رفتن به مطلب

نمایش غلط رنگ در لب تاپ

mohammad.983

ارسال‌های توصیه شده

با سلام

امروز به طور اتفاقی سایتم رو با دو تا لب تاپ چک کردم شوکه شدم. گفتم جرا رنگ های سایتم ریخته بهم. بد با فایر باگ چک کردم دیدم نه همه چیز درسته و همون کد هاست

مثلا سفید fff بود. ولی توی این دو تا سیستم یکم یه رنگ شیری میزد.

بعد فهمیدم کلا رنگ مانیتوره تنظیم نیست. در نهایتم هرچی تنظیمات گرافیکش رو ور رفتم بازم سفید نشد که نشد.

حالا میخوام ببینم راحی استانداری توی انتخاب رنگ برای قالب نیست که اینقدر تفاوت رنگ رو شاهد نباشیم.

شما هم تست کنید این عکس رو ببینید سفید خالص میبینیدش؟ یا مثل من شیری

143750667733211.jpg

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مدیر کل بازنشسته سایت

درود.رنگ ها تو نمایشگر های مختلف یکسان نشون داده نمیشه.به چندین عامل بستگی داره.یکی خود نمایشگره - یکی نوع کارت گرافیکه یکی هم تنظیمات مثلا دست خورده باشه یا ...

چندی پیش یکی از دوستانم سیستمشو اورده بودم پیش من یکسری کار ها رو براش انجام بدم.بهش گفته بودم مانیتور خودشو بیاره.مانیتورش الجی بوده و مال من سامسونگ . تصویر تو مانیتور من یه ته رنگ زد نشون میداد و رنگش گرمتر بود ولی تو مانیتور اون رنگش بیشتر به سردی میزد و خبری از اون ته رنگه نبود. هرچی هم تنظیمات مانیتور ها ور رفتم مثل هم بشه نشد.

تا اینکه جای دو مانیتور رو باهم عوض کردم یعنی مانیتور خودمو به سیستم اون زدم و مانیتور دوستمو به PC خودم دیدم دوباره همونه.الان مانیتور من رنگ ها رو بدون ته رنگ زرد نشون میده و رنگش سرده ولی مانیتور دوستم که به سیستم خودم زدم ته رنگ زرد داره!!!!

اینجا فهمیدم به خاطر کارت گرافیک بوده که استاندراد های هر برند فرق میکنه  که رفتم از تو پنل گراف تغییر توش ایجاد کردم.من واسه یه سری تست یه مدتی بود  intel Hd 4600 رو فعال کرده بودم کارت گرافیک اصلیم که nVidia هست روغیر فعال کرده بوهم.مال دوستم AMD بود.

من قبل از این فکر میکردم مشکل این رنگ ها از مانیتورمه ولی مانیتور بیچاره اوکی بوده.

رنگی که من میبینم دقیقا همرنگ با رنگ سفیدیه که مانیتورم نشون میده.

کل این مورد شما طبیعیه.اگر کارت گراف هر دو لپ تاپ یکیه خوب این تفاوت به خاطر همون نمایشگر میتونه باشه اگر تنظیمات دست کاری نشده باشه....

من هر از گاهی بیرون و اینور اونور دستم به سیستم می رسید یه سر به اینجا میزدم م و جالب اینکه  تو هر کدوم یه رنگ متفاوتی دیدم و هیچکدومشونم مثل هم نبود! 

لینک ارسال

دقیقا اینم دوتا کارت گرافیکش ان بورد اینتل هستند.

به این نتیجه رسیدم بی خود نیست توی فوتوشاپ وقتی حالت وب رو ایجاد میکنی نصفه تنالیته های رنگی رو حذف میکنه. شاید یکی از دلایلش این باشه که بعضی رنگ ها با یکم گرم و سرد شدن تنظیمات مانیتور یا کار گرافیک کلا تبدیل میشن یه بک رنگ دیگه. واسه همین محدوده انتخاب رنگ رو کم میکنه تا تو سیستم های مختلف زیاد تفاوت رنگ نداشته باشیم.

من که کلا این رنگ ها رو توی سیستم دوستم دیدم نا امید شدم! جالبه چون خودش عادت کرده بود اصلا حس نمیکرد مانیتورش رنگ های سفید رو سفید خالص نشون نمیده.

بنظرم با این اوصاف بهترین حالت تست رنگ واقعی چک کردنش با گوشی هست. الان با دو گوشی اندروید و ایفون چک کردن جفتش درست بود و سفید رو سفید نشون میداد.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...