رفتن به مطلب

پیشنهادات شما در مورد کپی رایت IPSFarsi

وحید نامنی

ارسال‌های توصیه شده

در 8 ساعت قبل، Abbas Ma گفته است :

سلام خدمت همه دوستان عزیز

به شخصه کلا مخالف این کارم که حتی با پرداخت مبلغی بشه کپی رایت رو دست زد .

به ظاهر اقدامی بی ضرر هست برای این مکان . اما بیاید واقع بین باشیم . من کاری به زحمت های شبانه روزی که دوستان عزیزم میکشن ندارم . اما باید نکته ای رو توضیح بدم .

مثلا : سایت یکی از دوستان در مورد کتاب خانه الکترونیکی هست و انجمنش رو بر اساس IPS زده . میام داخل انجمنش رو نگاه میکنم و با دیدن امکانات فوق العادش و طراحی زیبا و گیراش سعی میکنم انجمن خودم رو بر اساسش طراحی کنم . اولین اقدام من اینه که ببینم از چه سیستمی استفاده میکنه . خب از کجا بفهمم ؟ میام کپی رایت رو میبینم . وقتی فهمیدم میام اینجا سیستم رو نگاه میکنم و میبینم عه همه چیش تکمیله . انجمن رو میسازم . حالا نیاز به قالب دارم . خب کی طراحی میکنه ؟ آقای نظری ، آقای کوه پایه ، آقای یوسفلاوی . خب سفارش میدم . جدای از اینا . شاید درخواست نوشتن برنامه داشته باشم . آقای قاسمی برای من میسازه و من هم میگم که مثلا به صورت عمومی قرارش بده . همین چیزا باعث میشه که انجمن پر بارتر بشه . کسب درآمد برای دوستان و همچنین راه افتادن کار 4 تا یوزر که به اینجا سر میزنن . یکم به این موارد فکر بکنید و خودتون تصمیم بگیرین . من که حتی اگر که کپی رایت رو بگن که میتونی برداری هم این کار رو نمیکنم . یکیش به خاطر توضیحی که دادم بقیش هم بابت زحماتی که دوستان میکشن . حالا قالب بود یک چیزی نه اینکه بخوایم کپی رایت سیستم رو برداریم . عجب ! یعنی با نیم خط نوشته افت کلاس پیدا میکنه انجمن و سایت من ؟ اگر این شکلیه بذار افت کلاس پیدا کنه .

موفق باشید . 

بابت این پست عذر میخواهم ولی شخصا موافق هستم و بسیار زیبا بیان کردید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 25
  • عمر موضوع
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

ارسال‌های محبوب

با سلام وقت بخیر دوستان عزیز همون طور که می دونید ما نسخه های دانلود IPS رو با تغییرات زیاد مثل سازگاری با زبان فارسی و رفع مشکلات چندزبانه بودن خدمت تون ارایه می کنیم. از طرفی هم مستحض

سلام جناب نامنی عزیز. ممنون بابت زحمات شما. امیدوارم که همیشه پایدار باشید. خدمت شما عرض کنم که شخصاً با بودن یا جمله‌ی کپی-رایت مشکلی ندارم. اما احتمال میدم که مشکل خیلی از بعضی‌ها بودن یا نبودن کپی

سلام خدمت همه دوستان عزیز به شخصه کلا مخالف این کارم که حتی با پرداخت مبلغی بشه کپی رایت رو دست زد . به ظاهر اقدامی بی ضرر هست برای این مکان . اما بیاید واقع بین باشیم . من کاری به زحمت های

تصاویر ارسال شده

با سلام و تشکر بسیار از زحمات اقای مهندس نامنی ؛ بنیانگذار و موسس انجمن و سایر مدیران انجمن ،بخاطر معرفی و شنا ساندن و اداره و مدیریت و توسعه انجمن IPSFarsi,

