رفتن به مطلب

آموزش || سئو Seo در IP.Board

ارسال‌های توصیه شده

سلام خدمت دوستان عزیز!!!

در این قسمت می خواهم در مورد سئو IP.Board چند مطلبی رو برای شما عنوان کنم که اگه مدیریان سایت این قسمت رو تکمیل کنند خوشحال خواهم شد، چون به نظرم یکی از بزرگترین تلاش های وبمسترها سئو هست و پلاگین، سایت ها، و ابزار زیادی برای بالا بردن سئو تهیه شده اند و در این مبحث من به چند تا از اونا اشاره خواهم کرد.

حتما در جریان هستید که یکی از پلاگین های پرطرفدار IP.Seo نام داشت که خواهان و طرفداران زیادی رو داشت و این پلاگین بصورت رایگان از طرف شرکت IP.S برای کاربران تهیه شده بود، ولی بخاطر آسایش کاربران از ورژن 3.4 به بالا این پلاگین در خود هسته IP.B قرار گرفت و پلاگین IP.Seo از رده خارج شد، چون دیگر نیازی به این پلاگین وجود نداشت و ذاتا در خود اسکریپت به کار گرفته شده است.

شما با مراجعه به پنل ادمین متوجه 2 گزینه در مورد سئو خواهید شد که Seo Advice و Search Activity نام دارند، که شما می توانید با مراجعه به آدرس زیر تنظیمات لازم رو انجام دهید:

System Settings  >  Manage Settings  >  System  >  Search Engine Optimization

همچنین شاید شما با سایت هائی آشنائی دارید که بعد از ثبت نام در این سایت ها کدی را در اختیار شما قرار میدهند که در قالب انجمن خود قرار دهید تا برای شما آمار بازدید کنندگان رو نشان دهند ولی لازم به گفتنی است که در IP.Board نیاز به چنین سایت هائی وجود نداره، چون بیش از اون امکاناتی که سایت های نمایش آمار در اختیار شما قرار می دهند در خود سیستم انجمن موجود هست و از امکانات گرافیکی گرفته، تا ورود روبات ها، جستجوها، و ... که شما می توانید با مراجعه به Search Activity تمام این گزینه های پیشرفته رو مشاهده نمائید. (این بخش در حال تکمیل بیشتر از طرف شرکت IP.S است)

البته قبل از هر چیزی داشتن نقشه سایت برای انجمن شما لازم و ضروری هست، و قبل از هر کاری حتما sitemap روتهیه کنید و در گوگل و سایت های جستجوی مشابه ثبت نمائید. برای آموزش تهیه نقشه به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://ipsfarsi.com/topic/13036-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-sitemap-%D8%A8%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA/

خوب، به پنل ادمین که قبلا مراجعه کردید، یعنی:

کلمات کلیدی متا برای انجمن خود رو بدرستی انتخاب کنید، حتی برای شما جالب خواهد بود اگه بگم که شما در IP.Board می توانید برای هر یک از صفحات دلخواه خود نقشه سایت تهیه کرده و به هاست خود انتقال دهید، در ضمن جالبتر از اون اینه که شما خواهید توانست برای هر یک از صفحات دلخواه خود کلمات کلیدی متا رو تنظیم کنید، و تنظیمات مورد نیاز خود رو انجام داده تا بیشتر از پیش از نظر سئو سایت شما در بین موتورهای جستجو مطرح شود. برای اینکار به آدرس زیر بروید:

AdminCp -> Look & Feel -> Manage Meta Tags -> Launch Live Meta Tag Editor

و صفحه مورد نیاز خود رو انتخاب کنید و کلمات کلیدی مربوط به اون صفحه را ثبت نمائید، برای مثال من یکی از صفحات سایت خودم رو انتخاب کردم که به شما نشان میدهم:

