رفتن به مطلب

گروه کاربری «در انتظار تایید»

MReza

ارسال‌های توصیه شده

با سلام و عرض خسته نباشید :)

به تازگی سایت رو به نسخه جدید 4.2 آپگرید کردم.

مشکلی که متوجه شدم، این هست که گروه کاربری «در انتظار تایید» که در نسخه 3.4 وجود داشت، حالا حذف شده. مهمان پس از ثبت نام، علیرغم گرفتن ایمیل فعال سازی اما مستقیم وارد گروه کاربر سایت می‌شود. یعنی صرف نظر از اینکه روی لینک فعال سازی کلیک کند یا خیر، از اول وارد گروه کاربری معمولی می‌شود.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام

در مورد این خیلی بحث شده بود. در صورتی که کاربر مراحل تاییدیه رو انجام نده دسترسی مشابه کاربر مهمان خواهد داشت ولی تنها عنوان کاربریش تغییر می کنه!

لینک ارسال

سلام و ممنون از پاسخ :)

حالا برای رفعش باید چه کاری انجام داد؟ من تو تنظیمات Register و جاهای دیگه آپشنی ندیدم که مشخص کنه یوزر پس از ثبت نام باید کجا منتقل بشه.

در conf.global که از 3.4 رسیده داریم یک خط:

$INFO['auth_group']			=	'1';

فکر می‌کنم همین گروه 1 بود / گروه درانتظار تایید

نمیشه گروهی ساخت و بعد id اون رو وارد کرد در همین خط؟

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

میتونید گروه پیش فرض رو در انتظار تایید کنید بعد یه گروه دیگه درست کنید و محدودیت هایی که در گروه پیش فرض بود را در این گروه بردارید.به غیر از این راهی ندارید.البته این موضوع تنها به 4.2 مربوط نبوده و 4 و 4.1 هم این موضوع را داشتند

لینک ارسال

در 14 ساعت قبل، صائب کوهپایه گفته است :

میتونید گروه پیش فرض رو در انتظار تایید کنید بعد یه گروه دیگه درست کنید و محدودیت هایی که در گروه پیش فرض بود را در این گروه بردارید.به غیر از این راهی ندارید.البته این موضوع تنها به 4.2 مربوط نبوده و 4 و 4.1 هم این موضوع را داشتند

ممنون/ درسته این راه حل مشکل رو تا حدی حل می‌کنه.

مشکل اصلی این هست که ایمیل حاوی لینک تایید چطور میشه؟ اگر کاربر کلیک نکنه، در گروه در انتظار تایید باقی می مونه ولی اگر لینک رو فعال کنه، چطور باید منتقل بشه به گروه کاربری اصلی؟

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

متاسفم که باید بگم این کار به صورت دستی باید انجام بشه و هیچ راه حلی براش انجام نشده

لینک ارسال

البته دستی که نیست. / برای مثال میشه تعیین کرد شخصی x تعداد ارسال داشت (یا بسیاری آپشن های دیگه) به گروه اصلی منتقل بشه. این امکان رو گذاشت که پست ها پیش از ارسال تایید بشن. با همین دو تا 99 درصد اسپمینگ از بین میره.

نکته خوب این هست که کاربری که ایمیل تایید رو فعال نکرده، پس از x تعداد روز از فهرست یوزرها حذف می‌شه.

در کل چندان هم بد نیست :)

ممنون از شما

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...