رفتن به مطلب

آموزش : نصب IPB بر روی هاست با توضیحات کامل


ارسال‌های توصیه شده

  • بنیان گذار IPSFarsi

بعد دانلود انجمن ساز ازینجا و اکسترکت کردن اونها سه تا پوشه خواهید دید که ما فقط به محتویات پوشه ی upload کار داریم.فقط محتویات این پوشه رو در هاسستون آپلود کنید.بعد از اینکه فایل ها رو تو مقصد مورد نظرتون آپلود کردید و دیتابیس خودتون رو ساختید با رفتن به جایی که فایل ها آپلود شدن نصب کننده به طور خودکار برای شما می یاد . البته می تونید با دادن آدرس زیر نصب کننده رو مستقیم اجرا کنید و با صفحه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید مواجه می شید .

http://yourdomain.ir/admin/install/index.php

post-1-12477751671_thumb.jpg

مرحله 1 : برای اینکه بتونید روند نصب رو ادامه بدید باید اون پوشه هایی که در همون صفحه نصب ذکر شده رو دسترسی اون ها رو روی 777 بزارید و سپس Refresh کنید. اگر تمامی نیازمندی های نصب IPB مهیا باشه جلوی همه قسمت ها Pass نشون داده خواهد شد. بعد روی Next بزنید تا به مرحله بعد برید.
مرحله 2 : در صفحه دوم نصب شما شرایط استفاده از IPB رو مشاهده می کنید که با تیک زدن گزینه I agree ... اون رو می پذیرید . برای ادامه روی Next بزنید.
post-1-124777520771_thumb.jpg
مرحله 3 : در این مرحله برنامه های جانبی که برای IPB به طور رسمی همراه اون عرضه می شه رو می تونید ببینید و انتخاب کنید که به کدوم یکی از اون ها نیاز دارید . بعد از تصمیم گیری بر روی Next بزنید
post-1-124777524513_thumb.jpg
مرحله 4 : در این صفحه آدرس کنونی و محل نصب IPB رو می بینید که فقط جهت اطلاع شما هست همون طور می بینید چون من روی لوکال نصب کردم آدرسی مشابه تصویر دیده می شه . باز هم روی Next بزنید.
post-1-124777528413_thumb.jpg
مرحله 5 : در این قسمت که یکی از مهمرتین قسمت ها هست به ترتیب زیر عمل کنید و Next رو بزنید :
Database Name : در این قسمت نام دیتابیس اصلی که ساختید رو بنویسید
SQL Username : در این قسمت نام کاربری که در درون دیتابیس خودتون اد کردین رو بنویسید
SQL Password : در این قسمت هم کلمه عبوری که برای دیتابیس خودتون انتخاب کردین رو بنویسید.
SQL Table Prefix : در این قسمت هم که برای تیبل های دیتابیس هست چیزی مشابه ipb_ یا ibf_ رو بزنید که بعدا ار برنامه های جانبی دیگه ای نصب کردین تو این دیتابیس از هم دیگه تشخیص داده بشند.
post-1-12477753433_thumb.jpg
مرحله 6 : در این قسمت نام کاربری که خودتون برای مدیریت سایت می خواید رو همراه با کلمه عبور و ایمیل تون وارد کنید. دقت کنید این ایمیلی که وارد می کنید تمامی کارهای انجمن از جمله ارسال ایمیل فعال سازی از طریق همین ایمیل انجام می شه .بعد از وارد کردن روی Next بزنید .

post-1-124777577767_thumb.jpg


post-1-124777581193_thumb.jpg
مرحله 7 : در صفحه جدید وارد شده روی Start Installation بزنید تا IPB شروع به نصب شه تا اتمام روند نصب صبر کنید.
post-1-12477758869_thumb.jpg

بعد از اتمام مراحل با تصویر زیر مواجه می شید که از پایان نصب خبر می ده و شما حالا IPB رو نصب کردید و می تونید از اون لذت ببرید.

 موفق باشید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    • هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
×
×
  • اضافه کردن...