رفتن به مطلب

ساخت یک هوک با موضوعی پر استفاده

MReza

ارسال‌های توصیه شده

سلام خسته نباشید

من به دفعات دیدم که کاربران آی پی بی فارسی درخواست یک هوک رو دارن که واقعا کاربردی هست ولی بنا به دلایلی چنین هوکی نوشته نشده.

هوکی برای تازه سازی خودکار صفحات مثلا هر 5 ثانیه یک بار و یا .../

این ویژگی یک قابلیت پراستفاده هست در انجمن‌های غیر از آی پی بی و بنا به دلایلی منطقی برای آی پی بی ظاهرا نوشته نشده.

پیشنهادی که من دارم این هست که مثل قابلیتی که اینجا هست. یک هوک نوشته بشه تا با کلیک بر روی بارگزاری مجدد، صفحه به صورت سریع reload بشه. این طوری هیچ فشاری از طریق Request اضافی وارد نمی‌شود و تنها با کلیک کردن روی لینک، صفحه به صورت سریع بارگذاری می‌شود.

پیشنهادم این هست که این هوک رو بنویسید و به عنوان هوک اختصاصی در سایت بگذارید.

ارادتمند

• پسند 4
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

البته ما تو آی پی بی مفهومی به اسم هک نداریم و هوک داریم یا اپلیکیشن ولی در خصوص این مورد که گفتید یک مصری نوشته، من متوجه نشدم یعنی برای آی پی بی منظورتونه؟

من یک مورد هم بگویم که این قابلیت در برخی اپلیکیشن ها و هوک‌های آی پی بی هست. مثلا همین شوت باکس که دکمه تازه سازی دارد.

یک چنین هوکی که با فشردن دکمه صفحات رو به صورت سریع reload کنه فکر می‌کنم بسیار کاربردی باشد.

حالا در مراحل بعد از طراحی دکمه بارگذاری سریع تاپیک‌ها می‌شود هوک را با بقیه اپ ها مثل ip.content, ip.gallery, ip.blog، قسمت کامنت‌ها و ... هم هماهنگش کرد.

• پسند 1
لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

سلام

این قابلیت در هوک recent topic یا همون آخرین ارسال ها هم وجود داره که آخرین ارسال های انجمن رو به صورت اتوماتیک رفرش میکنه که در تنظیمات برنامه زمانش رو خودتون مشخص میکنید که هر چند ثانیه یکبار باشه

لینک ارسال

بله این رو می‌دونم.

این مد آخرین ارسال‌ها به هیچ وجه منظورم نیست. منظور قابلیتی هست که در همون تاپیکی که هستیم، بتونیم بارگذاری سریع داشته باشیم.

در پایین این تاپیک یک بخشی هست مبنی بر اینکه برای تازه سازی تاپیک به صورت سریع روی بارگذاری سریع کلیک کنید.

در انجمن‌های دیگر چنین قابلیتی وجود داره که تاپیک ها خودکار تازه سازی میشن اما برای آی پی بی وجود نداره به دلیل‌هایی که قبل تر هم ذکر شده ولی این مدل این طور نیست و تا زمانی که روی بارگذاری سریع کلیک نشه Request اضافی فرستاده نمی‌شه.

• پسند 1
لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

وقتی تو یه تاپیک باشی پستی ارسال بشه به صورت inline تو صفحه بهت اطلاع میده کافیه رو اون لینک کلیک کنی.

لینک ارسال

دوستان اون هک خیلی خوب و کاربردی هست اصلا با همه هک ها شما گفتید فرق داره سریع سر 10 ثانیه بدون هیچ کاری پس جدید نمایش میده .

من روی وی بی ایران دیدم بحث در مورد IPB بود یکی از طرفداران IPB اعلام کرده همچین هکی برای IPB هم هست یک شخص مصری نوشته اگه لازمه لینک بزارم .

لینک ارسال

وقتی تو یه تاپیک باشی پستی ارسال بشه به صورت inline تو صفحه بهت اطلاع میده کافیه رو اون لینک کلیک کنی.

برای این نیاز به تنظیمات خاصی هست؟

چون تا به حال من همچین قابلیتی ندیدم، به طور مثال الآن دو تا پست جدید بعد از ارسال من انجام شده و صفحه فایرفاکس من که در همین تاپیک بود هیچ نوتیفیکیشنی نمایش نداد.

دوستان اون هک خیلی خوب و کاربردی هست اصلا با همه هک ها شما گفتید فرق داره سریع سر 10 ثانیه بدون هیچ کاری پس جدید نمایش میده .

من روی وی بی ایران دیدم بحث در مورد IPB بود یکی از طرفداران IPB اعلام کرده همچین هکی برای IPB هم هست یک شخص مصری نوشته اگه لازمه لینک بزارم .

مشکل رفرش خودکار(به طور مثال 10 ثانیه یک بار)، ایجاد Request های بسیار زیاد از سرور هست که مشکل آفرین هست.

اما این مدل این طور نیست و تا کلیک نکنید Request ایجاد نمیشه.

به نظرم روی نوشتن این هوک کار کنید خالی از لطف نیست.

لینک ارسال

فرید جان مثل همیشه عالی بود.

بدون مشکلی کار می‌کنه. یعنی به صورت ایجکس پست های جدید بارگذاری میشن.

فقط یک چیزی که من تو فایرفاکس می‌بینم، صفحات تاپیک‌ها به صورت خودکار هم مدام Connecting میشن. این همون قضیه Request زیاد هست.

چطوری میشه این قابلیت رو حذف کرد؟ یعنی تازه سازی خودکار دیگه نباشه و فقط با کلیک روی دکمه عمل تازه سازی انجام بشه.

پ.ن: البته اینو بگم که قضیه مدام Connecting شدن فقط تو فایرفاکسه ظاهرا. با کروم و آی‌ای و اپرا اینطور نیست و فقط کلیکی هست.

پ.ن 2: از این دکمه‌های تازه سازی سریع در دو جای دیگه هم کد نویسی کنید دیگه به نظرم کافیه :D یکی در قسمت پیغام خصوصی و دیگری هم به روز رسانی‌های کاربری که دکمه تازه سازی سریع داشته باشن و محتواهای جدید سریع reload بشن.

ویرایش شده توسط Rez@
  • پسند 1
لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...