رفتن به مطلب

تغییر حالت وسط چین در post info

ارسال‌های توصیه شده

با سلام

با توجه به موضوع من با خودم فکر کردم که احتمالا قبلا این مورد مطرح شده باشه ولی من هر چقدر سرچ کردم چیزی در این مورد پیدا نکردم، اگر هست تاپیکش رو معرفی کنید، ممنون میشم.

موضوع این هست که در اکثر اسکین‌های IPB ازجمله اسکین اصلی (master) اطلاعات کاربری موجود در post info به شکل وسط چین هست.

post-1909-0-50945200-1387876455.jpg

البته این شامل موارد costum fieldsها هم میشه. تغییری که میخوام ایجاد بشه، اینه که هر کدوم از متغیرها در یک سمت کادر باشن، مثلا جنسیت سمت راست و آقا سمت چپ کادر. همچنین در تصویر بالا هم به طور مثال عبارت تعداد ارسال‌ها در سمت راست و عدد در سمت چپ کادر باشه.

این چطور و با چه کدی امکان پذیر هست؟ / با توجه به اینکه در این مورد (قرار گرفتن اطلاعات کاربری) تقریبا همه قالب ها به یک شکل هستن و از یک کد (کمابیش مشابه) استفاده می‌کنن، باید بشه به وسیله کدی، تغییرات مورد نظر رو در اکثر اسکین‌ها اعمال کرد.

ویرایش شده توسط Rez@
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مدیر کل بازنشسته سایت

سلام

فکر کنم این آموزش بتونه بهتون کمک کنه فقط اینو بگم در مورد تغییرات مد نظر شما نیست اما شاید بشه با یکسری تغییرات ( در center  و left و right)   به اون چیزی که میخواین برسین.... حالا اگه این کمک نکرد دوستان میتونن بیشتر راهنماییتون کنن

http://ipsfarsi.com/topic/10795-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%AA%D8%B1-%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1/

• پسند 1
لینک ارسال

ممنون از پاسخ شما / اموزش رو پیش تر خونده بودم و روی چندتا اسکین هم اعمال کردم که خدارو شکر روی همشون کار کردند. اما اون موضوع در خصوص قرار گرفتن نام کاربری در جای درست هست و در مورد موضوعی که الان  مطرح کردم چیزی نمیگه.

البته مثلا برخی اسکین‌ها هستن که به صورت پیش فرض، موقعیت قرار گرفتن اسکین به همین شکل هست که گفتم (مثل این اسکین) اما خیلی پیچیده هست و روی همه اسکین‌ها هم اعمال نمیشه، درحالی که به نظر میرسه بشه با کدی جامع روی اکثر قالب ها این حالت رو اعمال کرد.

ویرایش شده توسط Rez@
لینک ارسال

ممنون از پاسخ شما / اموزش رو پیش تر خونده بودم و روی چندتا اسکین هم اعمال کردم که خدارو شکر روی همشون کار کردند. اما اون موضوع در خصوص قرار گرفتن نام کاربری در جای درست هست و در مورد موضوعی که الان  مطرح کردم چیزی نمیگه.

البته مثلا برخی اسکین‌ها هستن که به صورت پیش فرض، موقعیت قرار گرفتن اسکین به همین شکل هست که گفتم (مثل این اسکین) اما خیلی پیچیده هست و روی همه اسکین‌ها هم اعمال نمیشه، درحالی که به نظر میرسه بشه با کدی جامع روی اکثر قالب ها این حالت رو اعمال کرد.

سلام رضا . طبق این آموزش عمل کن ، اوکی میشه : ( به نقل از فرید نجفلو )

اینو اضافه کم که " آنلاین " من وسطه . تگ های کاربران رو هم دقیقا همونطور که تو تصویر مشخصه در آوردم . یعنی اگر کاربری مثلا 2 تا تگ داشته باشه ، یه تگ دیگه هم زیر عکسش اضافه میشه . فقط یه سری کار دیگه باید انجام بدم که سخته واقعا !

83210221295188803175.jpg

راه اول : ( راست چین کردن نوشته های زیر اواتار )

درمورد 1و2 :

- صفحه رو که با فایر فاکس باز کردی کلید های Ctrl+i رو بزن . الان می تونی اون قسمتی رو که می خوای اصلاح کنی با موس انتخابش بکنی .