1379938547141.png

با تنظیمات این موارد سایت شما از نظر سئو خیلی بهتر خواهد شد، البته حتما موارد جانبی دیگری که مربوط به سئو میشود رو هم در نظر بگیرید، که بعدا در مورد این قسمت هم توضیحاتی خواهم داد، و مسئله ای که یادم رفت بگم اینه که شما از ورژن 3.4 به بالا حتی می توانید قالب مخصوصی برای مهمانان در نظر بگیرید که این قالب فقط برای مهمانان نشان داده خواهد شد و بعد از ثبت نام قالب انتخاب شده برای کاربران به نمایش در خواهد اومد و برای تنظیم آن می توانید زمانی که تنظیمات مربوط به انجمن رو انجام میدهید، قالب مورد نظر رو هم انتخاب کنید.

قسمت اول بحث در مورد سئو رو در اینجا به پایان می برم و امیدوارم که مدیران سایت نیز در این مورد کمک کنند.

با تشکر

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 22
  • عمر موضوع
  • آخرین پاسخ

درود

امیر جان واقعا  تاپیک خوبی زدی، واقعا اگه شما بهتزین سایت با بهترین امکانات داشته باشی اما سئو مناسبی نداشته باشه به نتیجه نمیرسی.سئو یکی از ضروریات یه سایت هستشو باید خیلی زیاد بهش توجه بشه.بعضی ها فکر میکنن فقط سئو سایتشون خوب باشه دیگه تموم ورودی موتورهای جستجو سرازیر میشه به سایتشون که کاملا اشتباه هستش، سئو یه سایت به خیلی چیزا بستگی داره. موتور های جستجو تشنه ی مطالب جدیدن، مطمئنا سایتی که مطالب اختصاصی خودشو منتشر میکنه خیلی زود به نتیجه میرسه و یه چیز دیگه کیفیت برچسبهایی که به مطالب میزنید و همچنین تعدادشون که نباید بیش از حد باشه و زیاده روی کنید. استفاده از تگ های h1 h2 h3 و... هم خیلی واسه سئو خوبه. با اینکار شما به موتورها جستجو میفهمونین که چه چیزی و عنوانی بیشتر تو سایتتون مهمه و اهمیت بیشتری داره. تگ h1 از همشون اهمیتش بیشتر هستش. از تگ h1 نباید بیشتر از یکبار تو یک صفحه استفاده بشه.توجه کنید که استفاده بیش از حد از این تگ ها اصلا پیشنهاد نمیشه.

من یه چند تا سوال دارم میپرسم تا تاپیک کاملتر بشه.

1- از کدوم مسیر تو پنل آی پی بی میشه توضیحات و همچنین برچسب های کلیه سایت رو اضافه کرد؟

2- چطور میشه از تگهای h1 h2  واسه عنوان انجمن یا مطالب انجمن استفاده کرد؟

3- چه تنطیماتی رو واسه سئو انجمن پیشنهاد میکنین؟

لینک ارسال

سلام و ممنون از شما، از قضا در قسمت دوم میخواستم در مورد اینا هم بگم که شما دستتون درد نکنه که توضیح دادید. برای برچسب ها توضیح دادم در بالا، از مسیر زیر می توانید تگ های سایتتون رو اضافه کنید:

و در مورد تگ های h1 باید بگم که تا جائی که من میدونم باید حتما تیتر صفحه قرار گرفته بشه و آن هم همچنانکه گفتید فقط یکبار، چون بیشتر از یکبار نه تنها سودی نداره بلکه باعث افت هم میشه.

لینک ارسال

سلام و ممنون از شما، از قضا در قسمت دوم میخواستم در مورد اینا هم بگم که شما دستتون درد نکنه که توضیح دادید. برای برچسب ها توضیح دادم در بالا، از مسیر زیر می توانید تگ های سایتتون رو اضافه کنید:

و در مورد تگ های h1 باید بگم که تا جائی که من میدونم باید حتما تیتر صفحه قرار گرفته بشه و آن هم همچنانکه گفتید فقط یکبار، چون بیشتر از یکبار نه تنها سودی نداره بلکه باعث افت هم میشه.

