رفتن به مطلب

طریغه ایجاد مجموعه و زیر مجموعه انجمن

ارسال‌های توصیه شده

خب يه مقدار دردسر داشتيم نتونستيم بيايم به سايت سر بزنيم...(دارم جمعی صحبت ميكنم فردی نبود)

خب شما بايد به اين آدرس مراجعه كنيد :

Admin CP > Forums > Manage Forums

در اين قسمت شما با دو دكمه مواجه ميشيد كه يكی دسته ايجاد ميكنه و دومی انجمن ايجاد ميكنه " دسته در اصل همون معرفی كردن انجمن های زيرشاخه اون هست"

add new category = ايجاد دسته

add new forum = ايجاد انجمن

آموزش سريع :

خب برای شروع شما بايد اول يك دسته ايجاد كنيد كه بتونيد انجمن ها رو در اون قرار بديد "به صورت پيشفرض سيستم در ابتدا يكی ايجاد كرده كه با اون اينجا كار نداريم"

+ يادم رفت بگم كه بعد از اون در قسمت Permission بايد دسترسی گروه های كاربری رو معرفی كنيد ! شرمنده

اسم دسته رو من ميزارم "به سايت فلان خوش آمديد"

Basic Settings

حالا مرحله بعدی ايجاد زير مجموعه دسته است كه از add new forum استفاده ميكنم

نام اين انجمن رو در اين قسمت تعريف ميكنم " Forum Name من ميزارم "مجموعه قوانين سايت فلان"

در قسمت " Forum Description " ميتونيد توضيحاتی در مورد انجمن مورد نظرتون بديد - واجب نيست كه حتما چيزی بنويسيد !

در قسمت " Forum Parent " شما بايد زير مجموعه دسته رو مشخص كنيد "دقت كنيد اگر شما يك انجمن رو در اين قسمت انتخاب كنيد در حقيقت يك زير مجموعه فرعی"ديگه" در انجمن ايجاد ميكنيد !

دقت كنيد كه دسته رو درست انخاب كرده باشيد چون در غير اين صورت مجبوريد دوباره انجمن يجاد شده اتون رو ويرايش كنيد كه وقتتون رو تلف ميكنه -- خودم هم اشتباه كردم واسه اين ميگم !

در قسمت " Forum State " انجمن خودتون رو ميتونيد فعال يا فقط نمايش نشون بديد -فقط نمايش رو من برای كارهای ديگه استفاده ميكنم كه اگر بگم يكم از بحث فرار ميكنيم كه اينجا جاش نيست چون آموزش سريع دارم ميدم

در قسمت " Treat this forum as a category? (No posts in it) " اين گزينه در حقيقت كار add new category رو انجام ميده كه اگر گزينه YES رو انتخاب كنيد شما يك دسته ايجاد ميكنيد !

در قسمت " Redirect URL " شما ميتونيد يك لينك رو قرار بديد --- مثلا صفحه قوانين سايت ام رو در يك جايی ايجاد كردم مثلا " http://www.test.com/tos/example.php " همين لينك رو در اون قمت پيست "ميچسبونم" و بعد از اون حتما بايد گزينه " Enable URL redirection " رو YES قرار بدم !

حالا اينجا يه پرش كوچولو ميكنيم

" Hide Last Post Info " اين امكان رو بهتون ميده اطلاعات آخرين پست رو در انجمن مورد نظر رو برای بعضی از گروه های كاربری مخفی ميكنه " اينكار رو لازم نيست برای مهمان ها انجام بديد چون در قسمت دسترسی اين امكان رو ازشون ميگيريد --- حالا به چه دردی ميخوره ؟ خب اعضای ثبت شده سايت شما مثلا به 3 گروه طبقه بندی ميشند "مديران رو نميگم !" ‌| عضو | كمك كننده | شخص مهم حالا شما يه سريی اطلاعات رو در انمن مورد نظر ارسال ميكنيد كه ميخوايد فقط دو گروه كاربری آخر از اون ها با خبر باشند خب شما اين گزينه رو انتخاب ميكنيد !

با اين قسمت " Custom 'Permission Denied' Message " كاری نداريم ولی اگه از اون خوش ذوقاش هستی خيلی وقت باحال داري ميتونی پيام خطا دسترسی رو به صورت سفارشی اين جا بنويسی --- ميتونی برای انجمن های خيلی خاص اينكار رو بكنی --- مثلا اين انجمن خيلی اطلاعات مهم ی در اختيار اعضا قرار ميده و ارزششون بالا هست يا ميخوايد فقط دسترسيش برای اعضا خيلی خاص باشه مثل |كمك كننده يا شخص خاص| شما توی پيام خطا مثلا ميگيد عزيز برای دسترسی بيا يه پولی بده يا بايد گروه كاربريت اينها باشه تا بتونی اين قسمت رو ببينی !

