رفتن به مطلب

خطا حین تبدیل از ویبولتین به IPS

ارسال‌های توصیه شده

سلام.

از دیروز تا حالا در تلاشم که متاسفانه وقتی که تبدیل می کنم با خطاهای زیر روبه رو میشم. که اولی فکر کنم مربوط به فیلد کاربری میشه که از تبدیل کردنش صرف نظر کردم اما دومی فکر کنم مربوط به پست ها هستش

2V101/A IPS\convert\_Library::process: Incorrect string value: '\xEF' for column 'field_4' at row 1

2V101/A IPS\convert\_Library::process: Incorrect string value: '\xAB\xD9\x88\xD9\x84\xD9...' for column 'post' at row 1

ارور لاگ :

<?php exit; ?>

Tue, 13 Aug 2019 00:08:57 +0000
IPS\Db\Exception::1366
Incorrect string value: '\xAB\xD9\x88\xD9\x84\xD9...' for column 'post' at row 1
#0 /home/site/public_html/system/Db/Db.php(937): IPS\_Db->preparedQuery('/*IPS\\convert\\L...', Array)
#1 /home/site/public_html/applications/convert/sources/Library/Forums.php(1404): IPS\_Db->insert('forums_posts', Array)
#2 /home/site/public_html/applications/convert/sources/Software/Forums/Vbulletin.php(654): IPS\convert\Library\_Forums->convertForumsPost(Array)
#3 /home/site/public_html/applications/convert/sources/Library.php(278): IPS\convert\Software\Forums\_Vbulletin->convertForumsPosts()
#4 /home/site/public_html/applications/convert/modules/admin/manage/convert.php(475): IPS\convert\_Library->process(0, 'convertForumsPo...', 200)
#5 /home/site/public_html/system/Helpers/MultipleRedirect/MultipleRedirect.php(92): IPS\convert\modules\admin\manage\_convert->IPS\convert\modules\admin\manage\{closure}(0)
#6 /home/site/public_html/applications/convert/modules/admin/manage/convert.php(494): IPS\Helpers\_MultipleRedirect->__construct(Object(IPS\Http\Url\Internal), Object(Closure), Object(Closure))
#7 /home/site/public_html/system/Dispatcher/Controller.php(85): IPS\convert\modules\admin\manage\_convert->runStep()
#8 /home/site/public_html/applications/convert/modules/admin/manage/convert.php(35): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#9 /home/site/public_html/system/Dispatcher/Dispatcher.php(152): IPS\convert\modules\admin\manage\_convert->execute()
#10 /home/site/public_html/admin/index.php(14): IPS\_Dispatcher->run()
#11 {main}

هر دو دیتابیس ویبولتین و IPS رو به صورت کامل Repair کردم حتی قسمت پشتیبانی IPS هم چک کردم که بدون مشکل بود ولی بازهم مشکل تبدیل هنوز پا برجاست !! :-? :dash1:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام

وقت بخیر

دیتابیس جدیدی که ساختید آیا utf8mb4 هست؟

منظور از دیتابیس جدید، برای IPS هست.

لینک ارسال

در 4 ساعت قبل، وحید نامنی گفته است :

با سلام

وقت بخیر

سلام ؛ بله به صورت خودکار utf8mb4 هست حتی همه ی تیبل ها

UP.......

در در 22 مرداد 1398 در 10:06، وحید نامنی گفته است :

با سلام

وقت بخیر

احتمالا مشکل همینه که از چارست لاتین به utf8mb4 انجمن ساز IPS بخواد تبدیل بشه این ارور رو میده و ارور مربوط به پست های انجمن هست و یه مورد دیگه که هیچ کاربری کانورت نمیشه و همه به صورت کاربر مهمان هستند با این که قبل از تبدیل گروه کاربری ها رو در IPS ساختم و هنگام تبدیل هم گزینه های مورنظر را برای کانورت گروه کاربری انجام داده ام

UP.................

لینک ارسال

• تیم مدیریت/توسعه دهنده

درود.

ببینید مشکل اول که یک تاپیک دیگه ای رو هم درست کرده بودین مجدد نوشتید، از ارور مشخص هست که نوشته فرمت Column رشته نیست و Hex مانند هست، که باید فرمت جداول + خود فیلد هارو تغییر داد، جداول به تنهایی کاربردی نداره.

2 راه حل وجود داره:
1) با خود Converter ای که مشخص کرده IPS جداول VB ایتون رو کانورت کنید به utf8mb4.

