رفتن به مطلب

ساخت صفحه "راهنمای کاربران تازه وارد"

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان

من می خوام برای انجمنم یه راهنمای کاربران تازه وارد مثل همین انجمن بسازم اما نمیدونم چجوری. تا حدودی با اطلاعات خودم پیش رفتم ولی نشد. ممنون میشم اگر کسی بتونه کامل راهنماییم کنه

با تشکر

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در در 13 دی 1398 در 10:52، Arash.Ranjbar گفته است :

سلام دوستان

من می خوام برای انجمنم یه راهنمای کاربران تازه وارد مثل همین انجمن بسازم اما نمیدونم چجوری. تا حدودی با اطلاعات خودم پیش رفتم ولی نشد. ممنون میشم اگر کسی بتونه کامل راهنماییم کنه

با تشکر

Don't Worry Bro I'll help you

در مرحله اول باید حتما برنامه صفحه ها رو نصب کرده باشید و فعال باشه که به صورت پکیج در خود IPS وجود داره و بعد از اون به قسمت صفحه ها تو پنل ادمین میرید و در قسمت مدیریت صفحه ها بر روی صفحه ها کلیک کنید تا وارد بخش مربوطه بشید سپس از منوی بالا روی دکمه افزودن صفحه کلیک می کنید و با توجه به نیاز خودتون یکی از دو گزینه را انتخاب میکنید و اگه به html آشنایی دارید و تا حدی مسلط هستید و میخواهید حرفه ایی تر عمل کنید گزینه دوم را از ویرایشگر محتوا انتخاب ولی اگر میخواهید همانند این انجمن باشد گزینه اول صفحه ساز که کار با آن بسیار راحت است را انتخاب و بعد از آن وارد صفحه تنظیمات مربوطه صفحه موردنظر می شوید که سه تا تب را طبق سلیقه خود تنظیم کرده و از تب سوم میتوانید این صفحه را به منوی انجمن اضافه کنید و پس از آن از تب اول جزئیات الگو رو بر اساس نیاز خود تنظیم که به صورت های(تک ستون ، دو ستون و سه ستون) می باشد سپس ذخیره کرده و بر روی گزینه نماد مداد جادویی شکل کلیک تا وارد آن صفحه شوید.

در مرحله دوم شما می تونید در صفحه موردنظرتون با کلیک بر روی نوار کناری سمت راست یا چت ویرایشگر بلوکه ها رو باز کرده و از قسمت صفحه از ویرایشگر کامل استفاده کنید یا اگر نتیجه دلخواه تون رو نگرفتید از افزونه IPS4 php Txt Widget استفاده کنید که بعد از نصب به قسمت ویرایشگر بلوکه ها اضافه میشه که دارای دو حالت php یا متن سفارشی که از html هم پشتیبانی میکنه که شما از حالت دوم اون میتونید کدهای خودتون رو ست کنید و تا جایی که میخواهید بلوک اضافه کنید

کد های همین انجمن قسمت " آموزش های اولیه IPS" را در همین جا قرار میدم به عنوان نمونه که میتونید همانند اینها کد نویسی کنید

<div class="ipsWidget ipsWidget_vertical ipsBox">
	<h3 class="ipsType_reset ipsWidget_title">
		آموزش های اولیه IPS
	</h3>
<li>
					<a href="https://IPSFarsi.com/topic/16372-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-IPS-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/" class="ipsType_break" rel=""> <i class="fa fa-cloud-download" aria-hidden="true"></i> آموزش نصب IPS </a>
				</li>
				<li>
					<a href="https://IPSFarsi.com/topic/16403-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/" class="ipsType_break" rel=""> <i class="fa fa-flag" aria-hidden="true"></i> آموزش نصب زبان فارسی </a>
				</li>
				<li>
					<a href="https://IPSFarsi.com/topic/17150-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-IPS-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/" class="ipsType_break" rel=""> <i class="fa fa-cubes" aria-hidden="true"></i> آموزش نصب برنامه ها و افزونه ها </a>
				</li>
				<li>
					<a href="https://IPSFarsi.com/topic/20013-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7-IPS-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1/" class="ipsType_break" rel=""> <i class="fa fa-cloud-upload" aria-hidden="true"></i> آموزش ارتقا IPS به نسخه جدید </a>
				</li>
				<li>
					<a href="https://IPSFarsi.com/topic/19881-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-IPS-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF/" class="ipsType_break" rel=""> <i class="fa fa-life-ring" aria-hidden="true"></i> رفع مشکلات IPS به صورت خودکار و هوشمند </a>
				</li>
				<li>
					<a href="https://IPSFarsi.com/topic/20014-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7/" class="ipsType_break" rel=""> <i class="fa fa-diamond" aria-hidden="true"></i> آموزش نصب پوسته ها </a>
				</li>				