Postable Forum Settings

" Enable HTML Posting (where allowed) " اين قسمت به گروه های كاربری كه شما اونها رو مجاز ميدونيد كه ميتونند از كد HTML استفاده كنند اجازه ميده كد HTML به همراه مطلبشون بفرستد -- من خودم اين گزينه رو YES زدم ولی اگه فكر ميكنی كه ريسك داره ميتونی NO بزنی --- اگر YES زدی خيلی بايد نسبت به دستری گروه های كاربريت احتياط كنيد !

بقيه واجبه...يعنی دست بهش نميزنيم

اگر " Enable Poll Bump " رو فعال كنی ، هر پست نظر خواهی كه در انجمن ارسال ميشه به اون نظر خواهی رای داده بشه مياد جز پست های ارسالی جديد در اون انجمن --- مثل اين ميمونه كه يكی توی اون تاپيك يه چيزی ارسال كرده باشه و موضوع رو مياره روی سطر انجمن

" Enable Topic Rating (per user group option) " در صورت فعال سازی گروه های كاربری كه مجاز هستند ميتونند تاپيك ها رو امتياز دهی كنند -- من خودم گزينه اين قسمت رو YES زدم

" Enable Post Count Incrementation " اين قسمت اين طور به سيستم معرفی ميكنه كه هر كسی كه در اين انجمن پست يا تاپيكی ارسال كرد به تعداد پست های ارسال شده اش اضافه كنه "به صورت پيش فرض YES هست" ---- حالا شما مثلا اومديد يه بخشی برای گپ مردم ساختيد نميخوايد اجازه بديد كه تعداد پست های كاربر توی اون قمست افزايش پيدا كنه ، شما NO ميزنيد

در " Minimum posts to post "، شما يك بخشی رو ايجاد كرديد مثلا درخواست نرم افزار يا يه چيزی شبيه به اين... شما ميتونيد كاربرانتون رو مجبور كنيد تا به حد نساب پست مورد نظر نرسيدند نتونند درخواست كنند مثلا من توی انجمن ام گفتم كه تا شما به 30 پست نرسيد درخواست نميتونيد بديد !

" Minimum posts to view " اين يكی مثل بالا يی ميمونه ولی شيطنتش بيشتره به اين صورت كه طرف مجبوره به اون حد نساب پست برسه تا بتونه اون انجمن رو ببينه !

" Allow posters to view other member's topics " شما يه بخش خيلی خصوصی ايجاد كرديد كه فقط ميخوايد مديريت و فرد ارسال كننده با هم در تماس باشند ، دقت كنيد توی اين قسمت هيچ يك از كاربران سايت به جز مديران و فرد ارسال كننده مطالب پس رو نميتونه ببينه !

"Enable Posting Moderation " خب در اين قسمت ميتونيد طوری تنظيم كنيد كه هر تاپيك و يا پستی رو قبل از نمايش مديريت كنيد -- والا من اينقدر بيكار نيستم ولی ممكنه بعضی از اوقات لازم بشه اين كار رو توی انجمن های خيلی خصوصی انجام بديد يا اينكه مطالبتون رو ميخوايد خيلی زير نظر بگيريد كه ميتونيد از اين قسمت استفاده كنيد .

"Forum Password" خب شما يه انجمن مختص به مديران يا يه گروه كاربری خاص در نظر گرفتيد ، شما ميتونيد يه رمز به انجمن مورد نظر خودتون بديد تا در دسترس بيگانه ها قرار نگيره

در قسمت " Exempt Groups" شما ميتونيد به سيستم بگيد كدام گروه ها نياز ندارند كه رمز عبور رو بدند ! دقت كن هر گروهی كه انتخاب ميكنی ديگه قسمت وارد كردن رمز رو نميبينه و مستقيم وارد ميشه !

Permissions

در اين قسمت هم دسترسی گروه های كاربری به انجمن رو معرفی ميكنی

ویرایش شده توسط MaN@L #KaK A S3!r0
امان از اين همه بد بختی
  • پسند 4
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اقا من طبق اموزش شما عمل کردم و مشکلی هم نبود و چند تا دسته و انجمن ساختم که در قسمت کنترل پنل نمایش داده میشه

اما مشکلی که هست اینه که وقتی شما ادرس سایت رو می زنی و سایت باز می شه هیچی رو از این چیزایی که ساختم رو نشون نمی ده!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

خوب توی مرحله آخر Permissions شما چند تا گروه کاربری می بینی ، خودتون ADmin هستید اختیارات دیدن و بقیه چیزا رو باید به خودتون بدید اگر هیچی رو تیک نزنید مطمئنا هیچ چیز قابل دیدن یا پست دادن و بقیه چیزا نیست.

یک نکته : اگر اولین بار هست که می خواید از یک انجمن ساز استفاده کنید توصیه نمی کنم از این نرم افزار استفاده کنید.

موفق باشید

• پسند 3
لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...