2) از MySQL کوئری زیر برای هر Table ای که مشکل رو دارید استفاده کنید و تست کنید:

ALTER TABLE `اسم جدول` CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 [COLLATE utf8mb4_general_ci];

*نکته: حتما از پایگاه داده خود نسخه پشتیبان تهیه کنید قبل از انجام هر کاری.

از بابت کاربر ها، آیا از converter جدید و مختص به نسخه VB مورد استفاده در حال استفاده هستین؟

لینک ارسال

در در 25 مرداد 1398 در 19:51، محمد قاسمی گفته است :

درود.

ببینید مشکل اول که یک تاپیک دیگه ای رو هم درست کرده بودین مجدد نوشتید، از ارور مشخص هست که نوشته فرمت Column رشته نیست و Hex مانند هست، که باید فرمت جداول + خود فیلد هارو تغییر داد، جداول به تنهایی کاربردی نداره.

2 راه حل وجود داره:
1) با خود Converter ای که مشخص کرده IPS جداول VB ایتون رو کانورت کنید به utf8mb4.

2) از MySQL کوئری زیر برای هر Table ای که مشکل رو دارید استفاده کنید و تست کنید:

ALTER TABLE `اسم جدول` CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 [COLLATE utf8mb4_general_ci];

*نکته: حتما از پایگاه داده خود نسخه پشتیبان تهیه کنید قبل از انجام هر کاری.

از بابت کاربر ها، آیا از converter جدید و مختص به نسخه VB مورد استفاده در حال استفاده هستین؟

ببینید بنده اول بک آپ کامل گرفتن هم از دیتابیس و هم فایل ها سپس افزونه DB Seo را کاملا حذف کردم سپس فایل های انجمن را داخل فولدری انتقال دادم و فایل های IPS را استخراج و مقدار php را از 5.6 به 7.3 تغییر داده سپس دیتابیس و یوز دیتابیسی برای IPS از قسمت ویزارد دیتابیس ساخته و تیک all مربوط به گزینه های دیتابیس را میزنم سپس IPS را نصب می کنم ، وارد قسمت ادمین میشم و از قسمت Conversions بخش سیستم از اوجا شروع به تبدیل می کنم که متاسفانه به مشکل بر می خورم

ضمن این که حین تبدیل بر روی latin1 که قرار می دم اطلاعات انجمن به درستی نمایش داده میشه ولی وقتی به گفته شما روی utf8mb4 قرار میدم به مرحله بعدی نمیره و ارور زیر نمایان میشه

The database character set you supplied is not a valid database character set.

ضمن این که حین تبدیل جداول ویبولتین از latin1_swedish_ci به utf8mb4_general_ci تو یه سری تیبل ها به ارور زیر برمی خورم که حتی با کوئری هم جواب نمیده

#1071 - Specified key was too long; max key length is 1000 bytes

اما اگه تمامی جداول را به utf8_general_ci تبدیل کنم بدون مشکل تبدیل میشن ولی باز هنگام تبدیل همون ارور دوباره میاد !!!

نقل قول

بله از خود کانورتری که در بسته IPS قرار داره استفاده می کنم .  با وجود این که ارور میده ولی تمامی انجمن ها ، تاپیک ها برمیگرده ولی وقتی وارد پستی میشیم میگه وجود نداره ضمن این که کاربران هم کنار اسمشون عنوان مهمان قرار می گیره با وجود اینکه قبل از تبدیل گروه های کاربری مربوطه رو درست کردم و تو صفحه تبدیل انتخابشون می کنم

لینک ارسال

سلام

تا جایی که اطلاع دارم و چندتا انجمن vb و xf هم تبدیل کردم به IPS تاحالا نیازی نبوده تغییری در دیتابیس vb داده بشه

اصلا نیازی ندارید تغییری در دیتابیس vb اعمال کنید

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، علی یوسفلاوی گفته است :

سلام

تا جایی که اطلاع دارم و چندتا انجمن vb و xf هم تبدیل کردم به IPS تاحالا نیازی نبوده تغییری در دیتابیس vb داده بشه

اصلا نیازی ندارید تغییری در دیتابیس vb اعمال کنید

مرسی ، مشکل به کلی حل شد و انجمن تبدیل شد :D

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

لطفا یک توضیح هم بدید که مشکل چه جوری رفع شد تا در صورتی که در آینده کسی به مشکل مشابه ای خورد بتونه حل کنه.

