رفتن به مطلب

تفاوت فضای ديسک مصرفی و پهنای باند

اکبری

ارسال‌های توصیه شده

اين دو عنوان چه فرقي دارن و هر كدوم با چه عواملي پر ميشن ...

فضاي ديسك مصرفي

پهناي باند

من الان فضاي ديسك مصرفيم تقريبا داره پر ميشه ولي پهناي باندم ده درصد اوليش پر شده ... بايد فضاي ديسك مصرفي رو ارتقا بدم ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فضای دیسک همانند هاردتتونه با فایل ها و ... پر میشه

پهنای بند با مثال میگم متوجه شید 

فکر کنید حجم صفحه اصلی شما 1Mg هست و شما 100Mg پهنای باند دارید حالا اگر سایت شما برای 100 نفر لود بشه پهنای بند شما پر میشه.

بله بايد فضاي ديسك مصرفي رو ارتقا بدید.

لینک ارسال

• 6 ماه بعد...

فرمودن با فايل ها پر ميشه بنابراين اين آپلود فايل و عكس كه زير هر پست براي اعضا فعال هست از فضاي ديسك مصرفي كم مي كنه ؟

يا نوشتن هر پست از فضاي ديسك كم مي كنه درسته ... ؟

يا اگر آپلود سنتز راه بندازم بازم از ديسك كم مي كنه نه پهناي باند ؟

پهناي باند فقط مربوط به تعداد لود كننده ها و آنلاين ها هست ؟

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

فرمودن با فايل ها پر ميشه بنابراين اين آپلود فايل و عكس كه زير هر پست براي اعضا فعال هست از فضاي ديسك مصرفي كم مي كنه ؟

يا نوشتن هر پست از فضاي ديسك كم مي كنه درسته ... ؟

يا اگر آپلود سنتز راه بندازم بازم از ديسك كم مي كنه نه پهناي باند ؟

پهناي باند فقط مربوط به تعداد لود كننده ها و آنلاين ها هست ؟

1-بله.فایل ها و ... مکانی برای ذخیره شدن نیاز دارن.هم فضا کم میکنه هم پهنای باند استفاده میشه.

2-باز هم بله.ولی مقدارش چندان محسوس نیست.مگر اینکه حجم پست ها و .. خیلی زیاد باشه.تو دیتابیس ذخیره میشن و کم کم حجم دیتابیس میره بالاتر.زیاد مهم نیست

3-هر دو

4-یه جورایی.اگر فایل رو دانلود و اپلود کنید فضایی که برای ذخیره سازی استفاده میشه مال دیسک و هارد هست.اون مقدار حجمی که هر دفعه اپلود و دانلود میشه پهنای باند مصرف میکنه.

کلا این دو مورد به هم مرتبط هستند.

برای مثال من فایل 1 گیگ رو رو هاستم میخوام اپلود کنم.بعد اتمام 1 گیگ از فضای دیسک هاست منو میگیره برای ذخیره کردن.و 1 گیگ از پهنای باند هاستم نیز مصرف میشه.حالا این فایل 1 گیگ رو برای 10 نفر قرار میدم و اون 10 نفر میخوان دانلودش کنن.حالا اینجا فضا که همون 1 گیگ مصرف شده چون چیز دیگه ا اپلود نشده که بخواد ذخیره بشه.ولی وقتی اون 10 نفر فایل 1 گیگی رو دانلود میزنن جمعا میشه 10 گیگ که یعنی 10 گیگ از پهنای باند هاستت مصرف میشه.فضا ی دیسک بدون تغییر باغی میمونه.

اینجوری بهت بگم:

فضای دیسک مثل همون هارد کامپیوترته

پهنای باند مثل همون ترافیک اینترنته.مثلا ماهیانه 8گیگ ترافیک اینترنت داری پهنای باند هاست هم همین صورته.یعنی مثلا هاست شما 10 گیگ ترافیک اینترنت داره...کل اعمالی که رو هاستت انجام میشه مثل اپلود و دانلود و لود شدن محتوای سایت و ... از پهنای باند هاستت کم میشه.

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

البته به نظر من استفاده از پهنای باند برای این مورد درست نیست و ترافیک مصرفی باید استفاده بشه.در بالا فقط به خاطر اینکه بدین شکل جا افتاده منم به همو نصورت ذکر کردم ولی حد اقل از نظر خودم این مورد درست نیست.

ترافیک یعنی میزان ارسال و دریافت دیتا (و صوت و تصویر یا ...) در واحد بایت: (گیگابایت و ترابایت)
پهنای باند یعنی بازه ای که دیتا (ترافیک) در اون امکان جریان داره. بصورت عمومی از این مورد به عنوان سرعت پورت یاد میشه و در واحد بیت محاسبه میشه (مگابیت، گیگابیت)

لینک ارسال

خوب در اينصورت با بزرگ شدن انجمن ما مرتب بايد فضاي ديسك مصرفي رو بالاتر ببريم ؟

پس اينايي كه سايتاشون فقط آپلود راه ميندازن كه كارشون زاره ...

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

بله دقیقا.هر وقت با کمبود دارید مواجه میشید باید ارتقا بدید.کسانی که سایت اپلود و دانلود دارند سرور اختصاصی استفاده میکند که فضای سرور بیش از 2-3 ترابات هست.مخصوصا سایت های فیلم.

علاوه بر این وب سرور هم باید درخواست های زیاد رو پردازش کنه و هرچی بازدید و درخواست ها بالاتر مصرف منابع بیشتر و باید منابع رو هم ارتقا و افزایش داد.کلا هاست ها تا یه جایی پاسخگو هستند و بعدش باید سوئیچ کرد روی سرور

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...