رفتن به مطلب

مشکل حجم دیتابیس

ircfc.ir

ارسال‌های توصیه شده

در 3 ساعت قبل، fokoli گفته است :

دوست عزیز ، شما به گفته جناب @وحید نامنی توجه کردید ؟ یک بار بررسی کنید ببینید که فضای ذخیره سازی روی دیتابیس تنظیم نشده باشه . چون عموما در VB فضای ذحیره سازی بر روی Database هست و کسایی که از افزونه Optimizeش استفاده میکنند به هارد دیسک منتقل میکنند . امکان داشته باشه DEFAULT تنظیمات به IPS هم منتقل شده باشه .

در رابطه با Optimize و repair که میفرمایید وقتی انجام میدید حجم پایگاه داده ای کم میشه این امر طبیعی هست به دلیل این که Cache دیتابیستون reload میشه . این کار رو پشت سر هم انجام بدید موجب کند شدن پروسه های دیتابیس هم میشه .

سلام

عزیز در چند تاپیک بالا اشاره کردم که تنظیمات ذخیره سازی مثل زیر هستش

ذخیره سازی روی "سیستم فایل" هستش و نوع کش "بدون ذخیره سازی کش" و کش برای مهمان "غیر فعال" کردم :(

میگید چیکار کنم که این بخش درست کار بکنه؟؟

نه Optimize و repair رو فقط دو بار انجام دادم و بعدش کاری نکردم!

با تشکر

یاحق

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 37
  • عمر موضوع
  • آخرین پاسخ

دوست من ممکنه مثلا duplicate ایندکس اتفاق افتاده باشه که این یک فاجعه عظیم هست . مثلا ممکنه یک tag و یا یک post دوبار ایندکس شده باشن در دیتابیس برای من این مشکل بعد از انتقال VB 3 به چهار در دوران طلایی ویبولتین بود ، که حجم دیتابیس شدیدا اومده بود بالا من نگاه میکردم SOURCE اس کیو ال رو ، مثلا پست قوانین انجمن با متحتواش دو بار توی SOURCE بود . که متاسفانه مشکل داپلیکت ایندکس بود . به هر حال با ادیتور های پیشرفته اگر این مشکل باشه در مدت زمان زیادی میشه رفعش کرد ولی اگر مشکلات دیگه باشه چیزی به نظر بنده نمیرسه . 

این وسط ممکنه اشتباهی رخ داده باشه یا ساختار VB باشه که موجب این مشکل شده باشه به هر حال نمیشه دنبال مغصر بود این وسط ، باعث شرمندگی که بیشتر نمیتونم کمکتون کنم زیاد فکرتون رو مشغول نکنید انشالله حل میشه اگر نشد برگردید به VB ! چاره ای نیست

لینک ارسال

در 5 دقیقه قبل، fokoli گفته است :

دوست من ممکنه مثلا duplicate ایندکس اتفاق افتاده باشه که این یک فاجعه عظیم هست . مثلا ممکنه یک tag و یا یک post دوبار ایندکس شده باشن در دیتابیس برای من این مشکل بعد از انتقال VB 3 به چهار در دوران طلایی ویبولتین بود ، که حجم دیتابیس شدیدا اومده بود بالا من نگاه میکردم SOURCE اس کیو ال رو ، مثلا پست قوانین انجمن با متحتواش دو بار توی SOURCE بود . که متاسفانه مشکل داپلیکت ایندکس بود . به هر حال با ادیتور های پیشرفته اگر این مشکل باشه در مدت زمان زیادی میشه رفعش کرد ولی اگر مشکلات دیگه باشه چیزی به نظر بنده نمیرسه . 

این وسط ممکنه اشتباهی رخ داده باشه یا ساختار VB باشه که موجب این مشکل شده باشه به هر حال نمیشه دنبال مغصر بود این وسط ، باعث شرمندگی که بیشتر نمیتونم کمکتون کنم زیاد فکرتون رو مشغول نکنید انشالله حل میشه اگر نشد برگردید به VB ! چاره ای نیست

سلام

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون واقعا حرف نداره!

خب اگه راه اولی که گفتید و دو بار ایندکس شدن به مرور زمان درست میشه؟

ادیتور هم که همین ادیتور هستش با تمامی امکاناتش!

