رفتن به مطلب

ایندکس نشدن برخی از ارسال ها

ارسال‌های توصیه شده

دوستان درود . یک مسئله ای برام پیش اومده ، هرچند که فعلا الویت بالایی نداره . اما میتونه در آینده برام مشکل ساز بشه .

در ابتدا باید بگم که دسترسی به تاپیک ها در انجمن من به صورت خصوصی بوده و فقط عنوان تاپیک ها برای کاربران عادی و میهمان قابل مشاهده هستش .

کاربر رسمی = دسترسی به همه منابع 

بت های جستجو و گوگل = کاربر رسمی ( با استفاده از هوک مرتبط )

حالا ، فرض بگیرید من موضوعات ( یا انجمن هایی ) اضافه کردم با نام Y و آیدی اون انجمن که در لینک ساخته میشه شد مثلا 2-y

همون روز تو گوگل ایندکس شد ، روز بعد من تصمیم گرفتم عنوان رو تغییر بدم ! عنوان شد xy ، آیدیش ثابت موند و شد 2-xy

دیگه این تغییر تو گوگل اپدیت نشد ...

در صورتی که موازی با اون عنوان انجمن هم تغییر دادم ... اما اون تغییر پیدا کرد در گوگل 

این تا اینجا فقط توضیحات بود ...

بعد از اون شما در نظر بگیرید مثلا دو هفته پیش من مطلبی ارسال کرده بودم . ایندکس شده . 

آموزش قالب Divi

اما مطلبی که قبل از اون ارسال کردم هنوز ایندکس نشده !

آموزش قالب Goodnews

و یا یک مثال دیگه

هفته پیش مطلب ارسال کردم هنوز ایندکس نشده ...

اما سه روزه که Shoutbox نصب کردم امروز دیدم لینک اون رو گوگل ایندکس کرده ... که من درخواست حذف دادم . 

فایل Txt مخصوص ربات هم با خود IPB مقایسه کردم و درست کردم ....

حالا دقیقا نمیدونم چرا اون تاپیک هایی که باید ... ایندکس نمیشن ... که عموما هم در بخش آموزشگاه قرار دارند . از کل اون تاپیک ها که در بخش آموزش هستش فقط یک عنوان ایندکس شده ... و دیگه نمیشه ... الان دو هفته ای است که دیگه ایندکسی از اون بخش نشده .

خطایی هم ندارم در Webmasters

پیشاپیش ممنون و متشکر .

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام :)

اول از همه بگم که من با این پلن شما که دسترسی بسته هست ولی با هوک برای گوگل بازه موافق نیستم چون این عمل به هر صورت با قوانین گوگل مشکل داره.

در مورد ایندکس نشدن شما اگر rss سایت رو به گوگل هم بدید می شه با اطمینان بیشتری صحبت کرد. اما کلا با توجه به چیزایی که گفتید میزان ایندکس شدن و زمان ایندکس شدن دست خود گوگله.

لینک ارسال

جناب نامنی یعنی اینکه مطلب دیرو ایندکس نشه اما مطلب امروز ایندکس بشه ، این عادیه ؟

و االان این موضوع سواله که حداقل بتونم لینک های تاپیک رو جزء سایت مپ سایت کنم ... یعنی این گزینه sitemap_core_topics اضافه بشه ... اون رو چطور میتونم انجام بدم ؟ 
و اینکه چرا اینقدر 
sitemap_core_topics شما تاپیکاش قدیمیه ؟:D

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

جناب نامنی یعنی اینکه مطلب دیرو ایندکس نشه اما مطلب امروز ایندکس بشه ، این عادیه ؟

با توجه به چیزایی که دیدم، می شه گفت عادیه.

و االان این موضوع سواله که حداقل بتونم لینک های تاپیک رو جزء سایت مپ سایت کنم ... یعنی این گزینه sitemap_core_topics اضافه بشه ... اون رو چطور میتونم انجام بدم ؟

و اینکه چرا اینقدر sitemap_core_topics شما تاپیکاش قدیمیه ؟

اینجا یک سری مشکلات عدیده داره که این یکی شون هست :D !

لینک ارسال

استاد نامنی علت اصلی ایندکس نشدن لینک های من ، یا اینکه یه خط در میون ایندکس میشند ، مطمئنم همینه که در سایت مپ من ، اون بخش 

/index.php?app=core&module=global&section=sitemap&sitemap=sitemap_core_topics.xml.gz

ساخته نمیشه O_o و گوگل هم به طور مستقیم خبردار نمیشه مگر اینکه خودش لینک هارو پیدا کنه و همینه که باعث بروز این مشکلات شده .

و من واقعا متوجه نمیشم چرا ...

اگر راهی برای حل این مسئله و ساخت اون بخش از سایت مپ که باعث معرفی لینک های تاپیک میشه بفرمایید خیلی ممنون میشم .

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

الان محتویات sitemap.xml در روت انجمن تون اینه :

http://forum.parsigroup.ir/index.php?app=core&module=global&section=sitemap&sitemap=sitemap_core_forums.xml.gz
2014-12-26T15:56:18+00:00

http://forum.parsigroup.ir/index.php?app=core&module=global&section=sitemap&sitemap=sitemap_core_core.xml.gz
2014-12-26T15:56:18+00:00

که خودش لینک شده به دو قسمت دیگه که اونا هم sitemap هستن. این سبک نقشه سایت برای نشون دادن بخش های متفاوت سایت های بزرگ با بخش های مختلف هست که گوگل راحت تر می تونه crawl کنه. شما تست کنید گزینه ping search engine هم در بخش sitemap تیک خورده باشه .

لینک ارسال

استاد پینگ فعال بود . و هست .

الان طبق همین فرمایش شما ، این دو بخش از سایت مپ تشکیل دهنده تاپیک های من نیستند ..

مورد اول که فقط فروم هارو نمایش میده .

مورد دوم هم که حالا من تغریفی براش ندارم که چیکار میکنه . 

اما در صورتی که مورد بعدی یعنی sitemap_core_topics.xml.gz ایجاد بشه ، تاپیک های من هم جزء سایت مپ میشن که نیست ...

.و مشکل اصلی اینه که بخش ایجاد کننده تاپیک های فروم هم در سایت مپ شکل بگیره ... 

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

یک تصویر از     System Settings  >      System  >      Sitemap بگذارید :)

لینک ارسال

استاد فقط در مورد Include All topics باید بگم که تازه فعالش کردم . و بعد از اون مشکل ... چون تمام صفحات تاپیک هام رو نیاز نداشتم .

post-921-0-39656800-1420054542_thumb.jpg

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

برای قسمت Topics مقدار Calculate Automatically رو قرار بدید.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...