- وقتی انتخابش کردی از پنجره ای که پایین فایر فاکس هست و سمت چپش پ(نسخه من فارسیه)  computed رو بزن تو Rules میشه . خصوصیتی رو که دوست داری پیدا کن بعد از لینک روبروش برو تو استایل و همونجا تغییر بده و ببین چی میشه . حالتی رو که انتخاب کردی برو تو استایل شیتی با همون اسم تو آی پی بی اصلاح کن .

نکته:

سعی کن آیتمی رو که انتخاب می کنی نه زیاد عمومی (مثل body ) باشه نه زیاد سطح پایین (مثل <p> )

اگه خواستی یه آیتم دیگه رو انتخاب کنی تو پنجره پایین شکل یه موس داخل یه کادر هست اونو بزن

راه دوم : ( راست چین کردن نوشته های زیر اواتار )

از قسمت تمپلیت ها ، استایل شیت ipb_styles .  از اسایل .author_info این خط رو اصلاح کن و کد زیر و جایگزین کن .

text-align: right;

ویرایش شده توسط hosseinbrusli
لینک ارسال

خب ممنون، من این پاسخ رو همین الآن دیدم :D

سلام رضا . طبق این آموزش عمل کن ، اوکی میشه : ( به نقل از فرید نجفلو )

منظور از طبق این آموزش عمل کن، آموزشی هست که می‌خواستید لینک بدید؟ و یا آموزشی که خودتون گذاشتید؟ اگر لینکی بوده، لطفا اون رو بگذارید.

اگر منظورتون آموزشی هست که خودتون نوشتید، من چندتا سوال دارم.

• در فایرفاکس، دکمه‌های ترکیبی ctrl+i سایدبار bookmark رو باز می‌کنه. منظورتون از اینکه میشه انتخابش کرد و بعد اصلاح کرد رو متوجه نشدم.
  • نکته دیگه اینکه اولا من قصدندارم همه آیتم‌ها راست چین بشن، مثلا در همین‌جا، در زیر آواتار عبارت کاربر رسمی، بایستی وسط چین باشه و دوم اینکه مقابلش چپ‌چین یا وسط چین باشه! مثلا تعداد ارسال‌ها راست چین باشه و عدد مقابل اون، چپ چین [و یا وسط چین] باشه. تصویری که شما گذاشتید، همه آیتم‌ها رو راست چین کرده. / یعنی یکی از دو حالت زیر (تصویرها ساختگی هستند) مدنظر من هست.

post-1909-0-20234000-1387954942.jpg  post-1909-0-19171900-1387954953.jpg

در مورد این نکته:

سعی کن آیتمی رو که انتخاب می کنی نه زیاد عمومی (مثل body ) باشه نه زیاد سطح پایین (مثل <p> )

اگه خواستی یه آیتم دیگه رو انتخاب کنی تو پنجره پایین شکل یه موس داخل یه کادر هست اونو بزن

من متوجه نمیشم. منظورتون کدوم آیتم هست؟

در مورد نکته دوم، اینکه گفتید

از قسمت تمپلیت ها ، استایل شیت ipb_styles .  از اسایل .author_info این خط رو اصلاح کن و کد زیر و جایگزین کن .

text-align: right;

من باید کدی که دادید رو جایگزین کدوم خط کنم یعنی اینکه باید کدوم خط رو اصلاح کنم و کدی که دادید رو جایگزین کنم؟

لینک ارسال

خب ممنون، من این پاسخ رو همین الآن دیدم :D

منظور از طبق این آموزش عمل کن، آموزشی هست که می‌خواستید لینک بدید؟ و یا آموزشی که خودتون گذاشتید؟ اگر لینکی بوده، لطفا اون رو بگذارید.

اگر منظورتون آموزشی هست که خودتون نوشتید، من چندتا سوال دارم.

• در فایرفاکس، دکمه‌های ترکیبی ctrl+i سایدبار bookmark رو باز می‌کنه. منظورتون از اینکه میشه انتخابش کرد و بعد اصلاح کرد رو متوجه نشدم.
  • نکته دیگه اینکه اولا من قصدندارم همه آیتم‌ها راست چین بشن، مثلا در همین‌جا، در زیر آواتار عبارت کاربر رسمی، بایستی وسط چین باشه و دوم اینکه مقابلش چپ‌چین یا وسط چین باشه! مثلا تعداد ارسال‌ها راست چین باشه و عدد مقابل اون، چپ چین [و یا وسط چین] باشه. تصویری که شما گذاشتید، همه آیتم‌ها رو راست چین کرده. / یعنی یکی از دو حالت زیر (تصویرها ساختگی هستند) مدنظر من هست.

