رفتن به مطلب

حذف کپی رایت در انجمن ساز سابق و باقی گذاشتن اون در انجمن ساز فعلی

ارسال‌های توصیه شده

درود

سایتی هست که نام نمی‌برم فعلا، اما سابقا بر پایه‌ی یکی از انجمن ساز های دیگه بوده و اتفاقی وارد سایتش شدم و نوع انجمن ساز+قالبی که روی انجمنش نصب بوده رو بررسی کردم و با مرجع فارسی زبانش مطابقت دادم و متوجه شدم که ایشون کپی رایت قالب رو پاک کردند، در حالی که سازنده‌ی اون قالب (رایگان) اجازه‌ی حذف یا تغییر کپی رایت رو ندادند. در واقع طراح به صورت دوستانه درخواست کردند که کپی رایت رو حذف نکنند و تغییر ندن که این نکته البته کمی شعور می طلبه!

در ایمیل با ایشون مکاتبه کردم و مدعی شدند که چون قالب اختصاصی یا تجاری نیست، به خودشون این حق رو دادند که کپی رایت رو حذف کنند کلا! دقت کنید کلا حذف کردند!

چند روز پیش که مجددا به انجمن شون سر زدم ببینم سر عقل اومدند یا خیر، دیدم به آی پی اس تغییر سیستم دادند و از قالب IPS فارسی استفاده می کنند، در حالی که کپی رایت این قالب رو هنوز حذف نکردند.

البته در قوانین اون مرجع نوشته شده که حذف/تغییر کپی رایت قالب های اون مرجع باعث بن شدن حساب+قطع پشتیبانی خواهد شد. و در مورد قالب آی پی اس فارسی، چنین چیزی رو آقای یوسفلاوی ننوشتند و در قوانین هم که نگاه می کردم، نوشته نشده، به جز "حذف کپی رایت IPS و IPBFarsi = عدم پشتیبانی و پاسخ به سوال شما" که مربوط به کپی رایت خود اسکریپت هست (اگر درست متوجه شده باشم). یعنی فکر می کنم آقای یوسفلاوی فرض رو بر این گذاشتند که کاربران دیگر هم انسان هستند و برای یک انسان، نیازی به متن "کپی رایت را پاک نکنید" نبوده و خوشبختانه هم اکثر کاربران (تا جایی که در کل وب اطلاع دارم) فهیم هستند.

البته من دلیل انجام این کار شون رو این طور توجیه می کنم که دیگه به مرجع قبلی نیازی نداشتند و این کار رو کردند، در حالی که چون الان به آی پی بی فارسی نیاز دارند، جرأتش رو ندارند! شاید در آینده اگر سیستم شون رو به چیز دیگه ای تغییر بدن، کپی رایت آی پی اس رو هم حذف کنند (طبق قاعده‌ی توالی که به همین صورت پیش میره).

نظر شما چه است؟ چنین کاربری رو ببینید چه برخوردی می کنید؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام

وقت بخیر

در 54 دقیقه قبل، سعید فضل اله زاده گفته است :

چنین کاربری رو ببینید چه برخوردی می کنید؟

منظورتون تیم مدیریت در اینجاست که با ایشون چه رفتاری خواهند داشت ؟

لینک ارسال

در 1 دقیقه قبل، وحید نامنی گفته است :

منظورتون تیم مدیریت در اینجاست که با ایشون چه رفتاری خواهند داشت ؟

بله

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...