رفتن به مطلب

چند سوال قبل از تبدیل vb به IPS

ارسال‌های توصیه شده

سلام
وقتتون به خیر

من انجمنی دارم که با vb 4.2.2 ساخته شده...
برای ما خیلی مهمه که تمامی موارد رو بتونیم از vb به IPB منتقل کنیم. ( از کاربر ها و امتیاز ها و تشکر هاشون تا تمامی پست ها و محتوای سایت و یا حتی تنظیمات! )
من تا کنون تجربه ای با IPB نداشتم و اطلاعاتم بسیار پایین هست، خیلی محبت می کنید اگر راهنمایی بفرمایید...
که اولا مهاجرت ما از vb به IPB ممکن هست؟ ( با در نظر گرفتن موارد گفته شده )
پس از مهاجرت، برای اینکه انجمن رو کامل کنیم تا چ حد نیاز مند وقت هست ؟ ( اگر بخوام بهتر بگم، بعد از اینکه با انجمن ساز vb ی فروم میاریم بالا، کلی وقت می بره تا اون رو بتونیم به شکل دلخواه خودمون در بیاریم، می خواستم بدونم IPB تا چ حد ما رو ساپرت خواهد کرد و تا چ اندازه افزونه و پلاگین داره و خودش تا چ حد در این زمینه غنی هست. )

خیلی خیلی محبت می کنید اگر پاسخم رو کامل بدید.
بابت پست در تاپیک اشتباه هم عذر خواهی می کنم.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام

وقت بخیر

IPS تفاوت های خیلی زیادی با vb داره. این تفاوت ها در نوع سایت های پشتیبانی ایرانی هم شامل می شه.

قبل از اینکه سوال هاتون رو پاسخ بدم یک مقدمه کوتاه می گم.

عنوان تاپیک تون رو دقت کنید "چند سوال پایه ای". این عنوان تاپیک در تمام مراجع پشتیبانی vb معتبر هست ولی اینجا معتبر نیست و ما انتقال به بایگانی می دیم. علت هم این هست که ما دوست داریم جمعی کار کنیم نه فردی. چنین عنوانی فقط در لحظه ارسال تاپیک بدرد می خوره ولی اگر زمانی در آینده کسی مشکل مشابه شما رو داشته باشه چه افتاقی می افته ؟ خیلی ارحت از این تاپیک میگذره چرا که عنوان در بر دارنده محتوای تاپیک نیست. در نتیجه وقتی کاربر سوال و مشکل مشابه داشته باشه دوباره تاپیک می زنه و این چرخه ادامه پیدا می کنه!

با انتخاب یک عنوان مناسب هم می تونیم به خودمون کمک کنیم هم می تونیم از خودمون میراثی به جا بگذاریم که پایدار و اخلاق مدار باشه.

در 2 ساعت قبل، soosmar گفته است :

برای ما خیلی مهمه که تمامی موارد رو بتونیم از vb به IPB منتقل کنیم. ( از کاربر ها و امتیاز ها و تشکر هاشون تا تمامی پست ها و محتوای سایت و یا حتی تنظیمات! )

بدون دونستن اینکه دقیقا از چه مد هایی استفاده می کنید کسی نمی تونه بگه که چیا منتقل می شن و چیا منتقل نمی شن. ولی به طور پیش فرض هر چیزی که توی vb شما دارید منتقل می شه و اطلاعات مربوط به مدهایی که نصب کردید منتقل نمی شه ! مثل تشکر ها.

من تا کنون تجربه ای با IPB نداشتم و اطلاعاتم بسیار پایین هست، خیلی محبت می کنید اگر راهنمایی بفرمایید...

من اصلا توصیه به تبدیل نمی کنم چرا که وقتی با سیستمی آشنا نباشید دچار مشکل می شید و سریع سر خورده و دوباره بر می گردید به همون سیستم قبل. بهترین و عاقلانه ترین راه اینه که مدتی توی PC خودتون IPS رو نصب کنید و باهاش کار کنید و هر زمان فکر کردید کارهای بنیادی رو بدون کمک دیگران می تونید انجام بدید تبدیل کنید.

پس از مهاجرت، برای اینکه انجمن رو کامل کنیم تا چ حد نیاز مند وقت هست ؟ ( اگر بخوام بهتر بگم، بعد از اینکه با انجمن ساز vb ی فروم میاریم بالا، کلی وقت می بره تا اون رو بتونیم به شکل دلخواه خودمون در بیاریم، می خواستم بدونم IPB تا چ حد ما رو ساپرت خواهد کرد و تا چ اندازه افزونه و پلاگین داره و خودش تا چ حد در این زمینه غنی هست. )

از لحاظ غنی بودن که شما می تونید با کلیک رو بخش دانلود با یک آمار ساده مقایسه کنید.