باید عرض کنم که حذف کپی رایت و فوتر عمل ناشایست و سودجویانه ای نیست و بسیار معمول است؛ من CMS ها و هم قالب های متفاوتی از شرکت های خارجی (اروپایی) و شرکت های معتبر ایرانی خرید ه ام و درخواست حذف کپی رایت و فوتر شرکت سازنده را کرده ام که تا یکسال پس از خرید ،انجام درخواستهایی از ان قبیل رایگان هم هست و هیچیک از ان شرکت های خارجی و ایرانی که برای ان قالب ها و CMS ها زحمات زیادی کشیده اند ان درخواست ها‌را که‌ روزانه به تعداد زیادی هم به انها می رسد و انجام می دهند، عمل نادرستی قلمداد نکرده اند.؛ ان فقط یک سلیقه ی طراحی در طراحی سایت است و بس.

اما، هر قدر درتوانمان باشد بایستی به چنین انجمنی و پشتیبانی از ان کمک کنیم حتی با پرداخت مبالغی که بی شک در برابر‌زحمات موسس و مدیران ان بسیار نا چیز است.

متشکرم

لینک ارسال

سلام دوست عزیز. امیدوارم که همیشه شاد و سرحال باشید مثل من.;)

در 9 ساعت قبل، xboby گفته است :

باید عرض کنم که حذف کپی رایت و فوتر عمل ناشایست و سودجویانه ای نیست و بسیار معمول است؛

بله بسیار معمول است هم در ایران و هم در جاهای دیگه. اما زمانی ناشایست میشه که در کپی-رایت خودشون را به عنوان طراح به جای سازنده‌ی اصلی قلمداد کنند. آیا این شایسته است؟

در 10 ساعت قبل، xboby گفته است :

من CMS ها و هم قالب های متفاوتی از شرکت های خارجی (اروپایی) و شرکت های معتبر ایرانی خرید ه ام و درخواست حذف کپی رایت و فوتر شرکت سازنده را کرده ام که تا یکسال پس از خرید ،انجام درخواستهایی از ان قبیل رایگان هم هست

همانطور که فرمودید تا یکسال پس از خرید این درخواست رایگان است. پس این را نباید دائمی قلمداد کرد یعنی اینکه شما دارید بابت حذف این کپی-رایت هزینه می‌پردازید. که حالا مستقیماً بهتون بیان نکردند. در اصل حذف این کپی-رایت اشانتیونی برای محصول شما بود نه اینکه رایگان و با اختیار بتوانید حذف کنید.

در 10 ساعت قبل، xboby گفته است :

اما، هر قدر درتوانمان باشد بایستی به چنین انجمنی و پشتیبانی از ان کمک کنیم حتی با پرداخت مبالغی که بی شک در برابر‌زحمات موسس و مدیران ان بسیار نا چیز است.

امیدوارم همیشه شما را در کنار خود داشته باشیم.@};-

لینک ارسال

با سلام و تشکر از جناب اقای مهندس نامنی و همه مدیران IPS,

وبا عرض سلام خدمت جناب اقای مهندس رستمی؛ باید حضورتان عرض کنم که از جملاتم معلوم بود که منظور و معنای ، کلمه« معمول » در پست قبلی، « قانونی و بنابراین موجه بودن ان در نزد شرکت های تو لید کننده محصولات قالب ها و CMS ها بود. 

و ابنکه گفتم تا یکسال ، خریدار محصولات می تواند درخواست رایگان کپی رایت و فوتر و علایم تجاری سازنده را از سازنده کند، همانطور که معلوم بود، منظور اعتبار حذف بمدت یکسال نیست، بلکه پس از یکسال اگر خریدار هر خدمت و سرویسی را از سازنده در خواست کند باید مبلغی بپردازد و لی اگر قالب یا CMS ای را خرید و حذف را بطور رایگان برابش انجام دادند و پس از یکسال تمایلی برای اپدیت و ارتقا ی محصول خریداری شده اش نداشت، ان حذف بطور دایمی قانونی و معتبر است.

و در پست قبلی یادم رفت که بگویم ، امضای؛  IPSFarsi  بسیار هوشیارانه و  زیبا انتخاب شده است. 

