رفتن به مطلب

سوال از نحوه تشخیص آنلاین بودن کاربر

ارسال‌های توصیه شده

در در 3 آبان 1397 در 03:55، محمد قاسمی گفته است :

ممنونم از راهنمایتان

ببخشید اینو میتونید کمی توضیح بدین؟ نتونستم ازش استفاده کنم

من میخواهم الان که کاربر  نام کاربری و پسوردش تائید شد و آفلاین بودنش نیز با کدی که شما فرستادین تائید شد

حالا اون کاربر آفلاین رو آنلاینش کنم .تو این قسمت آخر مشکل دارم!

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• تیم مدیریت/توسعه دهنده

درود.

بیشتر از این من نمی تونم راهنماییتون کنم متاسفانه بسیار وقت گیر هستش، مگر اینکه خودتون متوجه محتوای مطالب Document اصلی بشید.

این لینک رو هم بررسی کنید :

https://invisioncommunity.com/developers/docs/members-authentication/login-methods/introduction-to-login-methods-r172/

لینک ارسال

در 7 ساعت قبل، محمد قاسمی گفته است :

درود بر شما.

شما اگر N کلاس را لود کنید و  تا زمانی که از آنها استفاده نکنید فقط مقداری فضای RAM استفاده شده است و ربطی به قالب نداره! به صورت پیش فرض در RAM موجود هستند.

از این رو 1 بار لود شدن و بارگذاری در RAM کافیست و نیازی به لود مجدد نیست، سیستم های مدیریت محتوا به همین دلیل از Class ها و Framework ها استفاده می کنند.

برای مثال، Application های اندرویدی که با زبان JAVA فقط RAM اشغال می کنند و تا زمانی که برنامه باز باشد Class ها لود شده اند و آماده استفاده چند باره.

رقابت در بین Framework های PHP بر سر کمتر مصرف شدن Resource های میزبانی آنها و سرعت است، همانطور که برتری اصلی سایت ساز IPS به نسبت ما بقی انجمن ساز ها و سایت ساز ها میزان مصرف Resource میزبانی کم و لود سریع می باشد که این امر با Cache کردن تنظیمات به صورت فایلی در پوشه DataStore و به صورت پایگاه داده ای برای مطالب و محتوای قالب و ... استفاده می کند،  برای مشاهده سرعت واقعی کافیست 1 بار کش را از "پشتیبانی > بررسی مشکل" پاک کنید و مشاهده کنید، که در آخر متوجه خواهید شد بعد از 1 بار لود شدن دیگر نیاز به لود مجدد نیست و سرعت واقعی سیستم را مشاهده خواهید کرد، و یا در زمانی که Web سرویس میزبان شما Restart شود برای 1 بار یک زمان بارگذاری اولیه زیادی خواهید داشت و این تغییرات قابل مشاهده هستند می توانید بررسی کنید.

موفق باشید.

سلام مجدد ؛

جسارتا کلاس لود میکنن برای استفاده اگه قراره استفاده نشده اصلا لود کردنش هم بی ارزشه برای مثال شما الان init.php لود کردی بعد کلاس Member فرخوانی کردید برای اینکه init.php به این کلاس برسه از تابه  autoloader استفاده میکنه این تابه کلاس Member با توجه به شرط بندی که داره تو مسیر system/Member/Member.php پیدا و فرخوانی میکنه + دست رسی های لازم جهت کار کرد این بخش هم میده + در ادامه شما از تابه load داری اطلاعات کاربر واکشی میکنی و از isOnline برای چک کردن آنلاین بودن کاربر استفاده میکنی هیچ کدوم از این پروسه ها کش نمیشه کش فقط برای زمانی هست که سایتو باز کنی و قالب بندی داشته باشی عزیزانی که api کار کرده باشن میدونن بازده زمان عملکرد یک برنامه php حتی یک تابه ساده روی سرعت برنامه کلاینت چه اندروید چه ios چه زبان های دیگه تاثیر زیادی داره + کاربری که از برنامه رکوئست میفرسته با نت گوشی هست که مدام تغییر آی پی و قطعا جابجایی داره طبق توافق شکرت های سیم کارتی از isp ثابتی استفاده نمیکنه برای همین هر بار رکوئست میتونه یک کاربر جدید باشه برنامه ای که مینویسیم و محتوایی که کاربر مجبور به ارسالش میکنیم باعث شناخت کاربر توسط برنامه هست

