رفتن به مطلب

سرور مجازی

maha

ارسال‌های توصیه شده

یا سلام خدمت دوستان و مدیران عزیز

من می خوام از هاست اشتراکی به سرور مجازی برم و اون هم به دلیل اینکه هم حجم دانلود و آلودم بالا بره و هم حجم هارد بیشتری داشته باشم

هر جور حساب کردم دیدم هاست اشتراکی جواب نمیده و با مشخصاتی که می خواتم هزینش حدودا دو برابر سرور مجازی میشه

تو نت خیلی خیلی سرچ کردم ولی راستش اصلا نفهمیدم که چطور باید شروع کنم چون دانش این موارد رو اصلا ندارم ولی چندین سال با سی پنل تو هاست اشتراکی کار کردم

حالا می خواستم دوستان راهنمایی کنن که کار با سرور مجازی سخته ؟ مثات برای منی که کلا هم کارم هم رشتم صنعتیه و البه یکمم سنم بالا رفته :D

می خوام بدونم که اگر سرور مجازی بگیرم و سی پنل یا دایرکت ادمین نداشته باشم چطور می تونم دوتا سایتو که یکیش شرکتیه و یکیش هم آی پی بی هست و خیلی منابع می خوره رو بدون دردسر بالا بیارم

در نهایت کسی از دوست هست که آموزشی خیلی روان و ساده بتونه بهم بده

ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو در این زمینه در اختیارم قرار بدن که چطور و اصلا از کجاش شروع کنم و چه مدیریتی داشته باشه که رون تر و ساده تر و ترجیحا گرافیکی باشه و کلا هر چیزی که نیازه تا بتونم این دوتا سایت رو روشون راحت بالا ببیارم

و در آخر هم عرض کنم دوباره که خیلی تو نت چرخیدم ولی واقعا چیز بدرد بخوری نفهمیدم

با تشکر

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

بنده از سرور جهت نگهداری فایل استفاده کردم ( هاست دانلود ) که کارکردن بسیار راحت بود همون ویندوز هستش ولی به صورت مجازی

ولی برای اینکه می خواید سایت رو باهاش بالا بیارید اصول اولیش اینه میرید یکی از شرکت های موجود و سفارش میدید بنا به نیاز خودتون ( میزان هارد و رم و پهنای باند و سیستم عامل )

بعد از سفارش می تونید با نصب آپاچی ، php و mysql شروع به کار کنید ( البته این مورد برای بدون اسنفاده از کنترل پنل هستش )

و یا می تونید kloxo استفاده کنید که رایگان هستش و با پرداخت هزینه و خرید لایسنش سی پنل یا دایرکت ادمین کنترل پنل خودتون رو انتخاب کنید ( تا جایی یاد دارم دایرکت ادمین ارزون تره و تحریم ها زیاد روش تاثیری نداره )

البته برای این موراد بهتره از سیستم عامل های متن باز استفاده کنید ( هسته گنو/لینوکس ) و به صورت هستش رابط متنی و رابط گرافیکی

و برای اطلاعات بیشتر می تونید به این فروم مراجعه کنید بسیار جامع هستش

لینک

مشکلی در توضیحات اگه بود مدیران محترم ویرایش کنید

ویرایش شده توسط Joker
لینک ارسال

دوست عزیز به نظرم ..برای شما که با سرور مجازی کار نکردید از سایتهای معتبر سرور مجازی مدیریت شده بگیرید..چون بین قرار دادن وبسایت و فقط استفاده برای دانلود از سرور مجازی تفاوت زیادی هست...البت اگه فقط برای دانلود از یه سرور مجازی استفاده کنی مثل سایت موزیک ..یه سرور مجازی  ویندوز با مدیریت اولیه کافیه..چون اسکریپ اصلی رو جای دیگه نصب میکنی و فقط اپلود و دانلود از سرور مجازی استفاده میکنی ..ولی اگه بخوای وبسایت بیاری روی سرور مجازی  فرق میکنه..

من خودم چند وقیه دنبال سرور مجازی مدیریت شده مناسب هستم ..چند شرکت قدیمی ..ثبت شده ..صحبت کردم..حال ببینم وضعیت چجوریه..که  پنل رایگان دایرکت ادمین هم همراهشونه.

شماهم اگه سرور مجازی مناسب پیدا کردید به من یه اطلاع دید

من الان خودم دارم رو یه سرور مجازی مدیریت نشده کار میکنم. دسرسی کامل به روت و vnc  و همه چی دارم ولی .واقعا سخته بخوای خودت کلا امنیت..کانفینگ و همه موارد انجام بدی و صد در صد به مشکل میخوری..و احتمال از دست رفتن اطلاعات هم زیاده 

این سایتی که دوستمون معرفی کردن هم مفید است برای دریافت اطلاعات و بالا بردن اگاهی ولی برای اینکه سرور مجازی بگیری ..نمیشه دقیق حساب کرد ..چون هر فروشنده میاد خودشو معرفی میکنه.

