رفتن به مطلب

سوال در رابطه با دیتابیس

MyAriaMv

ارسال‌های توصیه شده

۱ ساعت قبل، ircfc گفته است:

سلام

هیچ جای نگرانی نیستش

بنده الان با مشخصات زیر حجم دیتابیسم نزدیک به 2 گیگابایت رسیده!

اوه چقد زیاد !

الان شما یه وقت اگه بخاید سایتتونو انتقال بدید و... به مشکل برنمیخورید !؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi
۷ دقیقه قبل، myariamovie گفته است:

الان وقتی حجم بره بالا و... واسه انتقال یا ... که واقعا مشکل به وجود میاد ! نمیاد !؟

من میخاسم یه دیتابیس 200 مگابایتیو ایمپورت کنم با سرعت 20 مگ بالایه 20 دقیقه طول کشید ! حالا اگه بشه 1 گیگ که دیگ هیچی !

کلا دیتابیس هایی که حجم اون ها زیاد هست از طریق سرور به صورت مستقیم و از طریق mysqldump ایمپورت میشن چرا که تحت وب time out صد درصد رخ میده. این یک روش استاندارد هست.

8 دقیقه قبل، myariamovie گفته است:

منی که هیچی نیست تو سایتم 60 مگ عادیه !؟

برای اینکه بفهمیم که عادی هست یا نه اینه که معیار تون بر اساس استاندارد خاصی هست؟ یا صرفا به خاطر اینکه به نظرتون زیاد میاد فکر می کنید عادی نیست؟!

همون طور که گفتم بیشترین حجم مال لاگ ها هست که می تونید مدت زمان نگهداری شون رو کم کنید.

10 دقیقه قبل، myariamovie گفته است:

چون شما وارد ترید ازتون نظر خواستم که به صورت کلی و هسته ای و سئو و... کدوم بهتره !؟ یا به صورت کلی ! خودم واقعا موندم توش !

سئو در انجمن ساز ها که اصلا قابل مقایسه با بقیه سیستم ها نیست و کلا ضعیف هستند به خاطر نوع ساختار. کیفیت کد ها برای هر دو سیستم در حد معقول و خوب هست. این دو تا سیستم جزو سیستم های خوب موجود هستند. تنها راه اینه که لیست توقعات و امکاناتی که از این انجمن ساز ها نیاز دارید رو لیست کنید سپس بر اساس اون تست کنید.

موفق باشید

لینک ارسال

45 دقیقه قبل، myariamovie گفته است:

اوه چقد زیاد !

الان شما یه وقت اگه بخاید سایتتونو انتقال بدید و... به مشکل برنمیخورید !؟

سلام

من ابتدا هاست 2 گیگابایتی داشتم ولی بعد 4 سال به 5 گیگابایت ارتقا دادم

نیازی به انتقال هم ندارم چون هاستم همه نیازمندی های این سیستم رو براورده می کنه و پشتیبانیشون عالیه

ولی اگه نیاز به انتقال باشه پشتیبانی هاستینگ براتون اینکارو بدون هیچ هزینه ای انجام میدن!

شما اول باید هاست مناسب رو انتخاب کنید و بعدش سیستم محتوای مورد نظرتون رو نصب بکنید

بنده همین سایت رو ابتدا با phpbb شروع کردم که واقعا سئوش عالی بود ولی بعدا به مشکلاتی خوردم که اون زمان بود در مورد نصب افزونه که باید کد نویسی در قالب و ... میشد که تو نسخه های جدید این مشکلات رفع شدند!

بعدش به vb انتقال دادم که نصب افزونه بدون کدنویسی در قالب و ... صورت می گرفت ولی اونم حجم دیتابیس و ... رو برد بالا!

بعدش به xf انتقال دادم که خیلی سبک و راحت بود و برخی از مواردی که دوست داشتم در اختیارم قرار داد ولی بازم اونطوری که باید باشه نبود و انتظاراتی که داشتم رو نتونستم در این سیستم پیدا بکنم!

و در اخر به IPS انتقال دادم که همه چیزهایی که لازم دارم به راحتی در اختیارم قرار میده و در صورت مواجه با مشکل هم که با این پشتیبانی قوی که آقای نامنی دارند همشون برطرف شده!

این موارد تجربیات بنده بوده در طی این 9 سال و کار با این چند سیستم!

شما هم صاحب اختیارید بدون تعصب یا ... تصمیم بگیرید و کارتون رو از ابتدا با یک سیستم شروع بکنید چون بعدا کار انتقال همه زحمت هاتون رو به باد میده! (منظور ایندکس و ...)

