رفتن به مطلب

فرق بین هاست اشتراکی و سرور مجازی و سرور اختصاصی

parsa_cr7

ارسال‌های توصیه شده

سلام. من تازه وارد هستم و میخوام سیستم IPS از سایت شما نصب کنم. میخواستم بپرسم به سرور مجازی میشه  cpanel رو نصب کرد و آیا از لحاظ امنیت هاست اشتراکی بهتره یا سرور مجازی ؟
اگه محبت کنید تو 1.2 سطر توضیح بدین فرق بین این سه تارو  ممنون میشم.

ویرایش شده توسط parsa_cr7
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بله رو سرور مجازی میشه سی پنل رو نصب کنین که اینوار نیاز به حرفه و تخصص داره که باید بلد باشین

در رابطه با امنیت میشه گفت که سرور مجازی امنیتش بیشتره. هاست اشتراکی در واقع مثل این میمونه که یه اتاقو به ۱۰ نفر اجاره بدی که در این صورت یکی مریض شه بقیه رو هم مریض میکنه و این یعنی هک یه نفر برابر با هک همه افراد

لینک ارسال

مرسی داداش . فرق بینسرور مجازی و سرور اختصاصی هم میشه بگید ؟گویا cpanel هم باید بخری

سایتی رو سراغ دارین که قیمتاش کم باشه بشه خرید کرد ؟ همشون ماهانه بالای 200 یا 300 تومن هستن؟

اگه قراره بیشتر از این هزینه بشه بیخیال شم بنظرت ؟

لینک ارسال

@Arash.Ranjbar درود آرش عزیز، منم در مورد « هاست ابری » سوال داشتم، دیگه تاپیک جداگانه نزدم چون دیدم سوالم به موضوع تاپیک مرتبطه گفتم همینجا سوالم رو مطرحش کنم

ممنون میشم شما و سایر دوستان نظر، تجربه و اطلاعات خودتون رو که در این مورد دارید رو به اشتراک بزارید برامون 🙏

لینک ارسال

به زبان ساده اینطور در نظر بگیرید که سرور مجازی روش سی پنل نصب میشه و همون سی پنل رو در هاست اشتراکی میان به اشتراک میزارند. یعنی یک سرور داریم ممکنه بین ۱۰۰۰ نفر به اشتراک گزاشته بشه. حالا بسته به پلنی که می خرید، از این حق اشتراک درصدی از منابع سرور که رم و سی پی یو و هارد میشه به شما اختصاص داده میشه.

بلحاظ امنیت سرور مجازی چون دست خودتون هست بهرحال کنترل بهتری میتونید روش داشته باشید. ولی در صورتی که بتونید به صورت حرفه ای کانفیگ های امنیتی رو پیاده کنید. در غیر این صورت امنیتش به مراتب پایین تر از هاست اشتراکی میشه.

چون هاستینگی که هاست اشتراکی می فروشه سعی میکنن بیشترین نگات امنیتی رو رعایت کنند. سرور مجازی خوبه در صورتی که یه پشتیبان همیشه انلاین داشته باشید که یه وقت سرور به هر دلیل داون شد به دادتون برسه. ولی هاست اشتراکی اگر از شرکت درست حسابی تهیه کنید همیشه پشتیبان ها بخاطر تعداد بالای سایتی که میزبانی میکنه با دقت بررسی ش میکنند.

نظر من رو بخواید برای شروع هاست اشتراکی بگیرید تا کم کم تجربه تون توی این حوزه بره بالا. بعد کم کم دستتون میاد چه سروری با چه منابعی اجاره کنید. اینطوری هم نیست که چون هاست اشتراکی هست همین فردا صبح هک بشید. من خودم سال هاست روی هاست دی ال اشتراکی دارم و کاملا هم راضی هستم. سایت اصلی مون هم بازدید خیلی بالایی داره. 

مثلا قبل این سایت روی سرور اختصاصی بود ولی چون پشتیبانی خوبی نداشت هر بار که مشکلی میخورد تا ما پشتیبان سرور رو پیداش میکردیم یه نصف روز سایت داون بود. همه اینها بستگی داره از چه حایی سرور یا هاست تهیه کنید. پشتیبانی هاست یا سرور از همه چیز مهم تره. 
@parsa_cr7

ویرایش شده توسط mohammad.983
لینک ارسال

اگه زیاد هزینه نمیخوای بکنی ک پیشنهادم هاست

اگه میتونی ک ی سرور مجازی ایران بگیر ک با رم 1 میشه ماهی 45هزار تومن

لایسنس cPanel هم فک کنم ماهی 45 باشه(دقیق نمیدونم)

اما پیشنهادم برای لایسنس این ک اگ سرور مجازی میخری اصلا لایسنس از سیستم لایسنس نخر چون دوستام میگن راضی نیستم

اما میتونی ویندوز بگیری سیستم عامل VPSت و با آپاچی ها نصب کنی 

اما من امنیت این مورد رو نمیدونم چقدره!!!

برای خرید VPS بهت میزبان من رو پیشنهاد میکنم( mizbanman.com ) و اگه هاست اشتراکی میخوای داخل تلگرام باهام در ارطبات باش( @dev_AriyA_TX )

ویرایش شده توسط KamyaR
لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...