رفتن به مطلب

مشکل در نصب IPS و عدم امکان نصب

hhamedd

ارسال‌های توصیه شده

دوستان سلام. 

چه تفاوتی بین نسخه نال و اصلی از لحاظ امکانات و امنیت وجود داره و آیا میزبان هاست من با نسخه نال مشکلی نخواهد داشت (میزبانفا میزبان هاسته و یکی از قوانینش اینه که سرورهاش به نسخه های نال حساسه).

و سوال دیگه اینکه اگه بخوایم لایسنسش رو بگیریم و فعالش کنیم از کجا و چطور باید این کار رو انجام بدیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید تا با خیال راحت بتونم نصب و استفاده کنم.

میخوام آخرین ورژن IPS رو نصب کنم. فایل php که نیازمندی های نصب رو روی سرور بررسی میکنه رو آپلود کردم و همه چیز درسته بجز پیغامی که در انتهای همه ی تیک ها نمایش میده. در مشخصات اعلام شده توو سایتی که ازش هاست گرفتم نوشته که : نسخه بانک اطلاعاتی: MySQL 5.6 

پیغام خطایی که بعد از تمام تیک های سبز ظاهر میشه اینه  لطفا راهنمایی کنید.

این رو هم بگم که بعد از این پیغام  در قسمت additional requerement هم سفیده و هیچی ننوشته.(در مقایسه با فیلم آموزش نصب)

MySQL Requirements

• MySQL connection could not be established to perform version check. Make sure your MySQL Server version is 5.1.3 or above (5.6.0 or above recommended).

این میتونه یه پیغام خطا باشه؟

Capture1.JPG

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مدیر کل بازنشسته سایت

درود برشما 

بین نسخه نالی که داخل انجمن قرار داده می شود و نسخه RETAIL یا همون اصلی فرقی نیست جز اینکه شما پیغام خطایی بابت لایسنس در داشبورد انجمن مشاهده نمی کنید و از لحاظ امنیت روی آن تعییری داده نشده است و از همه نظر با نسخه اصلی یکی هستند ، البته در نظر داشته باشید مدنظر ما نسخه نال شده ای است که از انجمن آی پی اس فارسی دانلود می کنید نه سایت های خارجی.

اما هاستینگ میزبان فا ، تا جایی که خاطرم است و تلاش هایی که این دوستان انجام دادن بر روی هاست اشتراکی خود در سرورهای آلمان ، امکان نصب انجمن ساز آی پی اس وجود نداشت.(به علت کانفیگ سرورها نه دلیل دیگری)

در 4 ساعت قبل، hhamedd گفته است :

و سوال دیگه اینکه اگه بخوایم لایسنسش رو بگیریم و فعالش کنیم از کجا و چطور باید این کار رو انجام بدیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید تا با خیال راحت بتونم نصب و استفاده کنم.

انجمن ساز نیازی به فعال سازی ندارد ، وقتی شما لایسنس دارید یعنی امکان خرید از فروشگاه اصلی و پشتیبانی مستقیم از سایت اصلی را خواهید داشت.

برای خرید می توانید از سایت اصلی Invision Community اقدام کنید.

در 4 ساعت قبل، hhamedd گفته است :

MySQL Requirements

• MySQL connection could not be established to perform version check. Make sure your MySQL Server version is 5.1.3 or above (5.6.0 or above recommended).

نسخه MySQL روی 5.6 یا بالاتر قرار دهید.

لینک ارسال

در 5 ساعت قبل، hhamedd گفته است :

سوال دیگه اینکه اگه بخوایم لایسنسش رو بگیریم و فعالش کنیم از کجا و چطور باید این کار رو انجام بدیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید تا با خیال راحت بتونم نصب و استفاده کنم.