توصیه شخصی بنده این هست که سرنوشت سایت تون اگر مهم هست رو بدست دیگران نسپارید. یکسری سوالات که حتما باید پرسیده بشه و کاملا منطقی هست ولی یکسری سوالات دیگه مثل این غنی بودن مد به راحتی با کمی جستجو در سایت بدست بیارید و لازم نیست از دیگران بپرسید. خودتون هم تحقیق کنید و سپس تصمیم بگیرید.

با آرزوی موفقیت روز افزون

لینک ارسال

در 12 ساعت قبل، soosmar گفته است :

سلام
وقتتون به خیر

من انجمنی دارم که با vb 4.2.2 ساخته شده...
که اولا مهاجرت ما از vb به IPB ممکن هست؟ ( با در نظر گرفتن موارد گفته شده )

خیلی خیلی محبت می کنید اگر پاسخم رو کامل بدید.
بابت پست در تاپیک اشتباه هم عذر خواهی می کنم.

سلام

بنده هم چون تجربه چنین کاری رو دارم علاوه بر گفته های اقای وحید نامنی به موارد زیر اشاره می کنم :)

+ همه چیز منتقل میشه به جز تشکر و امتیازات! افزونه های خاصی هم که نصب دارید روی vb منتقل نمیشه ولی جای هیچ نگرانی نیستش چون IPS امکانات بیشتر و بهتری نسبت به vb داره

+ بله همه چیز الان ممکن هستش و چیز غیر ممکنی وجود نداره!

+ بعد از تبدیل شما باید وقت بذارید و سطوح دسترسی گروه های کاربری رو ویرایش و تنظیم کنید و سپس سطوح دسترسی انجمن ها و تالارها و بخش های دیگه رو ویرایش و تنظیم کنید

بنده الان سه ماه میشه که از vb به IPS تبدیل کردم ولی در مرحله اخر بخاطر اشتباه خودم کلیه ایندکس هام پرید ولی بخاطر سئوی قوی این سیستم IPS که توسط خود سیستم صورت می گیره الان دوباره 70 درصد بیشتر تاپیک ها ایندکس شدند

در ضمن امکاناتی که این سیستم میده کاملا حرفه ای و کم حجم از نظر فایل و دیتابیس هستش که مشابه اون در vb باشه حجم فایل ها و دیتابیس زیاد میشه

در ضمن هر بخشی که مایل بودید می تونید استفاده بکنید در این سیستم و بقیه بخش هارو حذف کنید که اصلا مشکلی در کل سیستم ایجاد نمیکنه

پیش فرض روی سیستم: انجمن - وبلاگ - گالری - دریافت (پولی و رایگان) - فروشگاه (حرفه ای) - پشتیبانی موجود هستش که می تونید فعال یا غیر فعال یا کلا حذف کنید

مواردی که شامل: چت باکس - موزیک دونی - ویدیو دونی - لینک دونی و .... می تونید اضافه کنید

میدونم جاش اینجا نیستش ولی بنده هر جایی میرسم از سایت پشتیبانی IPS تبلیغ و حمایت می کنم حتی در انجمن های رقیب و سایر اسکریپت ها که امیدوارم مفید واقع بشه و حتما هم میشه :)

با تشکر

یاحق

لینک ارسال

• وحید نامنی عنوان را به چند سوال قبل از تبدیل vb به IPS تغییر داد

نمیدونم این پاسخ من به کار شما میاد یا نه. من هم قبلا (بیشتر از یک یا دو سال پیش) انجمنم رو از VB به IPB تبدیل کردم (که بعدش با اومدن IPS ارتقا دادمش). اما قبلش با تحقیقاتی و جستجوهایی که انجام دادم متوجه شدم تشکرها منتقل نمیشن که این داده ها برای من خیلی اهمیت داشت. به همین خاطر سعی کردم هرطور شده یه راهی پیدا کنم؛ خلاصه با تحقیقاتی که انجام دادم متوجه شدم که انتقال انجمن از ویبولتین به زنفورو شامل تشکرها هم میشه. زنفورو هم یه اسکریپت انجمن ساز هست. و از طرف دیگه اگه انجمن زنفورو رو به IPB تبدیل کنم باز لایک ها یا تشکرها منتقل میشن. خب منم این کار رو انجام دادم. یعنی اول انجمنم رو به زنفورو تبدیل کردم. بعدش به IPB. یعنی زنفورو اینجا یه واسطه شد تو فرایند انتقال انجمنم. هرچند ریسک داشت ولی چون قبل از هر کاری از اطلاعاتم بکاپ میگرفتم ترسی نمیموند. در رابطه با انتقال ویبولتین به زنفورو هم میتونید از انجمن های پشتیبانی این انجمن ساز سوالاتتون رو مطرح کنید.

امیدوارم این تجربیاتم برای شما یا سایر افرادی که با این مشکل مواجه شدن مفید باشه.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...