ولی بازم تاکید می کنم که ابتدا هاست مناسب و مطمئن رو پیدا بکنید تا در اینده دچار مشکلات و پشتیبانی ضعیف و ... نباشید

با تشکر یاحق

لینک ارسال

۲ ساعت قبل، myariamovie گفته است:

بله درسته ، چون اون فونت رو با آقایه @سجاد محمدرضائی بود منظورم !

درود، برای تغییر فونت فارسی پنل مدیریت ادمین IPS میتونید برنامه شمسی ساز جدید جناب @محمد قاسمی گرامی رو نصب کنین، از بخش تنظیمات این برنامه میتونید فونت پنل ادمین رو به فونت وزیر تغییر بدید، فعلا تنها راه حل این مشکل همین مورد هستش، مگر اینکه در نسخه 4.6 که تا حدود 3 هفته دیگه منتشر میشه این مشکل رو خودشون حل کرده باشند

درود بر شما جناب @وحید نامنی گرامی

حجم دیتابیس هم یکی از موارد نگرانی جدی من هستش، فرمودید بیشترین حجم دیتابیس بخاطر «مدت زمان نگهداری لاگ ها» هستش که میشه اون رو کم کرد

من حقیقتا اطلاعات زیادی در این مورد ندارم، ممکنه راهنمایی بفرمایید چطوری میشه مدت زمان نگهداری لاگ ها رو کم کرد تا حجم دیتابیس سر به آسمان بر ندارد؟! 😅

پ.ن 1 : چون سوال من مرتبط به موضوع همین تاپیک بود همینجا مطرحش کردم، اگر نیاز است بفرمایید تاپیک مجزا بزنم براش؟

پ.ن 2 : و اینکه حجم دیتابیس شما الان چقدره جناب نامنی؟ برام جای سئوال داشت

با سپاس از شما بخاطر وقتی که میگذارید 🙏

لینک ارسال

۱۰ ساعت قبل، ircfc گفته است:

سلام

من ابتدا هاست 2 گیگابایتی داشتم ولی بعد 4 سال به 5 گیگابایت ارتقا دادم

نیازی به انتقال هم ندارم چون هاستم همه نیازمندی های این سیستم رو براورده می کنه و پشتیبانیشون عالیه

ولی اگه نیاز به انتقال باشه پشتیبانی هاستینگ براتون اینکارو بدون هیچ هزینه ای انجام میدن!

شما اول باید هاست مناسب رو انتخاب کنید و بعدش سیستم محتوای مورد نظرتون رو نصب بکنید

بنده همین سایت رو ابتدا با phpbb شروع کردم که واقعا سئوش عالی بود ولی بعدا به مشکلاتی خوردم که اون زمان بود در مورد نصب افزونه که باید کد نویسی در قالب و ... میشد که تو نسخه های جدید این مشکلات رفع شدند!

بعدش به vb انتقال دادم که نصب افزونه بدون کدنویسی در قالب و ... صورت می گرفت ولی اونم حجم دیتابیس و ... رو برد بالا!

بعدش به xf انتقال دادم که خیلی سبک و راحت بود و برخی از مواردی که دوست داشتم در اختیارم قرار داد ولی بازم اونطوری که باید باشه نبود و انتظاراتی که داشتم رو نتونستم در این سیستم پیدا بکنم!

و در اخر به IPS انتقال دادم که همه چیزهایی که لازم دارم به راحتی در اختیارم قرار میده و در صورت مواجه با مشکل هم که با این پشتیبانی قوی که آقای نامنی دارند همشون برطرف شده!

این موارد تجربیات بنده بوده در طی این 9 سال و کار با این چند سیستم!

شما هم صاحب اختیارید بدون تعصب یا ... تصمیم بگیرید و کارتون رو از ابتدا با یک سیستم شروع بکنید چون بعدا کار انتقال همه زحمت هاتون رو به باد میده! (منظور ایندکس و ...)

ولی بازم تاکید می کنم که ابتدا هاست مناسب و مطمئن رو پیدا بکنید تا در اینده دچار مشکلات و پشتیبانی ضعیف و ... نباشید

با تشکر یاحق

ممنون بابت این توضیح واضح و متین !

و اینکه چرا خودمم یه 12 سالی میشه تو نتم و...

یادمه اون موقع ها تازه رزبلاگ اومده بود رو اون وبلاگ داشتم !