شما چطور اون مشکل رو برطرف کردید؟ به مرور زمان حل شد؟

با تشکر

یاحق

لینک ارسال

عرض ادب ، راستش منظورم رو بد رسوندم که به مرور زمان منظورم این بود که زمان بر هست تا بخواید بیاید با ادیتور این رو ویرایش کنید دونه دونه شناسایی کنید ایندکس هایی رو که داپلیکت هستن .مثلا شما تصور کنید 1.300 سورس رو باید بشنید بازش کنید که 5 دقیقه میخواد که روی RAM اجرا بشه البته اگر رم خوبی داشته باشین و بتونه فشار و تحمل کنه . بد ببینید ایا این مشکل افتاده به جان سایتتون یا نه . اگر هم این مشکل بود خوش بختانه کمی تو حل این مشکلات بنده بهتر عمل میکنم :D میتونم بهتون کمک کنم حالا شما بررسی بکنید ببینید چطور هست داستان ایا واقعا اینطور که من میگم هست . اگر دیدید مشکل اینه بریزید روی دیسک هاستتون تا من هم دانلودش کنم و مشکل رو رفع کنم .

البته یک مشکل دیگه هم هست که باید خودتون رو کامپیوتتون یک بکاپ از دیتا بیس دانلود کنید تا بتونید سورس رو بررسی کنید و تایید کنید که این مشکل هست . 

لینک ارسال

در 39 دقیقه قبل، fokoli گفته است :

عرض ادب ، راستش منظورم رو بد رسوندم که به مرور زمان منظورم این بود که زمان بر هست تا بخواید بیاید با ادیتور این رو ویرایش کنید دونه دونه شناسایی کنید ایندکس هایی رو که داپلیکت هستن .مثلا شما تصور کنید 1.300 سورس رو باید بشنید بازش کنید که 5 دقیقه میخواد که روی RAM اجرا بشه البته اگر رم خوبی داشته باشین و بتونه فشار و تحمل کنه . بد ببینید ایا این مشکل افتاده به جان سایتتون یا نه . اگر هم این مشکل بود خوش بختانه کمی تو حل این مشکلات بنده بهتر عمل میکنم :D میتونم بهتون کمک کنم حالا شما بررسی بکنید ببینید چطور هست داستان ایا واقعا اینطور که من میگم هست . اگر دیدید مشکل اینه بریزید روی دیسک هاستتون تا من هم دانلودش کنم و مشکل رو رفع کنم .

البته یک مشکل دیگه هم هست که باید خودتون رو کامپیوتتون یک بکاپ از دیتا بیس دانلود کنید تا بتونید سورس رو بررسی کنید و تایید کنید که این مشکل هست . 

سلام

هر دو روش رو بگید تا اجرا بکنم

چون اصلا از چیزایی که گفتید چیزی نفهمیدم :(

ممنون میشم هر دو راه حل رو بصورت توضیح کامل بگید تا انجام بدم و نتیجه رو بهتون اطلاع بدم!!

با تشکر

یاحق

لینک ارسال

ببینید ، یک بار یک Backup از SQL در phpmyadmin تهیه کنید و روی کامپیوتر شخصیتون دانلود کنید بعد با یک ادیتور به عنوان مثال : notepad++ ویرایش کنید و از طریق crtl+f جست و جو کنید و دونه دونه content هایی که duplicate شدن رو پاک کنید . در کل همین روش هست .

لینک ارسال

در 4 ساعت قبل، fokoli گفته است :

ببینید ، یک بار یک Backup از SQL در phpmyadmin تهیه کنید و روی کامپیوتر شخصیتون دانلود کنید بعد با یک ادیتور به عنوان مثال : notepad++ ویرایش کنید و از طریق crtl+f جست و جو کنید و دونه دونه content هایی که duplicate شدن رو پاک کنید . در کل همین روش هست .

سلام

من رفتم تو phpmyadmin ولی بلد نشدم از کجا بک اپ بگیرم!

میشه شات بدید تا بدونم و همینطور بخشی که میگید باید جستجو بکنم!

با تشکر

یاحق

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi
در 12 ساعت قبل، ircfc گفته است :

من رفتم تو phpmyadmin ولی بلد نشدم از کجا بک اپ بگیرم!

توی اینترنت جستجو کنید !

http://digital-art.ir/آموزش-گرفتن-بک-آپ-از-دیتابیس-و-ریستور-آن/

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...