رفتن به مطلب

سوال در رابطه با دیتابیس

MyAriaMv

ارسال‌های توصیه شده

سلام و خسته نباشید !

ببخشید بنده یهویی دوباره حالو هوایه فروم زدن زد به سرم و گفتم دوباره یه فروم برا سایتی که دارم بزنم و...

البته ناگفته نمونه یه چند روزی xenforo نصب کردم و حدود یه 10،15 تایی پست ارسال کردم و یه سری افزونه نصب کردم و...

ولی در عین ناباوری یهو دیدم حجم دیتابیسم شده 247 مگ !! یعنی خودم ریختم پ... موند 🥶

گفتم الان که انجمن هیچی نداره و... حجمش انقده یه ماه دیگ میره بالایه یه گیگ و باید براش یه Vps نامحدود بگیرم 😅

و اومدم IPS نصب کردم و... گفتم قبلش هم بیام یه سوال کنم و همه چی روشن شه برام و...

چرا دروغ ، قبلا نصب داشتم ولی یهو هاستی که داشتم و... پرید اصلا توجهی به حجم دیتابیسش نکرده بودم و...

یا کلا روال همین هستش !؟ حجم دیتابیس همینجوری میره بالا  !؟ یه مثلا همون 200 مگ شده بیشتر نمیشه !؟؟

و یه سواله دیگه هم خیلی منو درگیر خودش کرده هم اینه که ( خواهشا تعصبی جواب ندید و با دلیل جواب بدید ) خدایی از همه لحاظ بخای سبک و سنگین کنی و... IPS بهتره !؟ یا xenforo !؟

اینم بگم قبله اینکه بیام این سوالم بپرسم هر چی تاپیک تو انجمن و نت بودو خوندم ( ولی متاسفانه همشون ماله 4،5 ساله پیشه و... ماله تایمی بود هنوز نسخه 2 xenforo نیومده بود فک کنم 1.2 اینا بود ! و IPS هم هنوز 4 نیومده بود هنوز 3.1 اینا بود !)

بیاید منو از این سردرگمی و... دربیارید ، واقعا ممنون میشم !

و اینکه @وحید نامنی عزیز بنده از هدر قالبتون استفاده کردم تو سایتم ! اگه مشکلی هست یا ناراحت میشید و راضی نیستید و... برش دارم !

شرمنده دیگ یکمم زیاد شد !

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• تیم مدیریت/توسعه دهنده

درود.

سیستم Xenforo رو نمیدونم چجوریه ولی چنین حجمی که میگید، غیر منطقیه!
مثال میزنم:
یک انجمن پر بازدید با کلی مطالب بر روی انجمن ساز و سازت ساز IPS، بعد از چندین سال شاید به چنین حجمی که شما اشاره کردید برسه... .

در رابطه با قالب هم، به زودی ما خودمون منتشرش میکنیم و میتونید خریداری کنید و به صورت کامل استفاده کنید، بعید میدونیم به صورت کامل و صحیح کپی کرده باشید 😅

لینک ارسال

۱۴ دقیقه قبل، محمد قاسمی گفته است:

درود.

سیستم Xenforo رو نمیدونم چجوریه ولی چنین حجمی که میگید، غیر منطقیه!
مثال میزنم:
یک انجمن پر بازدید با کلی مطالب بر روی انجمن ساز و سازت ساز IPS، بعد از چندین سال شاید به چنین حجمی که شما اشاره کردید برسه... .

در رابطه با قالب هم، به زودی ما خودمون منتشرش میکنیم و میتونید خریداری کنید و به صورت کامل استفاده کنید، بعید میدونیم به صورت کامل و صحیح کپی کرده باشید 😅

الان رفتم دیتابیس خودمو دانلود کردم دیدم 60 مگابایته !

این نرماله !؟ برا انجمنی که چیزی توش نیست !؟

چرا دوست عزیز یه چک کنید https://forum.ariamv.ir البته یه سری تغییرات هم دادم توش !

همین چیزی هم نیست قالب این سایت ! چون قالب از نو طراحی نشده فقط از رویه فایل custom یه سری کد و... داده شده ، و ادیت شدس دوست عزیزم 😅😉

لینک ارسال

• تیم مدیریت/توسعه دهنده
6 دقیقه قبل، myariamovie گفته است:

بله مشکلی نیست.