اینکه IPS یک سیستم قوی و کارایی بالا داره توش شکی نیست ولی اینکه از کلاس های داخلی IPS برای api استفاده بشه به نظر من کار معقولی نیست به هر حال هرکی نظری داره خیلی از توسعه دهنده های عزیز کشورمون دارن روی wordpres کار میکنن در صورتی که من اصلا این اسکریپتو قبول ندارم

موفق باشید :give_rose:

در 5 ساعت قبل، نورنما گفته است :

ممنونم از راهنمایتان

ببخشید اینو میتونید کمی توضیح بدین؟ نتونستم ازش استفاده کنم

من میخواهم الان که کاربر  نام کاربری و پسوردش تائید شد و آفلاین بودنش نیز با کدی که شما فرستادین تائید شد

حالا اون کاربر آفلاین رو آنلاینش کنم .تو این قسمت آخر مشکل دارم!

سلام و عرض ادب ؛

برای اینکه کاربر آنلاین نگهدارید چون داره از برنامه اندروید استفاده میکنه ، هر بار که کاربر درخواست رو برای api ارسال میکنه باید last_activity رو بروز کنید ضمنان برای اینکه api اصولی باشه هر کاری که کاربر انجام میده باید داخل جدول core_member_history ثبت کنید :give_rose:

لینک ارسال

• تیم مدیریت/توسعه دهنده
در 5 ساعت قبل، حسن قاسمی نیا گفته است :

کاربری که از برنامه رکوئست میفرسته با نت گوشی هست که مدام تغییر آی پی و قطعا جابجایی داره طبق توافق شکرت های سیم کارتی از isp ثابتی استفاده نمیکنه برای همین هر بار رکوئست میتونه یک کاربر جدید باشه.

من به صورت علمی و بنا به دانشی که داشتم خدمتتون عرض کردم، شما در سیستم یا Guest در نظر گرفته می شید و یا یک بار Object ممبر درست می شه برای کاربر Request دهنده و از اطلاعات و متد ها استفاده می شه تا فراخوانی نشه استفاده نخواهد شد،  به عبارتی شما 1000 بار هم Request بفرستید به عنوان یک کاربری که لود شده، شما تمامی درخواست ها از سمت همان کاربر ارسال می شود نه اینکه کاربر جدید در نظر گرفته بشه ! این امر به وسیله Session ها صورت می گیرد. تمام این موارد نسخه به نسخه PHP که جدیدتر میاد این موارد رو بهبود می بخشه، سیستم IPS هم از سیستم DB و FILE کش استفاده می کنه در تمامی موارد API ها و Request ها.

من بر روی Wordpress هم API کش کار کردم سرعت خیلی خیلی بالایی می ده حتما امتحان کنید.

لینک ارسال

در 9 ساعت قبل، محمد قاسمی گفته است :

من به صورت علمی و بنا به دانشی که داشتم خدمتتون عرض کردم، شما در سیستم یا Guest در نظر گرفته می شید و یا یک بار Object ممبر درست می شه برای کاربر Request دهنده و از اطلاعات و متد ها استفاده می شه تا فراخوانی نشه استفاده نخواهد شد،  به عبارتی شما 1000 بار هم Request بفرستید به عنوان یک کاربری که لود شده، شما تمامی درخواست ها از سمت همان کاربر ارسال می شود نه اینکه کاربر جدید در نظر گرفته بشه ! این امر به وسیله Session ها صورت می گیرد. تمام این موارد نسخه به نسخه PHP که جدیدتر میاد این موارد رو بهبود می بخشه، سیستم IPS هم از سیستم DB و FILE کش استفاده می کنه در تمامی موارد API ها و Request ها.

سیشن و کوکی زمانی تولید میشه که با مرور گر بیایید نه اینکه رکوست بفرستید اونم رکوئست های اندروید که قالب خاصی ندارن و خام هستن ( البته میتونید سیشن داخل خود اندروید تولید کنید ولی ربطی به php نداره )

در 9 ساعت قبل، محمد قاسمی گفته است :

من بر روی Wordpress هم API کش کار کردم سرعت خیلی خیلی بالایی می ده حتما امتحان کنید.

