رفتن به مطلب

استفاده از فونت

ارسال‌های توصیه شده

سلام. خسته نباشید. بنده اگه نخوام از کتابخانه font awesome  مانند کدهای نظیر

<i class="fa fa-user"><i>

استفاده کنم.

( فرض کنید font awesome 4.5 رو دانلود کردم و میخوام از فایلهای svg دانلودی استفاده کنم نه از کدهای آماده awesome )

فایل های svg رو باید کجای هاستم آپلود کنم

نحوه استفاده شون چطوری هستش ؟ ( عکس رو مشاهده کنید مانند همین انجمن )

839-93.png.c2f70230c8641b63c466a329f132e208.png

و چطوری و با چه کدهایی میتونم اونارو تو انجمنم فراخوانی کنم ؟

موضوع برام یکم پیچیده است. ممنون میشم توضیح بدین دوستانی که بلدن.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شما اگه پک font awesome رو دانلود کنید قسمت های مختلفی داره که یکی از پوشه ها زیر شاخه اش svgs هست که در انواع مختلف مثل :  brands - light - duotone - regular - solid موجوده که تمامی آیکون ها آنجاست و فقط کافیه با برنامه ++notepad روی هر کدام برید و کلیک راست زده گزینه ادیت در برنامه نوت پد را بزنید کدش براتون نمایان میشه.

نکته : با برنامه نوت پد ویندوز هم میتونید کدها رو ببینید اما برای کارهای ادیت حرفه ایی و کدنویسی مبتدی برنامه نوت پد پلاس پلاس توصیه میشه. مثلا کد زیر برای آیکون اینستاگرام هست

Capture1.thumb.JPG.c32a92d7364a2570bc32bafa07862555.JPG

لینک ارسال

سلام. بله داره همچین کدی وقتی svg رو با note++ باز میکنم . خوب اینو چطوری تو custom.css فراخانی کنم بجای مثلا ؟

[data-categoryid="3"] a {
    content: "\f005";
}

و آیا باید تغییری تو font family قالب انجام بدم ؟؟

لینک ارسال

ببینید این موارد بیشتر در طراحی سایت ها که نیاز به تعداد خیلی کمی آیکون داره کاربرد داره و از طرفی هم نیاز به بارگذاری فونت های مختلف awesome نیست که باعث میشه سریع تر سایت بارگزاری بشه اما در سیستم انجمن ساز IPS که به صورت پیش فرض موجوده و تقریبا نمیشه دستکاری و حذف نمود باید از همون کدهاش استفاده بشه.

برای css فقط میشه از طریق content: "\f005"; استفاده نمود. این موردی که شما می خواهید صرفا در html کاربرد داره و میشه استفاده کرد یعنی فرمتشون بهم نمیخوره چون تگ باز و بسته svg داره.

ضمنا برای css خیلی بهتره چون میشه اندازه ، رنگ و خیلی چیزها بهش نسبت داد اما در html کمی پیچیده هست که مثلا برای تغییر رنگش از کلاس fill باید استفاده کرد.

لینک ارسال

با تشکر از توضیحات مفید. صرفا برای اطلاع بود . وگرنه استفاده از awesome برای من که کدنویسی بلد نیستم خودش کلی مشکله .  میخواستم ببینم کودوم روش سادست . گویا استفاده از svg پیچیده است. نسخه awesome pro هم که پولیه نمیشه تهیه کرد

لینک ارسال

در 15 ساعت قبل، lawyer گفته است :

نسخه awesome pro هم که پولیه نمیشه تهیه کرد

نه عزیزم نسخه پرو پولی هست ولی در سایت های خارجی و حتی ایرانی هم برای دانلود موجوده. مثلا لینک زیر نسخه نهایی پرو هستش. ضمنا نیاز به کدنویسی خاصی نداره ، فقط باید css و html بلد باشید که اونم خیلی راحته آموزشش و جزو زبان برنامه نویسی و کدنویسی نیست و صرفا جهت ساختار بصری سایت ها هستش.

https://www.20script.ir/font-awesome-pro/

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...