رفتن به مطلب

نظرات شما درباره انجمن ساز های IPB.board و Vbulletin

hellriser

ارسال‌های توصیه شده

خب بسم الله :D

راستش من ب پیشنهاد یکی از دوستان کارمو با ipboard شروع کردم واقعا هم تو بعضی نقاط نسبت

به بقیه انجمن ساز ها برتری چشم گیری داره اما من ب دلایلی ( که الان واقعا پیشیمونم ) به ویبولتین کوچ کردم !

دلایل من راستش شاید زیاد قانع کننده نباشه اما این دلایل برا من مهم بود ! یکی از دلایل تنوغ قالب بود

که ب نظرم ویبولتین تنوع قالبش نسبت به ای پی بورد بیشتره و همچنین من حس میکنم کاربر پسند تره

دلیل دوم ناقص بودن یا بقول معروف دلچسب نبودن بعضی پلاگین ها یا مد ها بود از ناقص بودن

میتونم براتون همین مد مخفی کردن لینک از مهمان رو مثال بزنم ک برا من خیلی خیلی مهم بود و از دلچسب نبودن میتونم اخرین ارسالی ها

رو مثال بزنم ک فکر کنم خودتون هم هم عقیده باشید با من اخرین ارسالی های ویبولتین نسبت

به ای پی بورد خیلی قوی تر و کاملتره ... حرف زیاده ایشالا تو نظرات بعدی...

ویرایش شده توسط hellriser
  • پسند 2
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ویبولتین تنوع قالبش نسبت به ای پی بورد بیشتره

با این حرف شما موافقم

ولی با این حرف خیر

ناقص بودن یا بقول معروف دلچسب نبودن بعضی پلاگین ها یا مد ها بود از ناقص بودن میتونم براتون همین مد مخفی کردن لینک از مهمان رو مثال بزنم ک برا من خیلی خیلی مهم بود

این انجمن ساز شاید بیشتر از وی بی پلاگین و مد داشته باشه

همین پلاگین مخفی سازی لینک از مهمان اگر گشته بودین میتونستین پیدا کنید

این هم لینک دانلود این هست

http://ipsfarsi.com/topic/11842-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-bim34-hide-link-and-code/

اخرین ارسالی های ویبولتین نسبت به ای پی بورد خیلی قوی تر و کاملتره ...

این هم صحیح هست.

ولی باید بگم این انجمن ساز در عین حال که بسیار ساده و راحت هست / بسیار پیشرفته انعطاف پذیر هم هست  که شما بتونید طراحی یا نصب کنید

پس گفته های شما موجه نیست بهتره بگین ساخته نشده فعلا نه این که وجود نداشته و نخواهد داشت و امکان ساخت و انعطاف انجمن وجود نداره....

ویرایش شده توسط Anonymous
  • پسند 2
لینک ارسال

@anonymous

ببین دوست من من نگفتم چنین مدی نداره ای پی بورد ! گفتم ناقصه یعنی مشکل داره !

الان و نمیدونم که مد سالمشو قرار دادن دوستان یا نه ولی اون موقع که

من با ای پی بورد کار میکردم این مد مشکل داشت دوستان خودشون در جریان هستن ...

ی موردی هم بگم بنده کاری ندارم این انجمن ساز فلان پلاگین و نداره اون انجمن ساز

داره... داریم درباره نقاط ضعف و قوت این انجمن ساز ها صحبت میکنیم در حال حاضر !

• پسند 1
لینک ارسال

سلام

بنده حدود دو سال از ویبولتین 4 استفاده کردم و چند وقت هم از ویبولتین 5 استفاده کردم. ویبولتین به نظر من در مقابل IP Board شکست خورده هستش چون باگ های امنیتی وحشتناکی داره که یکی از این باگ های امنیتی این قابلیت رو به هکر میداد تا تمام سایت رو دچار مشکل کنه. چند وقت پیش هم همین بلا سر انجمن پشتیبانی اون در ایران یعنی وی بی ایران اومد که مجبود شدن کل سایت رو به چندین ماه قبل ریستور کنن.

با اینکه تنوع قالب ها در ویبولتین نسبت به IPB بیشتره اما بهتره این نکته رو مد نظرتون داشته باشید که IPB تنوع امکاناتش از ویبولتین بیشتره! به نظر من اگه طراحان قالب هموطنمون بیان و واسه IPB قالب طراحی کنن مطمئن باشید دیگه کسی سراغ ویبولتین نمیره. وقتی شما به یه انجمن ویبولتین نگاه می کنید کاملاً می تونید سادگی رو توش مشاهده کنید و ببینید که امکان برجسته ی IPB نظیر بخش دانلود، فروشگاه یکپارچه در ویبولتین وجود نداره.

البته برای بخش دانلود واسه ویبولتین هکی با نام System Modification (اگه اشتباه نکنم) اومده بود که در مقابل مد IP.Download هیچه!.

من IPB رو بیشتر بخاطر امکانات زیادی که در اختیار کاربرش قرار میده انتخاب کردم و از این انتخاب هم راضیم :D

در مورد ویبولتین 5 هم چیزی نمیگم چون همه میدونن چقدر افتضاح کار شده. :mocking:

البته هر کسی بر حسب سلیقه ی خودش می تونه از IPB استفاده کنه یا از سیستم های دیگه، نظر دیگران هم قابل احترامه و من فقط نظر شخصی خودمو راجع به این دو سیستم گقتم.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط PersianEngineer.Com
  • پسند 4
لینک ارسال

درود.