</div>

Good Luck!

لینک ارسال

در هم اکنون، CHRIS-7 گفته است :

در مرحله اول باید حتما برنامه صفحه ها رو نصب کرده باشید و فعال باشه که به صورت پکیج در خود IPS وجود داره و بعد از اون به قسمت صفحه ها تو پنل ادمین میرید و در قسمت مدیریت صفحه ها بر روی صفحه ها کلیک کنید تا وارد بخش مربوطه بشید سپس از منوی بالا روی دکمه افزودن صفحه کلیک می کنید و با توجه به نیاز خودتون یکی از دو گزینه را انتخاب میکنید و اگه به html آشنایی دارید و تا حدی مسلط هستید و میخواهید حرفه ایی تر عمل کنید گزینه دوم را از ویرایشگر محتوا انتخاب ولی اگر میخواهید همانند این انجمن باشد گزینه اول صفحه ساز که کار با آن بسیار راحت است را انتخاب و بعد از آن وارد صفحه تنظیمات مربوطه صفحه موردنظر می شوید که سه تا تب را طبق سلیقه خود تنظیم کرده و از تب سوم میتوانید این صفحه را به منوی انجمن اضافه کنید و پس از آن از تب اول جزئیات الگو رو بر اساس نیاز خود تنظیم که به صورت های(تک ستون ، دو ستون و سه ستون) می باشد سپس ذخیره کرده و بر روی گزینه نماد مداد جادویی شکل کلیک تا وارد آن صفحه شوید.

سلام مجدد.

تا این مرحله پیش رفتم ولی وقتی روی ذخیره کلیک می کنم با خطای زیر مواجه میش:

UPDATE `cms_pages` cms_pages  SET `page_icon_type`=NULL,`page_icon`=NULL,`page_name`='راهنمای کاربران تازه وارد',`page_seo_name`='راهنمای-کاربران-تازه-وارد',`page_template`='page_builder__three_columns__page_page_builder_three_columns',`page_title`='' WHERE page_id=7 
IPS\Db\Exception: Unknown column 'page_icon_type' in 'field list' (1054)
#0 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Db/Db.php(1150): IPS\_Db->preparedQuery('/*IPS\\Node\\_Mod...', Array)
#1 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Patterns/ActiveRecord.php(520): IPS\_Db->update('`cms_pages` cms...', '`page_icon_type...', 'WHERE page_id=?')
#2 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Node/Model.php(2335): IPS\Patterns\_ActiveRecord->save()
#3 /home/quicklei/forum.quickle.ir/applications/cms/sources/Pages/Page.php(2139): IPS\Node\_Model->save()
#4 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Node/Model.php(3163): IPS\cms\Pages\_Page->save()
#5 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Node/Controller.php(413): IPS\Node\_Model->saveForm(Array)
#6 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Dispatcher/Controller.php(85): IPS\Node\_Controller->form()
#7 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Node/Controller.php(62): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#8 /home/quicklei/forum.quickle.ir/applications/cms/modules/admin/pages/pages.php(45): IPS\Node\_Controller->execute()
#9 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Dispatcher/Dispatcher.php(152): IPS\cms\modules\admin\pages\_pages->execute()
#10 /home/quicklei/forum.quickle.ir/admin/index.php(14): IPS\_Dispatcher->run()
#11 {main}

اسم صفحه رو هم به فارسی و هم به انگلیسی وارد کردم فایده ای نداشت. هم کش انجمن و هم کش مرورگر رو خالی کردم بازم فایده ای نداشت.

