رفتن به مطلب

Clubs - کانونها

   (0 نقد)

MReza
 اشتراک گذاری

یکی از جالب توجه‌ترین و جذاب‌ترین امکاناتی که قرار است در نسخه 4.2 پلتفرم IPS شاهد باشیم، در ۳۰ مارس معرفی شد. این ماژول که توسط تیم IPS و به شکل درونی در سایت‌ساز IPS قرار خواهد گرفت و صرف نظر از اینکه کدام اپلیکیشن (Forums, Pages, Download و ...) نصب باشد، حتی در صورت وجود یکی از آن‌ها هم قابل استفاده هست. ویژگی Clubs یا کانون‌ها، پاسخی از طرف IPS به کاربرانی هست که طرفدار برنامه‌هایی نظیر Group Collaboration یا دیگر اپ‌های مدل social group هستند.

در افزونه کانون ها یا کلابز، ادمین (یا گروه‌های کاربری که ادمین تعیین کند) می‌تواند برای هر «موضوع یا سابجکت» یک کانون تشکیل دهد؛ کانون به شکل یک پورتال هست. پورتالی بسیار منظم و قابل پیگیری توسط کاربرانی که مایل به عضویت در اون باشند.

برای مثال، کانونی تشکیل می‌شود تحت نام «فیلم‌های سینمایی» و مدیر کانون می‌تواند تعیین کند که این کانون با کدام اپلیکیشن‌ها کار کند. برای مثال ارسال‌ها مرتبط با کدام انجمن‌ها، کدام شاخه از فایل‌های اپلیکیشن دریافت، کدام شاخه/آلبوم و ... از برنامه گالری و در کل کدام نوع از انواع خروجی‌های تمامی برنامه‌ها در کانون نمایش داده شود.

 

نگاهی داشته باشیم به پیش‌نمایش‌های رسمی که توسط IPS منتشر شده است:

homepage.jpg.fda9e3dafa55202eb2b2fa940aa

این تصویری هست از صفحه اول برنامه کانون ها یا کلابز؛ نما به صوت Grid هست و در بالا، کانون های مهم شده نمایش داده می‌شوند. در ردیف بعدی، تمامی کانون های موجود در دایرکتوری فهرست شدن که قابل چیدمان و فیلتر سازی هستن.در سمت راست و قسمت بلوک ها، دکمه ساخت کانون جدید، و در ادامه بلوک کانون‌های من و بعد ریز فعالیت‌های شکل گرفته در کانون هایی هست که کاربر در اون ها عضو هست

 

club-home.jpg.698fe2ce3930fa4471e69a15cf

این تصویری هست از صفحه اول یکی از کانون ها یا کلاب ها؛ شکل نمایش جدیدترین فعالیت‌ها به صورت «استریم» و مشابه قسمت Activity Stream هست. هر نوع خروجی، تاپیک، فایل، تصاویر و آلبوم، رویداد تقویم، مقاله Pages و ... که در محتواهای تعریف شده کانون تعیین شده، در این قسمت و به شکل استریم فهرست می‌شوند

 

club-members.thumb.jpg.13909f810ecee4085

کاربرانی که در یک کانون عضو هستن، در صفحه‌ای مجزا قابل مشاهده هستن. این کاربران توسط «مدیر کانون» مدیریت می‌شوند و غیر از اینکه رسما عضو یک کانونی هستن، قادر هستن به سریع ترین شکل ممکن، طیف وسیعی از مطالب مرتبط با کانون خودشون رو دنبال کنند و در مباحث شرکت کنند.

 

approve.gif.c92a2e755cf9da33a9cd06580958

مدیریت کاربران در یک کانون، توسط مدیر کانون

 

club_areas.png.f735301437bd709ea3773ca09

اضافه کردن فضاهای محتوایی به یک کانون، توسط مدیر کانون

 

هر کانون یا کلاب، به چهار نوع مختلف قابل تعامل هست:

  • Public clubs یا کانون عمومی: این کانون ها نیاز به عضویت ندارن و هر کاربری قادر به دیدن محتوهاهایی هست که در داخل اون به اشتراک گذاشته می‌شود
  • Open club یا کانون باز (علنی): در این مدل کانون ها، کاربر می‌تونه کانون رو دیده و عضو شود
  • Closed club یا کانون بسته (غیر علنی): کاربر کانون رو در فهرست اصلی می‌بیند و برای دیدن محتوها از طریق عضویت، باید درخواست عضویت بفرسته و در صورت پذیرش توسط مدیر یک عضو به حساب خواهد اومد.
  • Private club کانون خصوصی: این کانون ها در صفحات برای عموم قابل نمایش نیستن و اعضا از طریق «دعوت شدن» توسط مدیران کانون به این کانون وارد می‌شوند.

 

هر کانون، سه سطح کاربری رو هم شامل می‌شود:

  • Leader رهبر، یا همون «لیدر» که در کانون های هواداری فوتبالی اسمش رو می‌شنویم: به شکل اتوماتیک، کسی که کانون رو تشکیل دهد، لیدر هم خواهد بود. امکان این رو داره که ناظم، معاون تعیین کند یا فضاهای محتوایی به کانون اضافه کند. لیدر تمامی دسترسی های مدیریتی برای کنترل کانون خودش رو دارد
  • Moderators یا ناظم ها: تعیین شده توسط لیدر، که می توانند محتواهای ارسالی رو در فضاهای محتوایی کانون نظارت کنند (مخفی کردن، پذیرش و ...) لیدر امکان دادن طیفی از دسترسی ها رو به معاون هاش دارد
  • Users یا کاربرهای دیگر: هر کسی جز این دو گروه بالایی یک کاربر عادی در تعامل با کانون محسوب می‌شود.

 

در مطلب اصلی، جزئیات بیشتری در رابطه با برنامه جدید کانون ها ذکر شده که از جمله اون می‌شه به هماهنگی کامل با گوگل مپز، برای نمایش نقشه ها و مارک ها، چیدمان نمایشی جایگزین و آلترناتیو برای صفحه اول کانون، ساخت Custom Field اختصاصی برای هر کانون که حتی قابل جستجو و اعمال به عنوان فاکتور در حین سورت بندی و چیدمان هم هستند.

 

برای مشاهده کامل مطلب می‌توانید به مقاله اصلی در سایت مرجع مراجعه کنید.

  • پسند 7
 اشتراک گذاری


بازخورد کاربر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان

×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ما مجبور شدیم تا از کوکی ها و فناوری های مشابه برای اجرای این وب سایت استفاده کنیم تا بتوانیم تجربه بهتری در زمان استفاده از سایت برای شما ایجاد نماییم. سیاست حریم خصوصی.