ویرایش شده توسط STALKER
لینک ارسال

سلام

بده سایت خودم روی سرور مجازی اوردم با نصب دایرکت ادمین نال به راحتی تونستم پنل مناسب و راحت داشته باشم( البته نال رو حتما باید از سرور ایران استفاده کنید) چون وارز میباشد. خودم ماهانه 20 تومان هزینه میکنم . البته رم سرور هم 256 هست که حدود 80 مگ در حال استفاده میباشد. شما هم بهتر هست از سرور ایران تهیه کنید چون هم لود بالا و هم از ابیوزها راحت هستید. ولی هزینه سرور ایران کمی بالاست.

پنل های رایگان هم مانند kloxo.. webmin  .. zpanel .. برای لینوکس و websitepanel هم برای ویندوز موجود میباشد که مشکلات کانفینگی هم دارا میباشند.

البته رو سرورم گیم سرور هم ران هست :DD:

ویرایش شده توسط alivw71
لینک ارسال

بسیار ممنونم از دوستان عزیز

ولی راستش رو بخواید من هنوز دقیق متوجه نشدم

ببینید من می خوام یک سرور مجازی بگیرم و دو تا سایت فقط روی اون بالا بیارم و یک تنظیم اولیه باشه که در چند شرکت که سرور مجازی میدادن زده بودن که با تنظیمات اولیه رایگان

1- بیشتر می خوام ببینم که آیا اگر یک تنظیم اولیه بشه مجددا بعدها نیاز به تنظیمات دارم ؟

2- با یکی از این شرکت ها صحبت کردم که گفتن کاملا کانفیگ رو انجام میدن و تنظیمات امنیتی هم برامون انجام میدن و مشکلاتی هم که به وجود بیاد برامون رفع می کنن ، حالا چه نیاز مندیهای به نظر شما باقی می مونه تا ای پی بی رو از هاست اشتراکی به سرور مجازی ببریم ؟

3- اگر موارد بیشتری هم هست لطفا دوستان از پاسخ دادن دریغ نکنید

با تشکر

لینک ارسال

درود

1- بیشتر می خوام ببینم که آیا اگر یک تنظیم اولیه بشه مجددا بعدها نیاز به تنظیمات دارم ؟

در این مورد به خودتون بستگی داره مثلا سیستم عاملی رو که رو سرور هستش رو عوض نکنید در صورت عوض شدن تمامی تنظیامت از بین میره

یا اینکه از ورژن های جدیدتر استفاده کنید یا نه ( برای مثال مثل php و غیره )

2- با یکی از این شرکت ها صحبت کردم که گفتن کاملا کانفیگ رو انجام میدن و تنظیمات امنیتی هم برامون انجام میدن و مشکلاتی هم که به وجود بیاد برامون رفع می کنن ، حالا چه نیاز مندیهای به نظر شما باقی می مونه تا ای پی بی رو از هاست اشتراکی به سرور مجازی ببریم ؟

قبل از انجام این کار ابتدا سعی کنید رزومه کاری این شرکت در نظر بگیرید که مورد تایید هست یا نه

اگه مورد تایید بودش و تنظیامت همه چی اوکی هستش فک نکنم چیز خاصی نیاز باشه جز اینکه برای IPB باید Safe Mode خاموش باشه که اونم چون سرور مجازی هستش براتون انجام مییدن

لینک ارسال

دوستان عزیز مورد دیگه ایی هست که بخوام روش حساس بشم تا یک سیستم تقریبا بدون دردسر و منابع زیاد داشته باشم ؟

برای انتخاب من رم 1 و هارد 40 و سی پیو x2 دارم انتخاب می کنم

مورد دیگری هم هست ؟

لینک ارسال

رم و هارد مناسب هست و فقط سی پی یو رو 1 گیگاهرتز به بالا انتخاب کنید اگه سایت بازدید متوسط (روبه بالا) دارید(60 انلاین)همزمان | یعنی تعداد درخواست 60 بار در ثانیه از طرف کلاینت به سرور باشه. ممکنه 500 نفر انلاین باشن ولی 60 نفر همزمان صفحه باز کنند. و در اخر هم مجازی ساز openvz مناسب هست یعنی سروری که میگیرید openvz باشه بهتره تا vmware برای هاستینگ.

ویرایش شده توسط alivw71
لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...