رفتن به مطلب

آموزش : درست کردن محل قرار گیری بلوک‌های IP.Blog

MReza

ارسال‌های توصیه شده

با سلام

نحوه چینش قسمت‌ها مختلف انجمن، درزبان‌های راست به چپ (مثل فارسی) در بیشتر مواقع قرینۀ حالتی هست که در زبان‌های چپ به راست استفاده می‌شود.

به طور مثال، نحوه چینش انجمن‌ها و بلوک‌ها در حالت انگلیسیف به این صورت هست که بلوک‌ها سمت راست و انجمن‌ها سمت چپ هستند.

این بیشتر به این دلیل هست که نوشتار در زبان‌های چپ به راست از سمت چپ شروع میشود و بایستی چینش انجمن‌ها در قسمت چپ تصویر باشد.

این در زبان ما قرینه هست، بلوک‌ها سمت چپ انتقال پیدا می‌کنند و انجمن‌ها به سمت راست می‌آیند.

این قاعده در همه مدها راعایت شده و به صورت قرینه حالت انگلیسی هست به جز مد ip.blog.

در این مد حالت قرینگی دو حالت چپ به راست و راست به چپ رعایت نشده. و بلوک‌ها همچنان در همون سمت راست هستن.

برای چپ چین شدن بلوک‌ها به این ترتیب عمل کنید.

وارد css قالب مورد نظر خود شوید و css مربوط به ip.blog را باز کنید.

کدهای مربوط به #main_blog_wrapper.with_right { را با کدهای زیر جایگزین کنید.

#main_blog_wrapper.with_right {
clear: right !important;
padding-left: 250px !important;
padding-right: 0 !important;
}

کد زیر را پیدا کرده و در کد پایین آن، float آن را از left به right تغییر دهید.

#main_blog_wrapper #main_column, #main_blog_wrapper #cblock_left, #main_blog_wrapper #cblock_right {

در مرحله آخر کدهای مربوط به #main_blog_wrapper #cblock_right را به این صورت تغییر دهید. ابتدا margin-right را که -250px است، به margin-left تغییر دهید و در ادامه همان کد، margin-right: 0 !important; را قرار دهید.

با تشکر از آقای @کدخدا سعید که وقت گذاشتن و کدها و راه حل ها رو به من گفتند منتهی به خاطر مشغولیاتی که داشتن، خودم دست به کار شدم و صرفن آموزش رو جمع‌اوری کردم.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...