6 دقیقه قبل، myariamovie گفته است:

همین چیزی هم نیست قالب این سایت ! چون قالب از نو طراحی نشده فقط از رویه فایل custom یه سری کد و... داده شده ، و ادیت شدس دوست عزیزم 😅😉

به هر حال، قالب انجمن فعلی که زده شده بر روی IPSFarsi زحمت هایی کشیده شده به شخصه کلی کار کردم روش، کپی برداری کار جالب و کاربر پسندی نیست! حتی زمانی که بنده اعلام دارم میکنم برای فروش قرارش خواهیم داد ;)
و در نهایت قالب فعلی انجمن خیلی چیزا هست که چشمتون گرفته رفتین کپی کردین 😉

لینک ارسال

@وحید نامنی

شما خبری ندارید که مشکله این موضوع یا عادیه !؟

و اینکه اون سوال راجب XENFORO و IPS پرسیدم رو جواب نمیدید !؟

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۲/۸ در ۱۷:۳۴، myariamovie گفته است:

درود

به نظرم واسه سایتی که تازه نصب شده و هیچ مطلبی داخلش نیست 60 مگ حجم دیتابیس زیاده، چه خبره مگه؟!

من نمیدونم این واقعا مشکل حساب میشه یا خیر، چون یکی از عزیزان دیگر هم این مورد حجم بالای دیتابیس رو گزارش کرده بود

حالا بازم جناب @وحید نامنی گرامی واردتر هستند و بهتر میتونن راهنمایی مون کنند

لینک ارسال

۵۲ دقیقه قبل، سجاد محمدرضائی گفته است:

درود

به نظرم واسه سایتی که تازه نصب شده و هیچ مطلبی داخلش نیست 60 مگ حجم دیتابیس زیاده، چه خبره مگه؟!

من نمیدونم این واقعا مشکل حساب میشه یا خیر، چون یکی از عزیزان دیگر هم این مورد حجم بالای دیتابیس رو گزارش کرده بود

حالا بازم جناب @وحید نامنی گرامی واردتر هستند و بهتر میتونن راهنمایی مون کنند

ممنون !

آره منم دقیقا همینو میگم !

آخه سایتی که هیچی توش نیست 60 مگ باشه خیلیه !

سایت وردپرسم بعد این همه مدت تازه 80 مگ شده !

میدونم تعداد تیبل هایه IPS بیشتره ! ولی بازم نباید انقدر باشه ! آخه چند بار همه چیو پاک کردم و دوباره نصب کردم بازم همینه ! ( دیتابیس و فایلا و... )

من ترسم از اینه بشینم این همه وقت بزارم همه چیو اوکی کنم بعد 4 تا مطلب که فرستادم یهو ببینم حجم دیتابیس سر به بیابون بزنه ! 😅 ( چرا یه ایموجی میخاد بزاره آدم سایت میمیره !؟ البته جسارت به مدیران نباشه )

@وحید نامنی واقعا ممنون میشم یه جواب بدید

راستی اون مشکلی که نمیتونستی فونت پنل رو عوض کنی حل شد !؟

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام

در مورد حجم دیتابیس، اول از همه این نکته رو باید بگم که مقایسه با سیستم هایی مثل وردپرس و امثالهم اشتباه هست چون ماهیت این سیستم ها متفاوت هستش. فقط مدیریت وردپرس رو با مدیریت IPS مقایسه کنید. آیا از نظر امکانات و حجم یکسان هستند که باید با هم مقایسه بشن؟!

دوم اینکه حجم دیتابیس به خاطر ثبت لاگ ها دائما افزایش پیدا می کنه. کافیه که مدت زمان نگهداری از log ها در IPS رو کم کنید.

در مورد انتخاب بین IPS و Xenforo مثل انتخاب ماشین می مونه. شما باید ماشین رو سوار بشید و تست کنید. اینکه یکی دیگه سوار شده و بعد به شما بیاد بگه فلان چیز رو انتخاب کن کار اشتباهی هست وقتی خودتون می تونید برای خودتون تصمیم بگیرید. پس هر دو رو نصب کنید و امکاناتی که مد نظر دارید برای انجمن داشته باشید رو مقایسه کنید که کدوم برای شما بهتره.

