رفتن به مطلب

مشکلات اولیه IPB

ارسال‌های توصیه شده

سلام و درود 

من به تازگی IPB نصب کردم چندتاسوالم تاحالا پرسیدم و تاحالا هرسری خیلی سریع به جواب موردنظرم رسیدم ! ولی واقعا یکی دو تا سوال نیست و در اولین تجربه من از IPB خیلی سوال برام پیش میاد نمیتونم برای همشون تاپیک بزنم ! با اجازتون چندتاسوال تو یه تاپیک مطرح میکنم امیدوارم زیاد وقتتونو نگیره شرمندتون نشم .

1. آیا راهی هستش که قسمت های ترجمه نشده رو ترجمه کنیم ؟ من از نسخه 3.4.7 استفاده میکنم و آخرین ترجمه ارائه شده مختص به نسخه 3.4.6 هستش به همین دلیل فکر کنم برخی از کلمات مثل privacy policy جا افتاده یا بعد از نصب فارسی ساز IP.Content دیدم خیلی از بخشاش مخصوصا در بخش مطالب ترجمه نشده . مثلا کلا کلمه content و contents یا posted by  ثابت بود و هرجا استفاده شده بود ترجمه نشده بود و واقعا ویو جالب نیستش موضوعات contents ! میشه این بخشارو خودمون به ترجمه اضافه کنیم ؟

2. برای شیوه ساخت قالب های IPB سوال داشتم یه جستوجویی کردم کاربر دیگری هم سوال منو داشت ولی میخواست بدونه نرم افزاری در این زمینه هست که css ننویسه و خب قاعدتا ممکن نیست . در همون تایپک اشاره کردید یه قالب ثابت هست باید گسترشش بدید . یعنی چی ؟ یعنی توابع مشخصاتی ندارند ؟ مثلا من از قالب elegant ( ارائه شده توسط همین مرجع ) استفاده میکنم منتهی با استفاده از تابع عنوان سایت در تگ title نتیجه رو گسترش یافته کلمه IPB ( دقیقا یادم نیستچی میشه ! ) نشون میده . مجبور شدم دستی وارد کنم بعدش همینجا سوال پیش میاد چرا سری قبلی اون شکلی بود ؟ هرچی گشتم تو پنل جایی برای وارد کردن نام سایت نبود ! اون فایلی که گفتید باید گسترش داده بشه رو اگر میشه قرار بدید مشکلی با html,css,js و کاربا توابع نیست فقط اون فایل اصلی و راهنمای توابع رو هرچی گشتم جایی نبود .

با تشکر از مرجع فعال و کاملتون !

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام :)

1. آیا راهی هستش که قسمت های ترجمه نشده رو ترجمه کنیم ؟ من از نسخه 3.4.7 استفاده میکنم و آخرین ترجمه ارائه شده مختص به نسخه 3.4.6 هستش به همین دلیل فکر کنم برخی از کلمات مثل privacy policy جا افتاده یا بعد از نصب فارسی ساز IP.Content دیدم خیلی از بخشاش مخصوصا در بخش مطالب ترجمه نشده . مثلا کلا کلمه content و contents یا posted by  ثابت بود و هرجا استفاده شده بود ترجمه نشده بود و واقعا ویو جالب نیستش موضوعات contents ! میشه این بخشارو خودمون به ترجمه اضافه کنیم ؟

نکته اول اینکه آخرین نسخه 3.4.8 هست و آخرین نسخه فارسی ساز هم 3.4.8 . اگر تاریخ قرار دادن فارسی ساز نسخه 3.4.7 رو با 3.4.6 مقایسه کنید می بینید که نسخه 3.4.7 اولین نسخه اون در تاریخ يكشنبه ۱۴ دی ۹۳ قرار داده شده. شما چه جوری فرمودید آخرین نسخه ارایه شده 3.4.6 هست! ببینید توی IPBFarsi یک بخش دانلود هم وجود داره. برای دریافت فایل ها از اون قسمت استفاده کنید نه از انجمن.

برای ترجمه کافیه جستجو کنید. نزدیک 30 تاپیک با این سوال پرسیده شده. جواب رفتن به بخش Manage Language و انتخاب زبان سپس Translate !

برای Privacy Policy هم به بخش System Setting >System برید و عنوان این بخش رو وارد کنید چون جدا از فایل زبان هست.

2. برای شیوه ساخت قالب های IPB سوال داشتم یه جستوجویی کردم کاربر دیگری هم سوال منو داشت ولی میخواست بدونه نرم افزاری در این زمینه هست که css ننویسه و خب قاعدتا ممکن نیست . در همون تایپک اشاره کردید یه قالب ثابت هست باید گسترشش بدید . یعنی چی ؟ یعنی توابع مشخصاتی ندارند ؟ مثلا من از قالب elegant ( ارائه شده توسط همین مرجع ) استفاده میکنم منتهی با استفاده از تابع عنوان سایت در تگ title نتیجه رو گسترش یافته کلمه IPB ( دقیقا یادم نیستچی میشه ! ) نشون میده . مجبور شدم دستی وارد کنم بعدش همینجا سوال پیش میاد چرا سری قبلی اون شکلی بود ؟ هرچی گشتم تو پنل جایی برای وارد کردن نام سایت نبود ! اون فایلی که گفتید باید گسترش داده بشه رو اگر میشه قرار بدید مشکلی با html,css,js و کاربا توابع نیست فقط اون فایل اصلی و راهنمای توابع رو هرچی گشتم جایی نبود .

