کنید مشکلتون حل می شه.

در مورد مشکل ipbfarsi.com من تقریبا 97 درصد آدرس ها رو تغییر دادم که بعضی جاها مونده که وقت نکردم با دوستم تغییرش بدیم.

اوقات خوبی داشته باشید

لینک ارسال

سلام

الان نقل قولایی که ازم کردی رو داشتم میخوندم خندم گرفت انقدر که غلط دستوری تو جمله هام دارم :wub:

نمیدونم موقع تایپ کردن فکرم کجا بوده که اینجوری شده :lol:

زياد بهش فكر نكن، چون روی لوكال هم كه داری استفاده ميكنی مشكلی نداری من خودم دارم روی locate خود زبان كار ميكنم، كه از نمونه انگليسی خودش استفاده نكنه فعلا به نتيجه نرسيدم چون وقتی كه ميخوای از علامت پولی استفاده كنی 10,000.00$ چاپ ميكنه كه بايد به صورت 10000 ريال نمايش بده...

ای بابا ، حالا علامت پول رو بی خیال :huh:

اگه بتونی بگی قسمت تاریخ از کدوم فایل فراخونی میشه شاید خیلی کمکم بکنه و شاید بتونم سر از ساز و کارش در بیارم ...

کم کم دارم میرم تو این فکر که بشینم خود زبان انگلیسی رو از اول تا آخر از توی خود IPB ترجمه کنم :huh: :lol:

الان سايت اول خودم هم با وردپرس هستش هم با IPB دوميش هم هست ولی اولی رو بيشتر روش كار كردم. اگه دسترسی مديريتی قوی ميخوای از vB استفاده كنی بهتره ولی اگه ميخوای خودت مد بنويسی و سيستم رو User Friendly باشه IPB بهترين گزينه است.

از خود تم اصلی استفاده كنی خيلی بهتره چون برای تم های ديگه هم مجبوری وقت بيشتری برای هماهنگيش بذاری هم ممكنه با مد يا برنامه ای خوب كار نكنه و Break شه.

از VB زیاد خوشم نمیاد ... همچین سیستمش رو پیچیده نوشته فکر میکنه چه خبره ! یه مدت تستش کردم ، دنگ و فنگ هم خیلی زیاد داره ...

phpbb هم دیدم ، بعضی قالبهاش فوق العاده است ! ولی قسمت مدیریتش خیلی گنگ و بی ریخته ....

امروز داشتم دنبال مقاله برای تبدیل قالب phpbb به IPB میگشتم ...:blink:

مد نویسی هم بلد نیستم ولی بعد از تست smf و vb و phpbb و انجمن ساز خود وردپرس و ... به نظر من IPB فوق العاده است ! من موندم این سیستم چرا تو ایران انقدر مظلوم واقع شده !

خدا رو شکر تم پیشفرض IPB برعکس بقیه سیستم ها خیلی زیبا و حرفه ای هست . احتمالاً از همین استفاده میکنم ولی یه مقدار رنگ بندی و اینچیزاش رو عوض میکنم که خیلی شبیه بقیه IPB ها نشه :huh:

ميگم يه زحمتی بكش ببين ميخواستی يه مقاله ISI بدی چه بلا هايی سرت ميومد... اينجا ايران است از 4 جهت به خونمون تشنند زير فشار تحريم هم رب شديم تمام .

خوب منم به خاطر این که این رب بیچاره رو مثل بعضی ها با ملاقه هم نزدی ازت تشکر میکنم دیگه :huh:

ویرایش شده توسط AmirA
لینک ارسال

با سلام خدمت شما دوست عزیز

ممنون از لطف شما

در مورد مشکلتون. از همون دیتابیس هست. شما خودکار زمانی که نصب می کنید کل سیستم Collation رو روی latin1_swedish_ci هست. شما از پرشین تغییر بدید به این یا دوباره نصب کنید مشکلتون حل می شه.

در مورد مشکل ipbfarsi.com من تقریبا 97 درصد آدرس ها رو تغییر دادم که بعضی جاها مونده که وقت نکردم با دوستم تغییرش بدیم.

اوقات خوبی داشته باشید

سلام

ممنونم.

من الان collatioin دیتابیس رو از utf8_persian_ci به همون که شما گفتید تغییر دادم . بعد فایل فارسی ساز قبلی رو پاک کردم و دوباره نصب کردم . ولی متأسفانه تغییری نکرد .

الان به این صورت هست . جالب اینجا است که فقط قسمت تاریخ و پول ایراد داره و بقیه قسمتها رو بدون مشکل نشون میده ! به عکس زیر توجه کنید :

syke9a0beq74pf2v8q61.png

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

شما دوباره IPB رو نصب کنید ، من نمی دونم چه جوری نصب کردید که به persian تغییر داده شده !!! ولی یه بار دیگه نصب کنید انشالله که مشکل بر طرف می شه.

موفق باشید

لینک ارسال

سلام

والا ما هر اسکریپتی می خوایم نصب کنیم دیتا بیسش رو فارسی و utf-8 میکنیم که بعدا مشکل اینکودینگ پیش نیاد :blink:

این اولین سیستمی هست که می شنوم نباید دیتابیسش فارسی باشه! :huh: یعنی بعداً مشکل ساز نمیشه ؟

از پاسختون سپاسگذارم ، من که فعلاً از خیر تاریخ فارسی گذشتم و تاریخ رو انگلیسی کردم ... :lol:

راستی برای دوستانی که ممکنه بعداً با جستجو به این تاپیک برسند میگم ...

در صورتی که مشکلتون مثل من بود و یا دلتون خواست فارسی ساز نصب شده باشه ولی تاریخ و زمانتون به زبان انگلیسی باشه به صورت زیر عمل کنید :

برای این که تاریخ رو انگلیسی کنید از همون قسمت مدیریت زبانها ، اون دکمه کنار زبان فارسی رو بزنید تا لیست پایین افتادنی باز بشه ..

بعد گزینه edit رو بزنید ...

بعد در قسمت Language Locale ، عبارت fa-IR یا هر چی که نوشته رو پاک کنید و به جاش بنویسید en-US ، بعد هم ذخیره و خلاص

موفق و سربلند باشید.

امیر

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

سلام

والا ما هر اسکریپتی می خوایم نصب کنیم دیتا بیسش رو فارسی و utf-8 میکنیم که بعدا مشکل اینکودینگ پیش نیاد :blink:

این اولین سیستمی هست که می شنوم نباید دیتابیسش فارسی باشه! :huh: یعنی بعداً مشکل ساز نمیشه ؟

از پاسختون سپاسگذارم ، من که فعلاً از خیر تاریخ فارسی گذشتم و تاریخ رو انگلیسی کردم ... :wub:

با توحه به اینکه collatioin روی latin1_swedish_ci تنظیم می شه مشکلی با زبان فارسی پیش نمی یاد دیگه کلا latin1 ها این طوری هستند .

موفق باشید:lol:

لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...