رفتن به مطلب

آموزش تهیه sitemap بصورت اتوماتیک و بدون محدودیت

ارسال‌های توصیه شده

درود امیر جان

من توسط این سایت یه نقشه واسه انجمنم ستاختم اما فقط یک لینک ایجاد کرده دلیلش چیه؟

و تو اروری که تو خود سایتش داده گفته قوانین رو بخون!

http://forumdigi.ir/sitemap.xml

واسه اینکه سایتتون فقط یه مطلب داره.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 21
  • عمر موضوع
  • آخرین پاسخ

من الان نگاه کردم، کجای این یه لینک هست؟ همون sitemap هست که خودتون تهیه کردین، 

1381143549663.png

لینک ارسال

درود عزیز

والا عکس زیر گویای همه چیز

الان تو اون سایت انجمن رو بدون www وارد کردم تا الان 15000 صفحه پیدار کرده و همینجور داره افزایش پیدا میکنه!

در ضمن تو خود روت انجمن تو هاست چک کردم همین نقشه حجمشم کمتر از 1 کیلو بایته!

post-1977-0-97593600-1381158905_thumb.pn

post-1977-0-29663600-1381158936.png

لینک ارسال

عزیز من، من که دروغ نمیگم، شما تو این سایت با پسوند xml.gz بحالت فشرده دارید نقشه سایت پیدا می کنید ولی تو اون یکی سایت بحالت .xml خوب طبیعی هست که نقشه ها فرق خواهد داشت، شما یکی از اون 3 لینک رو از حالت فشرده خارج کنید متوجه خواهید شد.

لینک ارسال

عزیز من، من که دروغ نمیگم، شما تو این سایت با پسوند xml.gz بحالت فشرده دارید نقشه سایت پیدا می کنید ولی تو اون یکی سایت بحالت .xml خوب طبیعی هست که نقشه ها فرق خواهد داشت، شما یکی از اون 3 لینک رو از حالت فشرده خارج کنید متوجه خواهید شد.

داداش این چه حرفیه! منظورتونو درست متوجه نشدم!

لینک ارسال

عزیزم، در حالت xml.gz فایل ها بحالت فشرده داخل یکی از همون لینک هائی که نشون دادین جمع میشن، تا فضای کمی اشغال کنند، ولی در حالت xml حالت فشرده ای وجود نداره و کل مطالب سایت قابل دیدن هست، حالا نمیدونم متوجه شدین یا نه؟

لینک ارسال

مثلا یکی از همون لینک هائی که میگین هیچ چی پیدا نکرده اینه، شما به همین هیچی نگاه کنید:

http://forumdigi.ir/index.php?app=core&module=global&section=sitemap&sitemap=sitemap_core_topics.xml.gz

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

بخش دیگری که در رابطه با این مساله می خوام صحبت کنم، مد بسیار کاربردی Google SiteMap Generator هست که ارزش بسیار فراوانی داره، و بصورت جداگانه برای هر بخش از سایت شما نقشه سایت تهیه کرده و نیازی به ثبت نام در هیچ سایتی نیست چون این افزونه برای IP.B تهیه شده و بطور مداوم نقشه های سایت شما رو آپدیت خواهد کرد. توضیحات بیشتر در خود افزونه داده شده است که می توانید برای دانلود به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://ipsfarsi.com/files/file/1237-db30-google-sitemap-generator-v111/

همانطور که در توضیحات گفته شده، این افزونه برای هر بخش از سایت شما بصورت جداگانه sitemap تهیه کرده و به موتورهای جستجو معرفی خواهد کرد:

1380792419491.png

عکس بالا نمونه ای از نقشه سایت از سایت من میباشد که بصورت اتوماتیک از تایپیک ها تهیه کرده است.

بهترین راه به نظر من اینه که شما تمامی نقشه های سایت رو به گوگل معرفی کنید و مادام العمر از این بخش خلاص شوید:

1380792702611.png

همانطور که میبینید من همین الان تمامی نقشه ها رو در سایت گوگل ثبت کردم و گوگل شروع به تشخیص دادن نقشه ها و ایندکس کردن آنها کرده است، علامت سوالی که در جلوی بعضی از نقشه ها ملاحضه می کنید برای این است که چون همین الان نقشه ها رو ثبت کردم و گوگل بعضی از نقشه ها رو تشخیص داده و داره نقشه های بعدی رو چک می کنه.

امیدوارم این آموزش نیز تونسته باشه به شما کمکی کرده باشه.

Google SiteMap Generator تنظیمات خواصی نداره ؟

اموزش استفاده اش رو دارید  ؟ لینک بدید؟

لینک ارسال

چرا تنظیم نداره؟

اول به تنظیمات رفته و فعال کنید، بعد اگه دوست داشتید که بصورت فشرده نقشه سایت رو تهیه کنه روی Gzip تنظیم کنید، سپس انجمن هائی که می خواهید بصورت اتوماتیک نقشه سایت تهیه شود رو انتخاب کنید سپس تعداد داده ها و بعد از برنامه هائی نقشه سایت تهیه شود و در آخر بعد از تهیه نقشه سایت به چه سایت های جستجو اطلاع رسانی شود.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...