نرم افزاری در این زمینه وجود نداره ولی منظورمون از اینکه قالب یکی هست باید گسترش بدید اینه که قسمت های قالب ثابته شما فقط باید به دلخواه کدهای CSS رو تغییر بدید با فایل های تصویری رو. یعنی لازم نیست از پایه کد بزنید.

من منظور شما رو از اینکه جایی پیدا نکردید که عنوان سایت رو وارد کنید نفهمیدم چون خیلی غیر منطقی به نظر می رسه اگر اسکریپتی اونم انجمن ساز این اجازه روبه کاربر نده که نام انجمن خودش رو تعیین کنه !! اسم سایت رو در System Setting > General Configuration می تونید وارد کنید.

اگر علاقه به طراحی قالب دارید این آموزش رو دنبال کنید :

http://www.smartestcomputing.us.com/topic/37422-IPB-3-how-to-skinning/

موفق باشید

لینک ارسال

عجب ترجمه کاملی بود ! ازش بی نصیب مونده بودیم !

الان فقط به یه مشکلی اونم درواقع با ipbfarsi بر خوردم !

به صفحه فروشگاه دسترسی ندارم و برای دانلود مدهای اختصاصی میزنه :

برای دریافت مدهای این بخش ، لازم است که شما انجمن خود را در سایت ما ثبت نمایید، این کار با زدن تاپیک در انجمن درخواست افزایش رتبه امکان پذیر است. بعد از ثبت سایت خود می توانید از این فایل ها استفاده نمایید.

دقیقا متوجه نشدم باید چیکار کنم ؟
با تشکر 
لینک ارسال

شما باید در انجمن زیر آدرس انجمن خود را در یک تاپیک نوشته و در خواست ثبت آن را بدهید

http://ipsfarsi.com/forum/51-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D9%8A%D8%B4-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87/

+

شما باید آدرس انجمن خود را در پروفایلتان بنویسید

لینک ارسال

ببخشید بازم یه سوال برام پیش اومده !

من انجمنم هنوز فعال نیستش که بخوام ثبتش کنم فقط برای تغییر ترجه مثلا بالای انجمن منو ها بدون هیچ پلاگینی Members و forums هستند اینارو از کجا میشه ترجمه کرد ؟

از مسیری که آقای نامنی گفتند رفتم ازم نام بسته خواستش همه بسته هارو دیدم کلمه نبود که ترجمه کنم توشون نمیدونم نام بسته رو چی بزنم 

از کجا میشه بخش سوالات متداول و privacy policy محتواشو تعیین کرد ؟

میشه حالت چینش {$header_items['title']} در تگ title رو تغییر بدیم ؟ الان عنوان تاپیک ، موضوع و اسم سایتو برمیگردونه . قالب بندیش میخوام تغییر کنه .

و آخرین سوالم ! من یه متغیر میخوام که برای h1 تعریف کنم اسم تاپیک ، صفحه یا مقاله رو برگردونه از {$header_items['title']} چون تو تگ تایتل درست کار میکرد استفاده کردم هیچ نتیجه ای نداد .

با تشکر از کمک هاتون 

لینک ارسال

برای ترجمه به فارسی به این قسمت رفته و روی برنامه مورد نظر کلیک کنید :

Applications & Modules << Manage Applications & Modules

مثل عکس زیر روی ویرایش کلیک کنید :

143754611066531.png

بعد از کلیک Application Public Title این بخش را بصورت فارسی بنویسید

========================================

برای تغییر privacy policy به بخش زیر رفته

System Settings >> Community Guidelines

و بخش مورد نظر خود را تغییر دهید

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi
از کجا میشه بخش سوالات متداول و privacy policy محتواشو تعیین کرد ؟

اینو که گفتم خدمت تون که !!!

برای Privacy Policy هم به بخش System Setting >System برید و عنوان این بخش رو وارد کنید چون جدا از فایل زبان هست.
میشه حالت چینش {$header_items['title']} در تگ title رو تغییر بدیم ؟ الان عنوان تاپیک ، موضوع و اسم سایتو برمیگردونه . قالب بندیش میخوام تغییر کنه .

http://ipsfarsi.com/topic/11031-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%A7/

و آخرین سوالم ! من یه متغیر میخوام که برای h1 تعریف کنم اسم تاپیک ، صفحه یا مقاله رو برگردونه از {$header_items['title']} چون تو تگ تایتل درست کار میکرد استفاده کردم هیچ نتیجه ای نداد .

اسم تاپیک رو توی کجا بر گردونه ؟

لینک ارسال

دوست عزیز .....

ای پی بی مانند Wordpress چیت شیت نداره ...

به نظر من به متغیر های قالب دیفالت تغییر نده چون اون ها اکثرا با تغییر صفحه تغییر میکنند .....

با CSS خیلی که نه 94 درصد کارها انجام میشه ..... و از به کار بردن PHP پرهیز کن چون امنیتیت میره زیر سوال ....

لینک ارسال

اگر علاقه به طراحی قالب دارید این آموزش رو دنبال کنید : IPB 3 - How to - skinning... - Invision Power Board 3 and 4 (IPB 3\IPB4) skinning and editing - Smartest Computing موفق باشید

این چه اموزش خوبیه. چنین اموزشی برای ips4 هم هست؟

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

برای IPS 4 هم مثل همونه یه جورایی (نحوهی ادیت پوسته و ادیت css ها و تمپلیت ها) و باقی اینکه مثلا رنگ پس زمینه کتگوری ها x باشه و تغییرات دیگه بخواید اعمال کنید دیگه این بر میگرده به دونستن css و html ه با دونستنش خیلی راحت میتونید تغییرات دلخواه رو اعمال کنید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...