attachicon.gif010101'.jpg  attachicon.gif010101''.jpg

در مورد این نکته:

من متوجه نمیشم. منظورتون کدوم آیتم هست؟

در مورد نکته دوم، اینکه گفتید

من باید کدی که دادید رو جایگزین کدوم خط کنم یعنی اینکه باید کدوم خط رو اصلاح کنم و کدی که دادید رو جایگزین کنم؟

اموزشی که گذاشتم و آقای نجفلو گفتن . منظورم لینک دیگه ای نبود !!! به منم گفتن که اگر VSS بلد نیستم ، بیخیال بشم ! من فقط آموزش و همینطوری کپی کردم برات که اگر توسنتی انجامش بدی .  خودمم خیلی جاهاش و متوجه نشدم :DD:

در مورد کد آخر :

از قسمت ipb_styles برو تو زیر مجموعه .author_info  : همه کد هاش و کپی کن تو NOTEPAD++ و بعد خطی کی نوشتم و سرچ کن . پیداش کردی ، دقیقا اینو

text-align: right;  جایگزین کن . چیزی که پیدا میکنی احتمالا به جای right منثلا نوشته LEFT !! من دقیقا یادم نیست . ولی الان تو انجمن خودم راست چین شده ( البته فقط سمت راستش ) و فونتش هم کوچیک شده ! الان بری تو انجمن من میتونی ببینی چه طوری شده .

برای قسمت تگ " کاربر رسمی " :

الان شما 2 تا کاربر رسمی داری که کاربر میتونه اونو ببینه ! به نظرم اولی رو حذف کن و بذار فقط دومی ( عکس به صورت تگ ) زیر آواتار بمونه . اینطوری خیلی کلاسیک تر و منظم تر میشه به نظر من .

============================

تازه بعد از اینکه راست چیمش کردی یه سری چیزای ریز داره که فقط دوستان حرفه ای باید کمک کنن ! من بلد نیستم ! مثلا :

1- مثلا تعداد ارسال‌ها راست چین میشه  و عدد مقابل اون هم راست چین میشه !!! اگر بخوای چپ چین بشه من که راهش و نمیدونم !

2- سایز نوشته ها کوچیک میشه !

3- نمیشه بهشون رنگ داد !  من که  بلد نیستم !

در کل تمام تغییرات و فکر کنم باید تو author_info پیدا کنی و تغییر بدی . هر چند بازم من  بلد نیستم :DD:

ویرایش شده توسط hosseinbrusli
  • پسند 1
لینک ارسال

ممنون از توضیحات. اون گزینه همیشه در حالت center هست و اگر در حالت right باشه همه اطلاعات میره سمت راست که این مدنظر من نیست [مشابه دو طرحی که در پست قبلیم گذاشتم].

برای این موضوع به نظر میرسه نیاز به اضافه کردن کدهای جدیدی باشه.

لینک ارسال

سلام!

البته به نظرم..... البته همه موارد امکان داره "ولی"، قسمت فیلد های کاربری که بعدا ساخته شده می شه براحتی از همون قسمت برای مثال گزینه style رو هم اضافه کنید، مثال:

<span class="ft" style="float: right">{title}: </span>
    <span class="fc" style="float: left">{content}</span> 

یکی رو به سمت راست و یکی دیگه رو به سمت چپ ببرید.

ولی بعضی قسمت ها بصورت توابع هستند، یعنی باید از طریق هاست اقدام کنید.

• پسند 1
لینک ارسال

ممنون / با این شیوه به راحتی میشه costum fieldها به همون شکل در اورد اما در مورد آمارهایی که وجود داره، مثل تعداد ارسال ها، امتیاز هشدار و ... [که احتمالا منظورتون از تغییر توابع این موارد بوده] رو بیشتر راهنمایی کنید.

همچنین الآن به راحتی از طریق style قالب، میشود در تنظیمات author_info موارد جزئی تر رو [مثل اندازه فونت یا حتی رنگ دهی] ویرایش کرد ولی در مورد costume fieldها آیا در استایل قالب [یا هرجای دیگه] برای ویرایش اندازه، رنگ و ... بخشی وجود دارد؟

لینک ارسال

/* go to: ipb_style.css and find: */

.desc, .desc.blend_links a, p.posted_info {

font-size: 12px;

color: #777777;

}

.desc.lighter, .desc.lighter.blend_links a {

color: #a4a4a4;

}

• پسند 1
لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...