رفتن به مطلب

آموزش تنظیمات ftp در IP.Downloads

ارسال‌های توصیه شده

سلام :)

تو این آموزش قصد دارم تا تنظیمات FTP برای IP.Downloads به طور کامل توضیح بدم. خیلی از دوستان با این مشکل برخورد کردن که امیدوارم با این آموزش مشکل همه عزیزان حل بشه :)

به طور کلی هاست هایی که برای ذخیره فایل ها به صورت ریموت خریداری می شن به دو دسته ویندوزی و لینوکسی تقسیم می شن که من پیشنهاد می کنم از هاست دانلود لینوکسی استفاده کنید چرا که خیلی راحت تر و قابل درک تر هستند :)

تنظیم برای هاست های لینوکس همراه با سی پنل:

قبل از ورود به بخش تنظیمات لازمه از طریق سی پنل یک حساب FTP ایجاد کنید. برای انجام این کار ابتدا در صفحه اصلی سی پنل گزینه FTP Accounts رو انتخاب کنید و در صفحه باز شده مانند تصویر زیر یک حساب جدید باز کنید

post-2262-0-08085200-1398786843.png

حالا اطلاعات اتصال به حساب ftp که از طریق کلیک بر روی configure ftp client قابل دست رسی می باشد را در نظر داشته باشید. این اطلاعات چیزی شبیه به زیر می باشند:

FTP username: [email protected]
FTP server: ftp.xxxx.ir
FTP & explicit FTPS port: 21

سپس در مسیری که حساب ftp در آن تنظیم شده دو پوشه با دست رسی ۷۷۷ به نام های دلخواه برای آپلود فایل ها و اسکرین شات ها بسازید. فرض می کنیم شما نام downloads و screenshots را انتخاب کرده اید.

حال به بخش تنظیمات IP.Downloads بروید ، تنظیمات File Storage Settings به شرح زیر خواهد بود:

در قسمت File storage گزینه store files remotely through FTP transfer را انتخاب کنید

در قسمت Local storage: download path و Local storage: screenshot path محل و نام پوشه ها را انتخاب کنید (این قسمت مربوط به تنظیمات FTP نیست) و root_path همان روت انجمن می باشد.

{root_path}/downloads 

در قسمت Remote storage: FTP URL آدرس FTP را وارد کنید که با توجه به اطلاعات حساب ftp چیزی شبیه به  ftp.xxxx.ir می باشد

در قسمت Remote storage: FTP port پورت را وارد کنید که اکثرا همان پورت ۲۱ می باشد

در قسمت Remote storage: FTP username نام کاربری حساب ftp را وارد کنید : [email protected]

در قسمت Remote storage: FTP password رمز عبور حساب ftp را وارد کنید

در قسمت Remote storage: path to downloads و Remote storage: path to screenshots مسیر پوشه های دانلود و اسکرین شات را با توجه به روت ftp وارد کنید برای مثال اگر پوشه ها مستقیما در روت قرار داشته باشند (یعنی داخل پوشه public_html/test ) کافیه فقط نام پوشه ها رو بنویسید مثلا   downloads/   اما اگر این پوشه ها داخل پوشه های دیگری قرار داشته باشند مثلا داخل پوشه ای به نام files شما باید این آدرس رو تایپ کنید :  files/downloads/

در قسمت Remote storage: URL to downloads و Remote storage: URL to screenshots آدرس وب پوشه های دانلود و اسکرین شات را با پروتکل http وارد کنید برای مثال:

http://xxxx.ir/test/downloads
http://xxxx.ir/test/screenshots 
حال تنظیمات را ذخیره کنید.

تنظیمات برای هاست های ویندوزی:

برای این حالت هم تقریبا مانند بالا عمل می کنیم با چند تفاوت!
اطلاعات حساب ftp در ویندوز کمی متفاوت است برای مثال:

در قسمت Remote storage: FTP URL آدرس FTP را وارد کنید که با توجه به اطلاعات حساب ftp چیزی شبیه به 154.8.260.86 می باشد که همان ip سایت شماست.

