رفتن به مطلب

انتخاب انجمن ساز IPB یا Xenforo بر حسب توسعه پذیری و انعطاف در کدنویسی

ارسال‌های توصیه شده

با سلام و احترام

بنده در حال بررسی انجمن سازها هستم که فعلا به این دو رسیدم.

دوست دارم انتخاب دقیقی داشته باشم و انتخابم بر اساس امکانات مفید و فعلی و مسئله مهمتر توسعه پذیر بودن سیستم هست.

در مورد IPB یا IPS بنده جستجو کردم داکیومنتهای خوبی مثل اینکه در سایت اصلی حالا نمیدونم این داکیومنتها برای IPS و نسخه جدید این انجمنساز هم صدق میکنه یا خیر اما به نظر داکیومنتهای خوب داشت.

اما در مورد زنفورو کمی جستجو کردم هنوز داکیومنت کاملی پیدا نکردم اگر چه مثل اینکه توی انجمنشون توضیحات کاملی برای توسعه وجود داره اما خوب داکیومنت جداگانه معمولا چیز دیگری هست.

حالا از دوستانی که تخصص و مهارت کافی در این مورد دارند میخواستم راهنمایی بگیرم به نظرتون کدوم سیستم رو انتخاب بهتری میدونید.

لطفا در مورد هر کدوم از سیستمها اطلاعات دارید ( در مورد برنامه نویسی اونها منظورم ) نقاط قوت و ضعفشون رو بیان کنید.

مثلا من در حال نوشتن یک پروژه پروژه با فریم ورکهای رایج PHP مثل لاراول و یی هستم حالا اگر بخوام یک فروم هم در کنار سیستم اصلی داشته باشم مسلما میخوام ثبت نام و ورود و خروجش با هم هماهنگ و مچ باشند و مثلا اگر سیستم روی دامنه اصلی هستت و فروم توی زیر دامنه اگر شخصی لاگین کرده در سیستم اصلی توی فروم هم لاگین شده باشه یا برعکس ! 

لطفا راهنمایی کنید چنین حالتی امکان داره یا خیر.

( البته میدونم حتما امکان داره در همه سیستمها تقریبا میشه پیاده کرد اما مسئله راحتی کار و بدون دردسر انجام شدن هست )

اگر مثلا به این طریق نمیشه و به روش دیگه ای میشه لطفا راهنمایی کنید چطوری میشه همچین شرایطی رو ایجاد کرد.

مورد دیگه آیا آی پی بی API داره یا خیر ، زنفور که از پشتیبانی اصلیش پرسیدم نداره.

متشکرم بابت وقتی که میزارید. هر توضیح دیگه ای فکر میکنید مفید هست دریغ نکنید.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام :)

من در مورد IPB راهنمایی تون می کنم تصمیم نهایی به عهده خودتون هست که چه تصمیمی اتخاذ می کنید.

مثلا من در حال نوشتن یک پروژه پروژه با فریم ورکهای رایج PHP مثل لاراول و یی هستم حالا اگر بخوام یک فروم هم در کنار سیستم اصلی داشته باشم مسلما میخوام ثبت نام و ورود و خروجش با هم هماهنگ و مچ باشند و مثلا اگر سیستم روی دامنه اصلی هستت و فروم توی زیر دامنه اگر شخصی لاگین کرده در سیستم اصلی توی فروم هم لاگین شده باشه یا برعکس ! لطفا راهنمایی کنید چنین حالتی امکان داره یا خیر. ( البته میدونم حتما امکان داره در همه سیستمها تقریبا میشه پیاده کرد اما مسئله راحتی کار و بدون دردسر انجام شدن هست )

بله. راهنما و طریقه نوشتن برای سیستم خودتون :

https://www.invisionpower.com/support/guides/_/advanced-and-developers/integration/single-sign-on-sso-r209

مورد دیگه آیا آی پی بی API داره یا خیر ، زنفور که از پشتیبانی اصلیش پرسیدم نداره.

بله دارد.

https://www.invisionpower.com/support/guides/_/advanced-and-developers/api-methods/

موفق باشید

لینک ارسال

@@وحید نامنی

ممنونم بابت راهنماییتون. این داکیومنتها رو قبلا یک نگاهی کردم.

الان سیستم notification زنفورو به نظر خیلی قویتر میاد. مثلا شما الان نقل قول کردید  پستهای منو یا توی تاپیک من پست دادید اما خبری از notification نبود حالا من بیشتر بحث توسعه پذیری مد نظرم هست که الان بیشتر جذب IPS شدم اما بعضی از امکانات زنفورو هم جالبه مثلا همین نوتیفیکیشن یا خطاب قرار دادن کاربربا @ حالا نمیدونم الان شما رو خطاب قرار دادم مثل زنفورو عمل میکنه یا نه.

البته الان واقعا نمیدونم چرا کاربرهای ایران تب زنفورو  و جدیدا اکثرا تو بحثهای انجمنها میگن زنفورو !

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

سلام

الان سیستم notification زنفورو به نظر خیلی قویتر میاد. مثلا شما الان نقل قول کردید  پستهای منو یا توی تاپیک من پست دادید اما خبری از notification نبود

IPB هم از سیستم Notification مستثنی نیست.فقط شما باید تنظیماتش رو در پنل کاربری خودتون فعال کنید.برای اینکار شما به پروفایل خودتون  قسمت "تنظیمات شما" مراجعه کنید   قسمت "تنظیمات اعلامیه" می تونید لیست رو مشاهده و موارد دلخواه رو انتخاب کنید.همچنین در پنل مدیریت با مراجعه به قسمت Member > Members  >  Notification Defaults می تونید پیشفرض ها رو مشاهده و تغییر بدین

لینک ارسال

iranshatel68، در تاریخ 15 Jul 2015 - 12:15 صبح گفته است:

@@وحید نامنی

ممنونم بابت راهنماییتون. این داکیومنتها رو قبلا یک نگاهی کردم.

