رفتن به مطلب

طریقه بک آپ گیری و بازگرداندن بک آپ یک انجمن

ارسال‌های توصیه شده

با سلام :

اگر از انجمنی بخواهیم بک آپ گیری نماییم از کدام قسمت باید اینکار انجام بدیم و همینطور طریقه برگرداندن بک آپ را دوستان کاملا شفاف و واضح توضیح دهید . در ضمن قبلا تایپیک های قبلی رو مطالعه کردم که هر کدومشون مطلبی رو گفته اند و با هم هماهنگی نداشتند

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 20
  • عمر موضوع
  • آخرین پاسخ
  • بنیان گذار IPSFarsi

با سلام

بکاپ گرفتن ارتباطی به IPB نداره به سرور شما بسستگی داره که cPanel هست یا DirectAdmin یا چیز دیگه.

http://tarfandha.net/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%81%D9%88%D9%84-%D8%A8%DA%A9-%D8%A2%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D9%86%D9%84-cpanel/

http://tarfandha.net/create-backup-in-directadmin/

موفق باشید

لینک ارسال

یعنی اگر مثلا سایت به کلی از بین رفته باشه و بک آپ فول بگیریم و دوباره ریستورش کنیم دیگر نیازی به نصب مجدد انجمن ساز و ساختن دیتابیس لازم نیست ؟

بعض جاها می گویید از دیتابیس باید بک آپ بگیریم پس فرقشون چیه ؟

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

نه نیازی نیست دیگه.

ببینید یه قسمت فایل های انجمن هست و ... که تو فولدر هست.

یه قسمت دیگه پایگاه داده که داده های سایت مثلا اطلاعات کاربران و پست ها و ... تو اون ذخیره میشه.(تو phpmyadmin میتونید دیتابیستونو مشاهده کنید)

به چند روش میتونید بک آپ بگیرید که تو گوگل سرچ کنید خیلی مطلب در موردشون نوشته شده  :yes1:

لینک ارسال

برای یک انجمن مهمترین اطلاعات کاربران و پست و تایپیک ها می باشد یعنی با phpmyadmin باید اینکار را انجام داد و در جداولی که می خواهد پشتیبان گیری شود کدام جداول را که خیلی مهم هستند و باید پشتیبان گیری شود را میشه ذکر کنید ؟

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

<p>شما بک اپ کامل از دیتابیس بگیرید.تعداد تیبل ها زیاده و تو بیشترشون اطلاعات مورد نیاز و مهمی از انجمن ذخیره میشه.معمولا از اسم هاشون مشخصه هر تیبل برای چه قسمتی هست</p>

لینک ارسال

پس من بک آپ کامل از دیتابیس گرفتم و در جایی ذخیره کردم

بعدش چه کار کنم : باید از نو انجمن نصب و یک دیتابیس جدیدی بسازم یا چیکار کنم ؟

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

نه نصب جدید نیاز نیست.اگر ادرس انجمن تغییر نکرده: 

تو همون فولدری که فایل های انجمن قرار داشت که حذف شده دوباره فایل هایی که بک اپ گرفتید رو اونجا قرار بدید.

برای دیتابیس هم تو phpmyadmin یه دیتابیس میسازی با همون نامی که دیتابیس قبلی داشت که بک اپ گرفتی (چون دیگه تو فایل های کانفیگ نمیخوایم تغییرات ایجاد کنیم) سپس روی دیتابیس ساخته شده کلیک و دیتابیسی که بک آپ گرفته بودیم رو ایمپورت میکنیم.

بعد اتمام کار انجمنتون مثل سابق قابل دسترسیه.

این روش دستی هست و من خودم با این مدل راحت ترم.روش های زیادی برای بک اپ گرفتن موجوده و بسته به نوع کنترل پنل هاست و ... فرق میکنه.

شما سرچ کنید تو نت همه چیز میاد دستتون.

لینک ارسال

خیلی راهنمایی کردید فقط اگر دیتابیس جدید ساختیم و یوزر و نام دیتابیس مثل قبلی ساختیم و ما پسورد دیتابیس قبلی را فراموش کرده ایم برای این دیتابیس که عین مشخصات قبلی می خواهیم بسازیم پسوردش چیکار کنیم با قبلی متفاوت میشه

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

قضیه رو پیچیدش نکنید.

خیلی راهنمایی کردید فقط اگر دیتابیس جدید ساختیم و یوزر و نام دیتابیس مثل قبلی ساختیم و ما پسورد دیتابیس قبلی را فراموش کرده ایم برای این دیتابیس که عین مشخصات قبلی می خواهیم بسازیم پسوردش چیکار کنیم با قبلی متفاوت میشه

فول بکاپ که می گیرید لازم نیست خودتون دوباره دیتابیس و بقیه فایل ها رو کاری کنید.

فقط برید Import کنید. به اینکه دیتابیس چه جوری ساحته می شه چی می شه کاری نداشته باشید. همه چیز خودکار درست می شه.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...