متشکرم

ویرایش شده توسط xboby
اشتباه املایی
لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت
در 21 ساعت قبل، شایان آباد گفته است :

درود

بنظرم اول زیر ساخت انجمن رو درست کنید و رسیدگی کنید بعد به فکر کپی رایت باشید.

سلام برشما و کاربران عزیز

مطمئن باشید زیرساخت ها به نحو درست و با همفکری اعضا و مدیران پیاده سازی شده و خواهد شد ، همانطوری که این انجمن از سال 1383 تا زمان حال به فعالیت خود به نحو احسن ادامه داده و خواهد داد ، بنابرین شما نگران زیرساخت انجمن  نباشید....لطفا.

شما هر متنی هم بزارید کاربر اگر دلش نخواد اون رو پاک میکنه و شما نمیتونید جلو اون کاربر رو بگیرید.

چون سازنده سیستم شما نیستید و نسخه کرکی این cms رو میزارید برای کاربرها.

بله ما نمی توانیم مانع کسی بشیم و سازنده سیستم هم نیستیم که ادعایی داشته باشیم ولی بالاخره نیاز به پشتیبانی فارسی و امکانات فارسی سازی نیاز انجمن های فارسی زبان است در نتیجه به پشتیبانی فارسی نیاز خواهند داشت که همین نیاز باعث ایجاد چنین انجمن بزرگ با محتوایی کامل شده است که برای استفاده از آن باید قوانین آن هم رعایت شود ، همانند کپی رایت IPS Farsi

پیشنهاد میکنم به جای اینکه فکر تغییر متن هستید به کاربر ها تلقین کنید که این کپی رایت برای چی هست و جای مناسبی برای اون در نظر بگیرید.

موفق باشید

اینکه کپی رایت برای چه منظوری است هر کاربری که در دنیای بزرگ اینترنت فعالیت داره حتما اطلاع داره و نیازی به تلقین به کسی نیست.

و ایجاد چنین موضوعی هم برای همفکری بیشتر با کاربران انجمن بود که استفاده کننده های این انجمن ساز هستند.

منتظر نظرها و پیشنهادهای شما دوستان هستیم.

لینک ارسال

درود

مهندس نامنی عزیز در برابر زحمات شما  به هیچ وجه گذاشتن یک کپی رایت زحمت و هزینه ای برای ما نداره

با افتخار کپی رایت رو قرار میدم در تمام سایت هایی که با ای پی اس طراحی کردیم

نمونه : Ninisoal.com

• پسند 1
  • تشکر 1
  • خوشحال 1
  • ذوق زده 2
لینک ارسال

با سلام و درود

وجود (درج) کپی رایت یه چیز معمول و عادی هستش در دنیای امروز

فکر نمیکنم بحثی سر بودن و یا نبودنش باشه! ، اون طوری که بنده متوجه شدم گویا بحث سر عنوان کپی رایته که شاید حالا بعضی از دوستان و عزیزان به اصطلاح عامیانه زیاد باهاش حال نمیکنن

در اینصورت میشه چند تا عنوان مناسب رو به پیشنهاد دوستان انتخاب کرد و نظرسنجی گذاشت ، و هر عنوانی که مقبولیت بالاتری رو داشت رو به عنوان کپی رایت جایگزین و قرار بدیم

لینک ارسال

بنده با حذف کپی رایت در ازای دریافت مبلغ مشخصی، موافقم.

بنده به دلایلی میخواهم کپی رایت را حذف کنم که به علت عدم رضایت مدیران اینکار رو نکرده و نخواهم کرد.

لطفا برای افرادی مانند بنده، این امکان را ایجاد بفرمایید.

با سپاس فراوان

لینک ارسال

به نظرم به جای استفاده از IPSFarsi ، معادل فارسیش زیباتره من به شخصه ترجیح میدم کلماتی که در فرهنگ لغت انگلیسی نیستند و در  میان کلمات فارسی نزارم .

من پیشنهادم به این شکل هست »

نیرو گرفته از آی پی اس فارسی یا فارسی سازی توسط آی پی اس فارسی.

از طرفی هم نیازی به کپی رایت Invision Community نیست به نظرم چون برنامه Null هست .

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...