رفتن به مطلب

مشکل استایل IPB و کاهش سرعت سایت

ارسال‌های توصیه شده

توی IPB برخی کار های عجیب رو دیدم

مثلا:

منو بالای قالب پیش فرض انجمن دارای یه بک گراند از تصویر هست که اگه اون رو به رنگ مشکی تغییر بدید هیچ تغییری نمیکنه و سرعت هم بالاتر میره

خیلی جاها میتونست بجای استفاده از تصویر, از کد رنگ های css استفاده کنه که واقعا سرعت انجمن رو بالاتر میبره. مثل بک گراند هدر انجمن

تصاویر ثابت قالب پیشفرض هم بهینه نبودن که با یه ابزار 300 کیلوبایت حجم تصاویر رو کمتر کردم

کد های css و javascript هم بهینه نبودن که بهینه کردم (اون مورد رو بهشون حق میدم)

وقتی مشاهده کردم که IPB به این موارد توجه نکرده, فکر کردم به این مورد هم توجه نکرده باشه

البته از نظر بهینه سازی بهینه ترین انجمن ساز دنیا هست! اما به راحتی میتونست قالب رو هنوز بهینه تر کنه

توی بخش Optimize the order of styles and scripts سایت gtmetrix حدود 25 درصد از سرعت همین بخش رو گرفته که اگه این کامل بشه, 100 میشه و یکی از مشکلات سرعت به کلی برطرف میشه

البته بعید میدونم این بی توجهی IPB باشه. چون از نطر برنامه نویسی هیچ مشکلی نداره!

اما به فکر این هستم اگه بتونم سرعت انجمن رو به A نزدیک کنم

شما یه php-fpm و nginx روی سرورت بریز

content های استاتیک مثله css , js رو هم سعی کن با varnish سرو کنی . 

به A+++  هم نزدیک میشی

:mocking:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شما یه php-fpm و nginx روی سرورت بریز

content های استاتیک مثله css , js رو هم سعی کن با varnish سرو کنی . 

به A+++  هم نزدیک میشی

:mocking:

میشه بیشتر توضیح بدید؟

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

باید سرور حالا اختصاصی یا مجازی داشه باشید تا بتونید انجام بدید و همچنین باید آشنایی داشته باشید .چون باید خوب کانفیگ کنید.

nginx یک وب سرور هست.php-fpm نیز یه واسطه برای اجرای php هست برای پرفورمنس بیشتر (PHP-FastCGI process manager)

varnish یک وب اپلیکیشن شتاب دهنده HTTP هست( با کش کردن سرعت سایتتو نرو میبره بالا  ) 

تو اینترنت جستجو کنید در مورد اینا مطالب خیلی زیادی هست.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...