خودمم با پی اچ پی بی بی ، وی بولتین ، مای بی بی ، زنفورو ، آی پی و... کار کردم واسه یه تایمی !

هاست منم الان 10 گیگ هست و با همه امکانات نامحدود ! ( واسه این سایت فیلمم https://ariamv.ir/ میخام انجمن اوکی کنم ! ) نمیدونم شایدم یه  سایت جداگونه زدم فقط انجمن بود و همه افزونه و قالبایه پولی که تو سایتایه خارجی رایگان هست و خیلی از دوستان ایرانی دارن میفروشن رو رایگان گذاشتم ! ( فقط تو این موندم که جدا بزنم یا برا همون سایت فیلمم بزنم ! ) اینم آدرس فعلی انجمنم https://forum.ariamv.ir/

فعلا یه سالیه که از اینجا هاست میگیرم و راضی بودم ! پشتیبانیش هم خوبه ! تاحالا فقط یه بار مشکل داشتم و سریع حل کردن !

شما از کجا هاست میگیرید !؟ امکانش هست لینک رو برام پ.خ بفرستید ، یا اینجا بگید !

ولی اون تایم که نیوک 8.3 تازه اومده بود و... رو پی اچ پی بی بی انجمنشو راه انداخته بودم یه قالبش بود خیلی دوسش داشتم ( اگه اشتباه نکنم artodia deluxe بود ) بازم دقیقا یادم نیست !

منم بین این همه سیستم هایی که کار کردم واقعا زنفورو و آی پی توشون حرف اولو میزدن !

الان که یه چند وقت رو زنفورو بودم و اومدم آی پی اس چک کردم و... حس میکنم آی پی اس یکم بهتر و پنل ادمینش به دل نشین تره و... و اکثر امکاناتی که تو زنفورو افزونه محیا میشه اینجا از خودش داره !

و بازم در آخر ممنون !

۹ ساعت قبل، سجاد محمدرضائی گفته است:

درود، برای تغییر فونت فارسی پنل مدیریت ادمین IPS میتونید برنامه شمسی ساز جدید جناب @محمد قاسمی گرامی رو نصب کنین، از بخش تنظیمات این برنامه میتونید فونت پنل ادمین رو به فونت وزیر تغییر بدید، فعلا تنها راه حل این مشکل همین مورد هستش، مگر اینکه در نسخه 4.6 که تا حدود 3 هفته دیگه منتشر میشه این مشکل رو خودشون حل کرده باشند

درود بر شما جناب @وحید نامنی گرامی

حجم دیتابیس هم یکی از موارد نگرانی جدی من هستش، فرمودید بیشترین حجم دیتابیس بخاطر «مدت زمان نگهداری لاگ ها» هستش که میشه اون رو کم کرد

من حقیقتا اطلاعات زیادی در این مورد ندارم، ممکنه راهنمایی بفرمایید چطوری میشه مدت زمان نگهداری لاگ ها رو کم کرد تا حجم دیتابیس سر به آسمان بر ندارد؟! 😅

پ.ن 1 : چون سوال من مرتبط به موضوع همین تاپیک بود همینجا مطرحش کردم، اگر نیاز است بفرمایید تاپیک مجزا بزنم براش؟

پ.ن 2 : و اینکه حجم دیتابیس شما الان چقدره جناب نامنی؟ برام جای سئوال داشت

با سپاس از شما بخاطر وقتی که میگذارید 🙏

سلام !

چرا گرفتم این برنامه رو و نصب کردم !

دقیقا همه نگرانیه منم رو دیتابیسه !

چون از وزیر خوشم نمیومد به ایران سانس تغییرش دادم !

ممنون از جوابتون !

@وحید نامنی چرا میخوام یه شکلک بزارم کلا سایت برام هنگ میکنه !؟

11 ساعت قبل، وحید نامنی گفته است:

کلا دیتابیس هایی که حجم اون ها زیاد هست از طریق سرور به صورت مستقیم و از طریق mysqldump ایمپورت میشن چرا که تحت وب time out صد درصد رخ میده. این یک روش استاندارد هست.

بله درسته ! فقط میخاستم ببینم یه وقت حجم بالایه دیتابیس باعث مشکل چیزی نشه بعدا برام !

برای اینکه بفهمیم که عادی هست یا نه اینه که معیار تون بر اساس استاندارد خاصی هست؟ یا صرفا به خاطر اینکه به نظرتون زیاد میاد فکر می کنید عادی نیست؟!