با تشکر

لینک ارسال

در 10 ساعت قبل، وحید نامنی گفته است :

لطفا یک توضیح هم بدید که مشکل چه جوری رفع شد تا در صورتی که در آینده کسی به مشکل مشابه ای خورد بتونه حل کنه.

با تشکر

ببینید با توجه به محدودیت هایی که سرویس دهندگان هاستینگ و سرور ها و پشتیبانی نسبتا ضعیف شان حین تبدیل جداول پست ویبولتین به utf8mb4_unicode_ci به ارور بر می خوردم که تصمیم گرفتم بر روی wamp server امتحان نمایم که انجا با یه سری تغییرات که در ادامه به صورت مفصل مفصل کامل :D ذکر خواهم کرد موفق شدم

راه حل :

قبل از همه اینها شما وارد php my admin از cpanel هاست خود شوید سپس دیتابیس ویبولتین را از منوی سمت چپ برگزینید سپس تب Export رفته و بدون این که به گزینه ها دست بزنید یک بک آپ بگیرید که پسوند فایل sql یا اگر فشرده بود gzip, bzip2, zip   این پسوند ها می باشد سپس برنامه wamp server را دانلود کرده و روی ویندوز نصب کنید ، دقت کنید که حتما قبل از نصب  Microsoft-Visual-C++-Redistributable تمامی نسخه ها نصب باشد و بعد از نصب و اجرا آیکنی کنار تسکبار ویندوز نمایان میشود که بر روی آن کلیک کرده و مقدار ورژن php را بر روی 7.2 به بعد قرار دهید . سرویس های برنامه به صورت خودکار ریستارت خواهند شد و آیکن باید به رنگ سبز درآید سپس وارد مرورگر را باز کرده و آدرس برنامه را وارد کنید که به صورت پیش فرض localhost می باشد - به بخش php my admin رفته و یک دیتابیس برای IPS بسازد و بعد فایل انجمن ساز را دانلود و نصب کنید و بعد از آن فارسی ساز را هم نصب کنید. در قسمت php my admin یک دیتابیس هم نام با دیتابیس ویبولتین بسازید و وارد آن شوید و فایل بک آپ گفته شده را بدون دست زدن به گزینه های Import آنجا وارد کنید و دوباره وارد دیتابیس ویبولتین شود و کد کوئری زیر را زمانی که داخل دیتابیس ایمپورت شده ویبولتین هستید از تب SQL اجرا کنید

SET @@global.sql_mode= '';

به بخش تبدیل در قسمت سیستم سایت IPS بروید سپس از آنجا طبق آموزش آقای نامنی مراحل تبدیل را انجام دهید و مقدار "نوع کاراکتر پایگاه داده" را بر روی latin1 قرار دهید و بخش های مربوطه به آدرس ایموجی ، فایل های پیوست ، آواتار کاربران (آدرس ها باید با home/site/ شروع شود) و دیگر گزینه ها را به دقت پر کنید بعد از تبدیل ممکن است همه چیز خوب تبدیل نشده باشد ولی نگران نشود زیرا وارد صفحه پیشخوان شده و در انتهای صفحه مشاهده کنید که همه موارد در حال پردازش هست مثل ، کاربران ، پست ها ، تاپیک ها و..... بعد همه اینها یکبار از قسمت پشتیبانی سیستم IPS سیستم را بررسی کنید اگه مشکلی نبود وارد php my admin شوید و اینبار از دیتابیس IPS تب export یک بک آپ بگیرید و وارد پنل اصلی سایت شوید و یک دیتابیس با یوزر برای IPS بسازید و آنجا هم وارد php my admin شده و دیتابیس IPS را انتخاب و تب import را زده و فایل بک آپی که از IPS خود گرفته اید را انجا ایمپورت کنید و بعد از آن وارد فولدر wamp در ویندوز خود شوید و از فولدری که IPS را نصب کنید یک آرشیو با فرمت zip با برنامه winrar یا 7zip بسازید و آن را در file manager آپلود سپس داخل پوشه سایت به اسم public_html استخراج کنید (نکته :دقت کنید که داخل فولدر نباشند فایل های سایت - وقتی که فولدر public_html را باز می کنید باید فایل های انجمن ساز IPS را ببینید) و بعد از آن فایل کانفیگ را باز کرده و اطلاعات دیتابیس ، یوزر ، پسورد را آنجا وارد کنید و ذخیره را زده و در بخش بعدی از cpanel مقدار php را بر روی 7.2 به بالا قرار داده و ذخیره را بزنید. کار تمام است  :-bd

خواهشا این تاپیک بسته شود. مرسی 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...