در قسمت Remote storage: FTP username نام کاربری حساب ftp را وارد کنید : 8476_test

و یک نکته:

پوشه های دانلود و اسکرین شات را داخل پوشه ای از هاست قرار دهید که دست رسی وب داشته باشد (\xxxx.ir\wwwroot) و بهتر است روت ftp نیز همین پوشه انتخاب شود.

در ضمن در هاست و ویندوز نیازی به تغییر دست رسی ها ندارید

در قسمت Remote storage: path to downloads و Remote storage: path to screenshots با توجه به روت ftp مثال (\xxxx.ir\wwwroot) آدرسی مانند زیر را تایپ کنید:

/8476_test/downloads

موفق باشید :)

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 3 هفته بعد...
  • مدیر کل بازنشسته سایت

در تکمیل آموزش مفید آقای عنبرستانی من دوتا اسکرین شات قرار میدم که اگر دوستان مشکلی پیدا کردن با این تصاویر قابل حل باشد.

مهم ترین مورد در اتصال به هاست دانلود آدرس دهی صحیح دو تا پوشه downloads , screenshoats است.

تصویر اتصال به هاست دانلودی که به ساب دومین ، دامین اصلی متصل شده است

post-1632-0-90783000-1400251985_thumb.pn

تصویر اتصال به هاست دانلودی که برای آن دامین جداگانه ست شده است.

post-1632-0-97002500-1400252008_thumb.pn

لینک ارسال

خیلی ممنون علی جان ! دیگه فکر نکنم کسی به مشکل بخوره...

بازم ممنون :give_rose:

لینک ارسال

• 8 ماه بعد...

آموزش شما یکم من رو سر در گم کرد

توی تصویر یه چیزی به نام [email protected] میسازه در حالی که در تصویر آقای مددی [email protected]

حالا تکلیف ما چیه؟ :DD:  (البته من میخوام فایل ها در ساب دامنه dl.site.ir قرار بگیره!)

لینک ارسال

این همون user  که cpanel به شما میده ... درواقع بستگی به کاربری سی پنل شما داره

آموزش شما یکم من رو سر در گم کرد

توی تصویر یه چیزی به نام [email protected] میسازه در حالی که در تصویر آقای مددی [email protected]

حالا تکلیف ما چیه؟ :DD:  (البته من میخوام فایل ها در ساب دامنه dl.site.ir قرار بگیره!)

لینک ارسال

این همون یوزیه که cpanel یه شما میده ...

اصلا آموزش واضح نیست

وقتی ما [email protected] رو میسازیم, ftp.site.ir چیه و از کجا میاد

نقش xxxx این وسط چیه؟

اگه ممکنه آموزش رو کامل کنید

لینک ارسال

اصلا آموزش واضح نیست

وقتی ما [email protected] رو میسازیم, ftp.site.ir چیه و از کجا میاد

نقش xxxx این وسط چیه؟

اگه ممکنه آموزش رو کامل کنید

این ftp.site.ir همون فرمت آدرس ftp هاست های لینوکسی البته باز بستگی به کانفیک سرور هم داره ...

xxxx یعنی جای خالی مثلا www.xxxx.com می تونه www.ipbfarsi.ir باشه ... مثلا زدم در واقع.

لینک ارسال

من الآن [email protected] رو ساختم و اطلاعات زیر رو بهم داد

FTP Username: [email protected]
FTP Server: ftp.site.ir
FTP & explicit FTPS port: 21

حالا دو پوشه در مسیر dl.site.ir ساختم

حالا چیکار کنم؟

لینک ارسال

خوب اون پوشه هارو اگر داخل پوشه ای که برای ftp تعیین کردید ساختید بقیه آموزش رو مطالعه کنید و ادامه بدید.

لینک ارسال

خوب اون پوشه هارو اگر داخل پوشه ای که برای ftp تعیین کردید ساختید بقیه آموزش رو مطالعه کنید و ادامه بدید.

از کدوم قسمت واسه FTP پوشه تعیین کنم؟ (من میخوام فایل ها در سای دامنه هاست آپلود بشه نه پوشه!!!)

لطفا کاملتر توضیح بدید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...