رفتن به مطلب

انتقال لینک های vbseo در ویبولتین به IPB

majidi

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان

نمیدونم بخش مناسبی ارسال کردم یا خیر

همون طور که میدونید ، خیلی از اهل ویبولتین از VBSEO برای سئوی ویبولتین استفاده می کنن

این باعث میشه ، با توجه به اینکه بک لینک های زیادی در وب سایت های دیگه ، همچنین در موتور جستجوی گوگل وجود داره. کوچ کردن از ویبولتین حداقل در کوتاه مدت برای وب سایت مضر باشه

به همین منظور ، خوشحال میشم با دوستان بتونیم یک راهکاری برای پایین اومدن میزان از بین رفتن لینک ها و یا اصلا عدم حذف ایجاد بکنیم

در اولین نکته باید بگم که از طریق htaccess میشه براحتی ساختار لینک های VBSEO رو براحتی به ویبولتین عادی تبدیل کرد و VBSEO رو غیر فعال کرد تا لینک های سئو شده Redirect بشن به حالت پیشفرض فروم

برای مثال: در فروم من:

RewriteEngine on
RewriteRule f[\d]+/.+-([\d]+)/index([\d]+).html showthread.php?t=$1&page=$2 [NC,L]
RewriteRule f[\d]+/.+-([\d]+)/ showthread.php?t=$1 [NC,L]
RewriteRule f([\d]+)/index([\d]+).html forumdisplay.php?f=$1&page=$2 [NC,L]
RewriteRule f([\d]+)/ forumdisplay.php?f=$1 [NC,L]

حالا قصد دارم به جای Redirect به ساختار پیشفرض vbulletin ، به ساختار لینک دهی در IPB منتقل کنم

با توجه به اینکه من با IPB آشنایی ندارم . ممنون میشم دوستان بگن که ساختار ساخت آدرس در IPB به چه صورت هست

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام :)

نمیدونم بخش مناسبی ارسال کردم یا خیر

بله بهترین جا ارسال کردید :)

این باعث میشه ، با توجه به اینکه بک لینک های زیادی در وب سایت های دیگه ، همچنین در موتور جستجوی گوگل وجود داره. کوچ کردن از ویبولتین حداقل در کوتاه مدت برای وب سایت مضر باشه

ابتدا این دو تا تاپیک رو مطالعه کنید :

convert from vb4 and vbseo

mod_rewrite from vBSEO to IPB

نکته ای که لازمه بگم اینه که قبل از تبدیل حتما آدرس ها رو به حالت اولیه vb برگردونید.

نکته ی دیگه اینه که توی پوشه Tools تبدیل کننده اسکریپت منتقل کننده آدرس های vb به IPB هست که حتما اون رو منتقل کنید به روت انجمن تون.

حالا برای اینکه مشکل بک لینک ها رو رفع کنید، تا بازدید کننده هاتون از دست نرن، هر چند که لینک هاتون از گوگل باز هم پاک می شن( هر تغییر ساختاری در آدرس ها منجر به حذف می شه، چه تبدیل از یک سیستم به سیستم دیگه چه تغییر ساختار خود سیستم مثل vbseo ) می تونید از کد های زیر استفاده کنید:

RewriteRule [^/]+/[^/]+-([0-9]+)/ http://www.domain.com/showthread.php?t=$1 [L,R=301]

با قرار دادن این کد اول از vbseo به لینک های عادی vb منتقل می شه سپس اسکریپت منتقل کننده IPB که در روت انجمن ریختید به مکان درست کاربران رو هدایت می کنه.از اونجایی هم که 301 هست کامل به موتورهای جستجو تفهیم میشه که آدرس جدید همونی هست که الان منتقل می شه.

لینک ارسال

بررسی و انجام میدم و نتیجه رو در کوتاه مدت و دراز مدت در همین تاپیک عرض میکنم تا یک جمع بندی کلی در این زمینه ایجاد بشه

ممنون

لینک ارسال

نتیجه ی انتقال بنده:

انتقال بیش از 40.000 تاپیک و 40.000 یوزر با موفقیت انجام شد.

نکات:

1. دیتابیس بنده به صورت latin1 بود. که در هنگام انتقال charset روی latin1 ست شد. در غیر اینصورت مشکل کلمات ناخوانا رخ میداد ...

2. انتقال به درستی انجام شد. همچنین آواتار ها و پیوست ها و و و...

و نکته سوم: انتقال لینک ها...

براحتی میتونید از طریق راهنمایی در htaccess که دوست خوبم @@وحید نامنی دادن لینک هاتون رو بدون دردسر منتقل کنید...

فقط اگر از حالت سئوی لینک ها در IPB استفاده می کنید. باید کد زیر رو:

RewriteRule [^/]+/[^/]+-([0-9]+)/ http://www.domain.com/showthread.php?t=$1 [L,R=301]

در ابتدای کد های اصلی قرار بدید...

کاری که من کردم این بود:

RewriteEngine on
RewriteRule [^/]+/[^/]+-([0-9]+)/ http://domain.com/showthread.php?t=$1 [L,R=301]
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule \.(jpeg|jpg|gif|png)$ /public/404.php [NC,L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

در غیر اینصورت احتمال رخ دادن خطای 500 (internal server error) بدیهی خواهد بود...

نکته 4:

پس از اینکه به IPB منتقل شدید. برای هر گروه کاربری باید دسترسی نمایش ، ارسال تاپیک و... قرار بدید...

نکته 5:

پس از انتقال ، و نصب فارسی ساز در IPB ، برای اینکه به مشکل من در "اینجا" نخورید. طبق تاپیک مربوط طی مسیر کنید

شاد باشید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...