الان سیستم notification زنفورو به نظر خیلی قویتر میاد. مثلا شما الان نقل قول کردید  پستهای منو یا توی تاپیک من پست دادید اما خبری از notification نبود حالا من بیشتر بحث توسعه پذیری مد نظرم هست که الان بیشتر جذب IPS شدم اما بعضی از امکانات زنفورو هم جالبه مثلا همین نوتیفیکیشن یا خطاب قرار دادن کاربربا @ حالا نمیدونم الان شما رو خطاب قرار دادم مثل زنفورو عمل میکنه یا نه.

البته الان واقعا نمیدونم چرا کاربرهای ایران تب زنفورو  و جدیدا اکثرا تو بحثهای انجمنها میگن زنفورو !

فکر نکنم سیستم اعلامیه زنفورو به IPS برسه. تو IPS شما می تونید سر کوچک ترین کاری تعیین کنید براتون نوتیفیکیشن یا حتی ایمیل بیاد.

یک نمونه:

post-2521-0-04022300-1436939185_thumb.pn

لینک ارسال

حالا تنظیمات رو انجام دادم ببینم چی میشه. دیشب هم IPS رو نصب کردم و این تنظیمات notification رو دیدم. به نظر کامل میاد و فکر کنم مدیر انجمن بهتره که تنظیمات پیش فرض رو همون اول خودش کاملتر تنظیم کنه که کاربر از امکانات notification هم بتونه استفاده کنه.

حالا تخصصی تر از بچه ها توسعه دهنده تفاوت های IPB و IPS رو برای توسعه بهم بگه.

مثلا من متوجه شدم ما در این انجمن ساز موارد زیر رو در توسعه خواهیم داشت :

application : همین برنامه های بزرگ مثل فروم ، گالری ، دانلود و غیره. پوشه اش درشاخه اصلی به نام applications

plugin: در نسخه 5 آی پی اس من این پوشه رو میبینم این پوشهه که در شاخه اصلی با نام plugins هست همین پوشه مد هست که باید افزونه ها رو درونش کپی کنیم یا ... ؟

کلا دوستانی که اطلاعاتشون خوبه ممنون میشم ساختار پوشه های IPS  و applications هاش رو یک توضیح بدند. ( چون به نظر دیگه ارزش نداره ما روی IPB و یادگیری توسعه اون وقتمون و بزاریم) 

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

اولین توصیه ای که می کنم اینه که در این مورد توی انجمن IPS و خود Xen هم سوال بپرسید. البته نگید که کدوم رو انتخاب کنم. توی انجمن Xen از خود زن بپرسید و توی انجمن IPS در مورد خود IPS بعد با هم جواب ها رو مقایسه کنید.

: همین برنامه های بزرگ مثل فروم ، گالری ، دانلود و غیره. پوشه اش درشاخه اصلی به نام applications plugin: در نسخه 5 آی پی اس من این پوشه رو میبینم این پوشهه که در شاخه اصلی با نام plugins هست همین پوشه مد هست که باید افزونه ها رو درونش کپی کنیم یا ... ؟

Plugin ها در اصل همون هوک ها هستند.

برنامه ها توی نسخه 4 در پوشه applications هستند.

کلا دوستانی که اطلاعاتشون خوبه ممنون میشم ساختار پوشه های IPS و applications هاش رو یک توضیح بدند. ( چون به نظر دیگه ارزش نداره ما روی IPB و یادگیری توسعه اون وقتمون و بزاریم)

به نظر بنده هم اگر خواستید کار کنید روی IPS 4 کار کنید.

موفق باشید

لینک ارسال

@@وحید نامنی,

ممنون همین کار رو کردم و توی انجمن پشتیبانی زنفورو هم دارم موضوع رو پیگیری میکینم و خودم هم هر دو رو نصب کردم و دارم کدهاش روبررسی میکنم و دارم سعی میکنم یکی دو تا افزونه آزمایشی برای هر دو بنویسیم و ببینم کدوم مناسب تر هست برای کارم.

قصدم از این تاپیک این بوده که همزمان از راهنمایی های شما دوستان بزرگوار  استفاده کنم شاید شما در تجربه های زیادی که دارید نکاتی رو بیان کنید که من در مدت کوتاه بررسیم نتونیم بهش دست پیدا کنم.  

همچنان منتظر بیان دیدگاه ها و تجربه های سایر عزیزن هم هستم. پیشاپیش متشکرم

لینک ارسال

• 5 ماه بعد...

نظره تعصبی نمیدم با دیگر سیستم ها غیر این سیستم کار نکردم اما میتونید این رو هم مد نظر قرار بدید که بهترین و بزرگترین انجمن های ایرانی یا خارجی از کدوم انجمن ساز استفاده و حمایت میکنن در تایپیک هایی جداگانه دوستمون سعید نظری در این موارد بسیار واضح صحبت کردن و مسئله رو باز کردن ، شما میتونید خیلی موارد رو در انتخابتون مد نظر قرار بدید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...