همون طور که گفتم بیشترین حجم مال لاگ ها هست که می تونید مدت زمان نگهداری شون رو کم کنید.

نه چیزی خاصی نیست ! فقط میخاستم ببینم برا سایتی که تازه نصب شده و هیچی روش نیست این عادیه یا نه ! همین

سئو در انجمن ساز ها که اصلا قابل مقایسه با بقیه سیستم ها نیست و کلا ضعیف هستند به خاطر نوع ساختار. کیفیت کد ها برای هر دو سیستم در حد معقول و خوب هست. این دو تا سیستم جزو سیستم های خوب موجود هستند. تنها راه اینه که لیست توقعات و امکاناتی که از این انجمن ساز ها نیاز دارید رو لیست کنید سپس بر اساس اون تست کنید.

موفق باشید

آره چرا خودمم متوجهم منظوره منم بین انجمن سازها و بیشتر بین زنفورو و آی پی اس بود !

اول گفتم برم یه تحقیق و... بکنم اگه چیزی پیدا نکردم تاپیک بزنم ! که کردم و همه ماله 4.5 ساله پیش بود ! ولی بازم اسم زنفورو و آی پس اس رو تو اوج درخشندگی ویبولتین میشد دید !

خودمم که بیشتر دقت کردم دیدم سایتایه بزرگ همشون رفتن رو زنفورو یا آی پی اس !

من فقط میخاستم به صورت تخصصی و کلی ببینم کدوم سیستم بین زنفورو و آی پی اس از همه نظر بهتره !

منی که با جفتش کار کردم چیز خاصی تا تغییر آنچنانی هس نکردم و واقعا هر دوتا اوکی هستند و حس میکنم آی پی اس کمی بهتره و دل نشین تره !

و چیز دیگه هم اینه که بعضی از چیزایی که زنفورو براش افزونه میخاد رو آی پی اس از خودش داره !

فعلا که شمسی ساز هم نداره زنفورو ، ولی یکی از آشناهایه دورم که رابطی خوبی باهاش ندارم طبقه گفته به دوست مشترکمون زنفورو رو تا 70% شمسی کرده و یکم دیگ مونده تموم شه !

و بازم در آخر ممنون بابت صبر و حوصله و وقتی که گذاشتید !

لینک ارسال

۱ ساعت قبل، myariamovie گفته است:

چون از وزیر خوشم نمیومد به ایران سانس تغییرش دادم !

خیلیم عالی، ولی پرسش من اینه که چطوری؟ ممکنه بفرمایید چطور فونت وزیر رو به ایران سنس تغییرش دادید؟

لینک ارسال

۱ ساعت قبل، سجاد محمدرضائی گفته است:

خیلیم عالی، ولی پرسش من اینه که چطوری؟ ممکنه بفرمایید چطور فونت وزیر رو به ایران سنس تغییرش دادید؟

از تو سی پنل فایل php فونت وزیر رو ادیت کردم و توش به جا کد هایه فونت وزیر فونت ایران سانس رو گذاشتم !

uploads/css_built_0

فایل

font-vazir.css

رو پیدا کن و کلیک راست و edit رو بزن !

میبینی که کد فونت هایه وزیر اینجاس !

خب به جا کد فونت وزیر کدهایه ایران سنس رو بزار !

و برو تو پنل یه کنترل F5 بزن حله !

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi
در ۱۴۰۰/۲/۱۱ در 01:26، myariamovie گفته است:

از تو سی پنل فایل php فونت وزیر رو ادیت کردم و توش به جا کد هایه فونت وزیر فونت ایران سانس رو گذاشتم !

شما در اصل فایل cache شده رو فونتش رو تغییر دادید. بد از نصب هر مد یا استفاده از پشتیبانی بر می گرده به حالت اول.

بهترین راه اینه که اگر قالب انجمن تون وزیر هست همون رو برای مدیریت هم انتخاب کنید.

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۲/۱۲ در ۱۸:۴۰، وحید نامنی گفته است:

شما در اصل فایل cache شده رو فونتش رو تغییر دادید. بد از نصب هر مد یا استفاده از پشتیبانی بر می گرده به حالت اول.

بهترین راه اینه که اگر قالب انجمن تون وزیر هست همون رو برای مدیریت هم انتخاب کنید.

بله درسته !

نه فونت انجمن بنده IRANSans هستش !

خب میتونم به جاش کدایه تاریخ شمسی رو تغییر بدم که همیشگی شه !

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...