رفتن به مطلب

نصب IPB بر روی سرور

IPLike

ارسال‌های توصیه شده

سلام.میخاستم ببینم به نظر شما متخصصین امر، آیا نصب IPB به صورت مستقیم بر روی لینوکس چه مشکلاتی ممکنه در پی داشته باشه؟(بدون نصب cpanel و دایرکت ادمین و ...)

منظورم اینه که اگه یه vps بگیرم و بخام چندتا cms از جمله IPB رو بریزم ممکنه به مشکلاتی از قبیل تامین امینت یا کارهای اینچنینی نیاز مبرم پیدا کنم؟ میخام بین نصب بر روی هاست های اشتراکی و vps یه مقایسه ای داشته باشم.کسی میتونه کمکم کنه.ممنون.(مطمئنم وحید نامنی این کاره هست و البته دوستان دیگر...)

مثلا ممکنه بعضی پورت ها اشغال بشه و اینها با هم نتونن روی یک سرور نصب بشن.

من پورت 80 سرورم رو لازم دارم و به هیچ cms نمیتونم بدمش.این مشکل در IPB ایجاد میکنه؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

@@IPLike, خب اولین پستم در این سایت! ;)

عزیزم کلا نظر منو بخوای با اینکه تازه توسعه IPB رو شروع کردم ولی هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد به شرطها و شروطها اگر سرور مورد نظر MySQL نصب باشه لینوکس هم که هست هیچ مشکلی!

واز آنجایی که دومین ساله امنیت کار میکنم! بهترین امنیت VPS گذاشتن Login Details روی پرته مثلا طرف تو TSC زد 192.168.1.1 صفحه ورود نیاد حتما یک پرت باشه مثل 192.168.1.1:22655 و گذاشتن پسورد قوی کافیه

البته جز IPB هر CMS میریزی Plugin هم میریزی دیگه هر باگی او داشته باشه IPB در خطره! ;) موفق باشید ....

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام :)

الان IPBFarsi بدون داشتن هرگونه پنل و برنامه های جانبی مثل FTP در حال کار هست. هیچ مشکلی نخواهید داشت به نظرمن (البته قرار نیست برای همه صادق باشه) خیلی بهتر هست و performance بهترین هم سرور خواهد داشت. تنها مشکل بر می گرده به توانایی شما در مدیریت سرورتون. اگر که تجربه مدیریت سرور ندارید اصلا توصیه نمی کنم. ولی به صورت کلی از اون مشکلاتی که اسم بردید مثل تداخل پورت و اینا نخواهید داشت. همینکه در پوشه های جداگانه و db های جداگانه باشند کفایت می کنه.

من پورت 80 سرورم رو لازم دارم و به هیچ cms نمیتونم بدمش.این مشکل در IPB ایجاد میکنه؟

کافیه وب سرورتون رو طوری تنظیم کنید که روی پورت دیگه ای listen کنه.

لینک ارسال

یکی از مشکلات دیگه ای که متصور شدم این بود که ممکنه اوبونتو ورژن فعلی بعدا معلوم بشه که فلان باگ داره و باید برو رسانی بشه به نسخه 16.4 که در آینده بیاد.بعد من هم باید بروزرسانی کنم و پکیج ها رو دانلود کنم.وکلا دنگ و فنگ های سروری این چنینی که الان نمیتونم حدس بزنم.آیا از این موراد چیزی به ذهن شما میرسه؟

تا الان ما همش روی هاست های اشتراکی بودیم و متوجه مشکلاتی که مدیران هاست داشتند نبودیم.خواستم ببینم عمده ترین موارد مدیریتی که برای شما پیش میاد آقای نامنی و دیگر دوستانی که راهنمایی کردند چی هست؟موارد مدیریتی لزوما مشکلات نیست.مثلا همین بروزرسانی پاکت ها یا غیره... .

تجربه مدیرت و پیکربندی های سرورهای لینوکسی رو دارم اما تجربه مدیریت کاربران روی یک سرور رو ندارم.و الان هم فقط یک سایت میخام روی این سرور اختصاصی بیارم بالا که ترکیبی از چندتا cms هست. امنیت cms ها رو سعی میکنم تا حد امکان استاندارد باشه و نگرانی چندانی از اون بابت نیست.بیشتر کارهای ناشناخته خود سرور برام مبهم هست و دلم میخاد موارد احتمالی رو بدونم.

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

اول اینکه حالا نوشتید اوبونتو، توصیه این هست که نسخه 14.04 رو نصب کنید که دارای پشتیبانی طولانی مدت هست. بروزرسانی های امنیتی رو می تونید کاری کنید که خودکار نصب بشه ولی بقیه بروزرسانی ها رو خیر. خودتون باید هر چند وقت یکبار انجام بدید.

بروزرسانی برنامه هایی مثل php و mysql و ... به عهده خودتون هست و تصمیم به اینکه آیا به نسخه بالاتر ارتقا بدید یا خیر.

خودتون باید از سرورتون بکاپ بگیرید که خیلی مهم هست.

تنظیمات امنیتی سرورتون هم مهمه. مثل جلوگیری از بروت فورس SSH و بقیه موارد مشابه.

من همین چیزا رو به ذهنم می رسه.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...