به لطف سوکت و بلوک چین طراحی api به سبک request چند سالی میشه کنار گذاشتم :give_rose:

لینک ارسال

• تیم مدیریت/توسعه دهنده
در 2 ساعت قبل، حسن قاسمی نیا گفته است :

سیشن و کوکی زمانی تولید میشه که با مرور گر بیایید نه اینکه رکوست بفرستید اونم رکوئست های اندروید که قالب خاصی ندارن و خام هستن ( البته میتونید سیشن داخل خود اندروید تولید کنید ولی ربطی به php نداره )

شما از طریق Header همه کاری می تونید انجام بدید !

در 2 ساعت قبل، حسن قاسمی نیا گفته است :

به لطف سوکت و بلوک چین طراحی api به سبک request چند سالی میشه کنار گذاشتم :give_rose:

در عجبم چرا Application و برنامه های بزرگ هنوز از API استفاده می کنن، یعنی پروژه هایی که شما انجام دادین بزرگتر از Instagram و Telegram و ... بوده؟
بعید می دونم نیازی به Block Chain بوده باشه!

موفق باشید.

لینک ارسال

در در 5 آبان 1397 در 03:11، محمد قاسمی گفته است :

در عجبم چرا Application و برنامه های بزرگ هنوز از API استفاده می کنن، یعنی پروژه هایی که شما انجام دادین بزرگتر از Instagram و Telegram و ... بوده؟
بعید می دونم نیازی به Block Chain بوده باشه! 

سلام  Instagram و Telegram هردو با سوکت کار میکنن اینکه api برای توسعه دهنده دارن ربطی به زیر ساخت خود برنامه نداره تازه تلگرام داره از سوکت به بلوک چین تغییر میده برنامه هایی که ما کار میکنیم کمتر از اینا نیستن دست کم تلگرام فقط تو ایران شهرت داره اونم به خاطر اینه که تحت نظارت دولت نیست وگرنه سروش بله یا سایر پیام رسان های داخلی دست کمی از پیام رسان های خارجی ندارند

در کل هر کاری که تو ایران انجام میشه به نمونه های خارجی تفاوت زیادی نداره این برنامه هایی که نام بردید فقط از نظر کاربر و دیتا برتری دارن از نظر ساختار خدارو شکر عقب نیستیم @};-

در در 5 آبان 1397 در 03:11، محمد قاسمی گفته است :

شما از طریق Header همه کاری می تونید انجام بدید ! 

بله ولی اگه تو php مدیریت بشه نه اندروید کسی دست رسی کامل Header رو برای کلاینت تو api نمیذاره ( صرفا برای امنیت api )

به نظرم بحث بی منطقی میاد الکی فضا پست رو شلوغ نکنیم یک سوالی شد در باب حل مشکل جوابی ارسال کردم حالا اینکه جواب شما کامل تر بود جواب من ناقص بود کی بهتره بدتره بحثای خاله زنکیه تمرکز رو حل مشکلات کاربرا باشه با پیشرفت بیشتر IPS تو ایران فکر کنم بهتره باشه  @};-

لینک ارسال

ممنونم از هر دو بزرگوار و جوابهاتون 

ولی من هنوز نتونستم با  این راه حلها کاربر رو آنلاین کنم !

اگر یک نمونه کد php که باهاش روش کار رو بتونم یاد بگیریم بفرستید ممنونم میشوم ، کدها ومثالهای سایت مرجع خطاهای متعدد میده !

وقتی برخی شرط وشروطش وارجاعاتش ر و روهم حذف میکنم تا خطا نده دیگه سایر  کدها هم ازکارمیافته !

ازکارهای خودتون نمونه کدی میتونید برام بفرستید تا کاربرم رو توسط اون کد php آنلاینش بکنه؟ 

الان isOnline تنها وقتی از خود سایت IPS وارد میشوم آنلاین بودن رو تشخیص میده ولی با php هنوزنتونستم اینکار روبکنم وکاربرمو آنلاین کنم! 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...