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، Arash.Ranjbar گفته است :

سلام مجدد.

تا این مرحله پیش رفتم ولی وقتی روی ذخیره کلیک می کنم با خطای زیر مواجه میش:

UPDATE `cms_pages` cms_pages  SET `page_icon_type`=NULL,`page_icon`=NULL,`page_name`='راهنمای کاربران تازه وارد',`page_seo_name`='راهنمای-کاربران-تازه-وارد',`page_template`='page_builder__three_columns__page_page_builder_three_columns',`page_title`='' WHERE page_id=7 
IPS\Db\Exception: Unknown column 'page_icon_type' in 'field list' (1054)
#0 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Db/Db.php(1150): IPS\_Db->preparedQuery('/*IPS\\Node\\_Mod...', Array)
#1 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Patterns/ActiveRecord.php(520): IPS\_Db->update('`cms_pages` cms...', '`page_icon_type...', 'WHERE page_id=?')
#2 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Node/Model.php(2335): IPS\Patterns\_ActiveRecord->save()
#3 /home/quicklei/forum.quickle.ir/applications/cms/sources/Pages/Page.php(2139): IPS\Node\_Model->save()
#4 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Node/Model.php(3163): IPS\cms\Pages\_Page->save()
#5 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Node/Controller.php(413): IPS\Node\_Model->saveForm(Array)
#6 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Dispatcher/Controller.php(85): IPS\Node\_Controller->form()
#7 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Node/Controller.php(62): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#8 /home/quicklei/forum.quickle.ir/applications/cms/modules/admin/pages/pages.php(45): IPS\Node\_Controller->execute()
#9 /home/quicklei/forum.quickle.ir/system/Dispatcher/Dispatcher.php(152): IPS\cms\modules\admin\pages\_pages->execute()
#10 /home/quicklei/forum.quickle.ir/admin/index.php(14): IPS\_Dispatcher->run()
#11 {main}

اسم صفحه رو هم به فارسی و هم به انگلیسی وارد کردم فایده ای نداشت. هم کش انجمن و هم کش مرورگر رو خالی کردم بازم فایده ای نداشت.

مشکل شما رو کس دیگری هم داشت که عنوان صفحه رو به انگلیسی نوشت و حل شد ، حتی منم تست کردم به فارسی هیچ اروری نگرفتم نمیدونم چرا بقه این مشکل رو دارند !!!! اما مطمئن باشید که بخاطر مواردی هست که فارسی نوشتید که توصیه میشه به انگلیسی بنویسید و پس از ساخت برید و به فارسی ویرایش کنید.

https://IPSFarsi.com/forums/topic/24959-مشکل-با-صفحه-ساز-ای-پی-اس/

لینک ارسال

من این ارور رو موقعی دریافت می کنم که تیک اضافه کردن به منو فعال باشه. اگه اون رو فعال نکنم خطایی نمیده والان هم بدون خطا صفحه ایجاد شد

لینک ارسال

در 10 دقیقه قبل، Arash.Ranjbar گفته است :

من این ارور رو موقعی دریافت می کنم که تیک اضافه کردن به منو فعال باشه. اگه اون رو فعال نکنم خطایی نمیده والان هم بدون خطا صفحه ایجاد شد

عیب نداره من میگردم ببینم مشکل از چی هستش اما شما برای اینکه به صفحه منو اصلی اضافه کنید میتونید لینک صفحه مربوطه رو کپی و به قسمت سیستم > مدیریت فهرست ها رفته و از آنجا روی مورد جدید زده و گزینه لینک خارجی را انتخاب و لینک اون صفحه را بدید .

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...