در تکمیل صحبت جناب مددی باید عرض کنم که IPS دو نسخه داره یکی خودمیزبانی هست و یکی استفاده از سرویس ابری. در سرویس ابری شما نیازی به نصب ندارید فقط باید هزینه ماهانه را برای برنامه بپردازید. بعضی محدودیت ها مانند پیکربندی سرور و ... در نسخه ابری وجود داره. اما نسخه خودمیزبان آن، که برای خرید لایسنس فقط انجمن(دقت کنید نه برنامه فروشگاه و ... فقط انجمن)، باید چیزی حدود ۲۰۰ دلار هزینه کنید و با یک تمدید سالانه که حدوداً ۲۵ دلار است. در این نسخه شما میتونید فایل را دریافت و روی هاست مورد نظر خود نصب کنید.

اگر با خرید از سایت های خارجی با مشکل مواجه هستید می توانید برای خرید لایسنس با آقایان @صائب کوهپایه و @وحید نامنی در ارتباط باشید.

در ضمن پیشنهاد می کنم که پیش از این مقدار هزینه کردن ابتدا با دریافت نسخه نال با کارایی IPS آشنا بشید و سپس این هزینه را بپردازید.

لینک ارسال

سلام سپاسگزارم آقای مددی و آقای رستمی. نسخه mysql روی 5.6 هست. این پیغام میگه نمیتونه اطلاعات نسخه بگیره و میگه خودم بررسی کنم رو نسخه های پیشنهادی باشه. این یعنی میتونم این پیغام رو رد کنم و به نصب بپردازم؟

ضمنا با پشتیبان میزبانفا صحبت کردم و گفتن که : برای IPS یکم ناسازگاری ممکنه در نصب پیش بیاد و اگر با مشکل و خطایی برخورد کردید تیکت بزنید بخش فنی.

مضافا اینکه حتما از IPSFarsi نال شده رو نصب میکنم. 

ببخشید یه سوال مهم دیگه اینکه میتونیم بگیم نصب انجمن به قالب و سایت ربطی نداره ولی به وردپرس وابسطست؟ یعنی اگه پوشه public html رو کلا خالی کنم و فقط پوشه انجمن داخلش باقی بمونه و از نو وردپرس و قالب و .... بریزم مشکلی برای انجمن و پنل مدیریتش پیش نمیاد و سرجاش باقی میمونه؟  ضمنا تصمیم دارم رو ساب دامین نصب کنم.

برای IPS یکم ناسازگاری ممکنه در نصب پیش بیاد3 ساعت پیش

لینک ارسال

در 40 دقیقه قبل، hhamedd گفته است :

این یعنی میتونم این پیغام رو رد کنم و به نصب بپردازم؟

خودتون نسخه mysql را بررسی کنید اگر از ۵.۶ به بالا بود، برای نصب مشکلی نخواهید داشت و میتونید نصب را ادامه بدید.

در 41 دقیقه قبل، hhamedd گفته است :

ولی به وردپرس وابسطست؟

هیچ وابستگی به هم ندارند. پایگاه داده جدیدی برای انجمن ایجاد کنید.

در 42 دقیقه قبل، hhamedd گفته است :

یعنی اگه پوشه public html رو کلا خالی کنم و فقط پوشه انجمن داخلش باقی بمونه و از نو وردپرس و قالب و .... بریزم مشکلی برای انجمن و پنل مدیریتش پیش نمیاد و سرجاش باقی میمونه؟  ضمنا تصمیم دارم رو ساب دامین نصب کنم.

هیچ تغییری روی سایت وردپرس اعمال نکنید. در هاست یک پوشه ایجاد کنید به طور مثال به اسم Forum. فایلی را که دانلود می کنید(مربوط به IPS) به این پوشه منتقل کنید و از حالت زیپ خارجش کنید. بعد طبق آموزش‌های گوگل و خیلی از جاهای دیگه میتونید ساب دامین را ایجاد کنید و به این پوشه ربط بدید یا طبق روال عادی به این پوشه آدرس دهی کنید و مراحل نصب را طبق توضیحات آقای نامنی که در انجمن هست ادامه بدید.

لینک ارسال

در 24 دقیقه قبل، محمد رستمی گفته است :

خودتون نسخه mysql را بررسی کنید اگر از ۵.۶ به بالا بود، برای نصب مشکلی نخواهید داشت و میتونید نصب را ادامه بدید.