من کوتاه میگم و مختصر

دو سالی از وی بی استفاده کردم

میشه گفت دوتا مشکل اساسی داره!

اول مصرف بالای منابع برای سایتهایی که سئو براشون مهمه.

دوم که اخیرا خیلی زیاد مشاهده شده باگ های امنیتی هست.

تنها ضعفی که داخل IPB دیدم کاهش شدید بازدیدم بوده البته کل پست ها داخل گوگل ایندکس شدن!! ولی بازدید نصف شده

مورد آخر به خاطر اینکه همه به محیط وی بی عادت کردن اکثرا با آی پی بورد مشکل دارن و نمی تونن فعالیت کنن که این ضعف حساب نمیشه فقط یه مورد هست بین ما ایرانیا :D با هرچی حال کردیم دیگه فقط همون :))

• پسند 3
لینک ارسال

سلام 

با تشكر از استارتر محترم

دوستان بايد بگم كه نبايد تخريب كرد سايت و يا پشتيباني يا حتي انجمن سازي رو به دليل تعصبي بودن يا هر چي ولي طي اين چند سالي كه بنده با انجمن ساز هاي مختلف كار كردم و با خيلي هاشون سر و كار داشتم به چند نكته رسيدم:

1- اصل انجمن داري ايجاد محيط امن در سرور و سايت و جلوگيري از نفوذه كه اين اصل در IPB خيلي رعايت شده

2- سادگي و در عين حال شيوا بودن  چينش مطالب و انجمن كه خيلي رو ديد بازديد كننده تاثير مثبت مي ذاره كه همين مورد در IPB لحاظ شده

3- مدهاي مختلف و سئو راحت و بي دغدغه كه بازهم IPB سر بوده تو اين مورد

يه نكته اي رو هم بگم آخرين ارسالات شايد شبيه به انجمن سازي مثه ويبولتين نباشه اما دست كمي نداره و مي تونه حتي در نسخه هاي آينده بهترم بشه

و اما همون طور كه دوستان گفتن به دليل مشهور نبودن IPB در ايران طراحان قالب شناخت كافي ندارن وبه نظرم طراحي قالب براشون اونم براي IPB مي تونه لذت بخش تر از انجمن سازهاي ديگه باشه چون كدها فشرده تر و ساده ترن 

ویرایش شده توسط ALIREZA_PROMIS
  • پسند 2
لینک ارسال

سلام

خوب اصلا ما با سند جلو میریم .!

شما برید سرچ کنید ‌Expiolt های که برای IPB  اومده . و EXpiolt ‌های هم که برای VB  اومده ببینید .

حدودا شاید ۳ - ۴ تا نوشته شده برای IPB :)

در حال که برای VB  بالای ۶۰ تا نوشتن

و اما سند دوم .    http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Internet_forum_software   :)

wikipedia  رو که همه قبول دارند ۱۰۰ %

خودتون میبینید که IPB  در رتبه ۹ و VB در رتبه ۲۱ هست !

همین همه چیرو ثابت می‌کنه :)

یا علی‌

ویرایش شده توسط Dr.RooT
  • پسند 1
لینک ارسال

مشکلات IPB:

• نبود اخرین ارسالات مثل وی بی و زنفورو ( خدا وکیلی نمی دونم چرا کسی نمی سازه :| )
  • کمبود تنوع قالب
  • کمبود انجمن ایرانی ( نا آشنا بودن برای کاربران )

مشکلات VB:

• امنیت در حد مرغ دونی ( طرف حوصلش سر میره می گه بریم 4 تا وی بی هک کنیم دور هم بخندیم :| )
  • نصب کردن انجمن ساز و قالب در حد 7 خوان رستم
  • سئو خیلی افتضاح بدون VBSEO ! با VBSEO هم مشکلات خودشو داره که باز هم زیاد خوب نیست
  • رسیپانسیو نبودن ( دریغ از یک قالب ریسپانسیو برای وی بی)
  • نیاز زیاد به دستکاری کد ها ( هک نصب می کنی 4 ساعت باید کدها رو دستکاری کنی هماهنگ بشه. قالب نصب می کنی 6 ساعت باید بری پست بیت و تشکر و اینا رو درست کنی)
  • شمسی سازی رو که اصلا روش حساب باز نکن
  • نبود مد یکپارچه با هسته! ( خبری از برنامه هایی حتی شبیه به gallery\commerce\download\blog\content نیست )
  • مهم ترین: آپدیت نشدن !!!! مد نویساش که خدا رحتمشون کنه! برای نسخه 5 مد نه اومده، نه خواهد اومد! به همین علت دوستان ما از نسخه ی 4 استفاده می کنن! که نسخه ی 4 ته تهش یه اپدیت امنیتی بگیره نه بیشتر شایدم کمتر! یعنی خبری از استاندارد های روز وب نیست! خبری از مد جدید نیست! خبری از پیشرفت سئو و امنیت نیست! در صورتی که الان IPS4 هنوز معرفی نشده نزدیک به 250 تا مد و قالب براش درست شده!!!!!! معرفی بشه دیگه چی میشه :)
  • A LOT MORE
  • پسند 4
لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...