ممنون داداش

خب یکی دیگه از مسائلی که خیلی تاثیر داره در بالا بردن لینک های شما تو موتورهای جستجو بک لینک (backlink) هستش.

حالا خود بک لینک چی هستش؟ بک لینک به لینکی از سایت شما گفته میشه که تو سایت دیگه هستش.

چه جوری بک لینک به دست بیارم؟ مثلا با نظر دادن تو سایت ها ، یا انجمن ها یا وبلاگ ها یا زدن یه وبلاگ واسه ی سایتتون.

توجه داشته باشین که کیفیت بک لینک خیلی مهمه، مثلا سعی کنین تو سایت هایی که موضوعشون با سایت خودتون یه جورایی مرتبط هستش بک لینک بگیرید.

خیلی سایت ها هستن بک لینک میفروشن بخرم؟ والا خریدن بک لینک تو چند تا سایت تو زمینه سئو دیدم که نوشته بودن خریدن بک لینک

بر خلاف قوانین موتور جستجو گوگل هستش و امکان داره جریمه بشید. ولی اگه قصد خرید بک لینک داشتین حتما قبلش بپرسین که بک لینکشون nofollow هستش یا follow

بک لینک nofollow چیه؟ بک لینک nofollow یعنی اینکه توسط اسپایدر موتور جستجو دنبال نمیشه و تأثیر چندانی نداره ما باز تو یه سایتی خوندم که داشتنش بهتر از نداشتنشه. بهتره از این بک لینک ها واسه لینک های خارجیه سایتتون استفاده کنید.

بک لینک follow چیه؟ بک لینک follow یعنی اینکه اسپایدر اونو دنبالش میکنه و خیلی موثره و خود این بک لینک follow باعث ایجاد بک لینکای دیگه ای میشه.

لینک ارسال

عزیزان اگه کسی در مورد سئو اطلاعات داره تو این پست در اختیار دیگران قرار بده، این تاپیک ارزش مهم شدنو داره.

لینک ارسال

و یه سوال دیگه که تو این بخش داشتم، اینه که تو قست  SEO Advice یه قسمتی هست به نام  No Meta Tags Defined این تگها رو به چه صورت باید وارد کرد میشه توضیح بدی؟

لینک ارسال

و یه سوال دیگه که تو این بخش داشتم، اینه که تو قست  SEO Advice یه قسمتی هست به نام  No Meta Tags Defined این تگها رو به چه صورت باید وارد کرد میشه توضیح بدی؟

Meta description: توضیحاتی خلاصه در مورد سایتت و برنامه هات

Meta keywords:  کلمات کلیدی در مورد سایت که ربات های جستجو از آن استفاده می کنند.

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

بعد از زدن دکمه  Launch Live Meta Tag Editor دقیقا چه اتفاقی می افته ؟

چون برای من صفحه اول انجمن باز میشه و بعد هم که یک تاپیک رو انتخاب میکنم منو یا تنظیمات خاصی رو برای اضافه کردن TAGها نمی بینم!!!

لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

بعد از زدن دکمه  Launch Live Meta Tag Editor دقیقا چه اتفاقی می افته ؟

چون برای من صفحه اول انجمن باز میشه و بعد هم که یک تاپیک رو انتخاب میکنم منو یا تنظیمات خاصی رو برای اضافه کردن TAGها نمی بینم!!!

انجمن در صفحه جدید باز می شه و یک باکس ویرایش در سمت چپ انجمن برای شما نمایش داده می شه!

از نسخه نال استفاده می کنید ؟

لینک ارسال

بله وحید جان همون نسخه ای که تو سایت بود را دانلود و نصب کردم. چون نال هست نمیتونم استفاده کنم؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...