هیچ وابستگی به هم ندارند. پایگاه داده جدیدی برای انجمن ایجاد کنید.

هیچ تغییری روی سایت وردپرس اعمال نکنید. در هاست یک پوشه ایجاد کنید به طور مثال به اسم Forum. فایلی را که دانلود می کنید(مربوط به IPS) به این پوشه منتقل کنید و از حالت زیپ خارجش کنید. بعد طبق آموزش‌های گوگل و خیلی از جاهای دیگه میتونید ساب دامین را ایجاد کنید و به این پوشه ربط بدید یا طبق روال عادی به این پوشه آدرس دهی کنید و مراحل نصب را طبق توضیحات آقای نامنی که در انجمن هست ادامه بدید.

ممنون. داخل سایت میزبانفا نوشته mysql 5.6 ولی در cpanel در قسمت server information نوشته MySQL Version     10.2.14-MariaDB

پیشنهاد میکنید آخرین نسخه IPS که 4.3.2 هست رو از این سایت دان کنم یا ورژن پایینتر. نگید که نمیتونم نصب کنم 

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

بعضی از ارائه دهندگان این مورد ورژن رو میبندن که در اسکریپت نمایش داده نشده . شما ورژن 4.2.8 رو دانلود کنید و نصب کنید مشکلی بود دوباره پست جدید ارسال کنید

لینک ارسال

سلام قبلا از دیدن پیامتون ورژن 4.3.2 آپلود کردم. متاسفانه نصب نشد. صفحه لود نمیشه و این پیغام رو میده. راهی هست؟

This page isn’t working

forum.moshaveraneh.ir is currently unable to handle this request.

HTTP ERROR 500

پیغام خطایی که در error_log ثبت شده اینه 

[18-May-2018 19:08:31 UTC] PHP Fatal error:  Uncaught Error: Call to undefined function IPS\Data\json_decode() in public_html/forum/system/Data/Store.php:40
Stack trace:
#0 /forum/system/Settings/Settings.php(166): IPS\Data\_Store::i()
#1 /forum/system/Settings/Settings.php(122): IPS\_Settings->loadFromDb()
#2 /forum/init.php(541): IPS\_Settings->__get('diagnostics_rep...')
#3 [internal function]: IPS\IPS::exceptionHandler(Object(Error))
#4 {main}
  thrown in public_html/forum/system/Data/Store.php on line 40

سلام. بالاخره تونستم به مرحله نصب برسم ولی انگار این بار خود اسکریپت یه ایرادی داره که در مرحله آخر که داره نصب میشه یه پیغام زیرش ظاهر میشه که 

Column 'g_dohtml' cannot be null     1048

و نصب متوقف میشه و به پایان نمیرسه. اگه میدونید مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید.

لینک ارسال

• وحید نامنی عنوان را به مشکل در نصب IPS و عدم امکان نصب تغییر داد
  • بنیان گذار IPSFarsi

با سلام

وقت بخیر

لطفا اگر سوال و یا مشکلی دارید توی بخش سوالات و مشکلات مطرح کنید. این بخش گفتگو آزاد که شما تاپیک زدید برای چنین کاری ایجاد نشده.

برای رفع مشکلتون مطمئن بشید که حتما فایل های شما به طور کامل و صحیح آپلود شدن. در بعضی از هاست ها به خاطر عدم تنظیم صحیح سیستم ممکنه بعضی از فایل ها مخرب شناسایی شده و به طور خودکار پاک بشن. برای اینکه بفهمید چنین چیزی برای شما پیش نیومده حتما error log سرورتون رو چک کنید. خطاهایی که شما هم اکنون باهاش مواجه هستید به خاطر صدمه دیدن فایل ها هست.

همچنین این نوع خطا به علت نبود بعضی از اکستنشن های PHP هم ممکنه باشه!

انتقال به بخش سوالات و مشکلات

موفق باشید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...