12 ساعت قبل، myariamovie گفته است:

راستی اون مشکلی که نمیتونستی فونت پنل رو عوض کنی حل شد !؟

یادم نمیاد به چه زمانی این مشکل بر می گرده ولی اگر IPS رو با قالب فارسی نصب کنید می بینید که فونت هم بر اساس قالب سایت قابل انتخاب هست.

موفق باشید

لینک ارسال

سلام

هیچ جای نگرانی نیستش

بنده الان با مشخصات زیر حجم دیتابیسم نزدیک به 2 گیگابایت رسیده!

208,664
مجموع موضوعات
217,356
مجموع پست ها
6,103
کل کاربران

با تشکر یاحق

لینک ارسال

۲ ساعت قبل، وحید نامنی گفته است:

با سلام

در مورد حجم دیتابیس، اول از همه این نکته رو باید بگم که مقایسه با سیستم هایی مثل وردپرس و امثالهم اشتباه هست چون ماهیت این سیستم ها متفاوت هستش. فقط مدیریت وردپرس رو با مدیریت IPS مقایسه کنید. آیا از نظر امکانات و حجم یکسان هستند که باید با هم مقایسه بشن؟!

دوم اینکه حجم دیتابیس به خاطر ثبت لاگ ها دائما افزایش پیدا می کنه. کافیه که مدت زمان نگهداری از log ها در IPS رو کم کنید.

در مورد انتخاب بین IPS و Xenforo مثل انتخاب ماشین می مونه. شما باید ماشین رو سوار بشید و تست کنید. اینکه یکی دیگه سوار شده و بعد به شما بیاد بگه فلان چیز رو انتخاب کن کار اشتباهی هست وقتی خودتون می تونید برای خودتون تصمیم بگیرید. پس هر دو رو نصب کنید و امکاناتی که مد نظر دارید برای انجمن داشته باشید رو مقایسه کنید که کدوم برای شما بهتره.

چرا متوجهم ! خودمم که گفتم نباید این دوتارو باهم مقایسه کرد و...

الان وقتی حجم بره بالا و... واسه انتقال یا ... که واقعا مشکل به وجود میاد ! نمیاد !؟

من میخاسم یه دیتابیس 200 مگابایتیو ایمپورت کنم با سرعت 20 مگ بالایه 20 دقیقه طول کشید ! حالا اگه بشه 1 گیگ که دیگ هیچی !

اون دوستمون پست بعد از شما گفتند که با این مشخصات حجم دیتابیسشون شده 2 گیگ !

ایشون بعد 9 سال و این همه پست و کاربر و... شده انقد !

منی که هیچی نیست تو سایتم 60 مگ عادیه !؟

و اینکه مدت زمانو از کدوم قسمت و کجا باید تنظیم کنم !؟

چرا میدونم !

مثالتون کاملا درسته ! ولی یه وقتایی آدم میتونه از تجربیات دورو وریا هم استفاده کنه دیگ ! درسته !؟

با هر دوتا کار کردم ، حس عجیبی دارم انگار هردو مثه و تفاوت سیستمیه آنچنانی نداره !

فقط گرافیک و... فرق میکنه !

چون شما وارد ترید ازتون نظر خواستم که به صورت کلی و هسته ای و سئو و... کدوم بهتره !؟ یا به صورت کلی ! خودم واقعا موندم توش !

خوشحال میشم شما با چند تا دلیل بنده رو بیشتر راهنمایی و از این گمراهی دربیارید !

بازم ممنون !

۲ ساعت قبل، وحید نامنی گفته است:

یادم نمیاد به چه زمانی این مشکل بر می گرده ولی اگر IPS رو با قالب فارسی نصب کنید می بینید که فونت هم بر اساس قالب سایت قابل انتخاب هست.

موفق باشید

بله درسته ، چون اون فونت رو با آقایه @سجاد محمدرضائی بود منظورم !

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...