رفتن به مطلب

معرفی و آموزش مد ibEconomy

ارسال‌های توصیه شده

• مدیر کل بازنشسته سایت

یکی از مدهای  IPB  مد  ibeconomye points system  می باشد  که دارای قابلیت ها و امکانات فراوانی است.

شما برای راه اندازی یک سیستم امتیازدهی در انجمن خود می توانید از این مد استفاده کنید که علاوه بر امتیازدهی دارای امکاناتی مانند ایجاد بخش خرید و فروش/سیستم بانکی سرمایه گذاری/سیستم قرعه کشی و .... می باشد.

به برخی از امکانات این مد اشاره می کنم:

1- راه اندازی یک فروشگاه در انجمن

شما با این مد قادر خواهید بود فروشگاهی ایجاد نمایید و محصولات و مجوزهای انجمن خود را برای خرید توسط کاربران در آن قرار دهید.

2- دارای سبد خرید و سیستم پرداخت از طریق خود برنامه.

کاربر محصول و یا مجوزی رو که لازم داره به سبد خرید خود انتقال میده و بعد از آن اقدام به خرید آن می کند.

3- اختصاص امتیاز میانگین برای ارسال تاپیک و پست.

شما می توانید این بخش را به گونه ای تنظیم کنید که وقتی کاربری در انجمن تاپیکی ارسال کرد یک امتیاز مشخص به وی تعلق بگیرد همچنین اگر کاربر دیگری به تاپیک پاسخ داد امتیاز مشخصی به شخصی که پاسخی ارسال کرده تعلق بگیرد و همچنین به ازای هر پاسخ برای تاپیک،امتیاز دیگری برای شخص شروع کننده ی تاپیک تعلق بگیرد.شما می تواند این امتیازهای متوسط را در هر انجمن متغییر انتخاب کنید. مثلا در یک انجمن ارسال تاپیک 5 امتیاز داشته باشد.ارسال پاسخ 3 امتیاز و به ازای هر پاسخ 1 امتیاز به شروع کننده تاپیک تعلق بگیرد و در انجمن دیگر این امتیازات متفاوت باشد.

4- اختصاص امتیاز برای like و dislike

به گونه ای که اگر شخصی تاپیک و یا پستی را like و یا dislike کرد به فرد صاحب تاپیک  یا پست  و فرد like وبا dislike کننده چه مقدار امتیاز + و – تعلق بگیرد.

5- سیستم بانکی و یا سرمایه گذاری

با این امکان شما قادر به احداث چندین بانک با دو نوع حساب سپرده و جاری برای کاربران هستید که به انتخاب خود در هرکدام از بانک ها  اقدام به افتتاح حساب می نمایند و از مزایای آن مانند سود سپرده و استفاده از حساب جاری برای خرید به صورت چکی در انجمن برخوردار می شوند.

6- سرمایه گذاری های بلند مدت IRA و 401K

این نوع سرمایه گذاری ها،حساب هایی است که بیشتر جنبه ی  حساب بازنشستگی را دارند.

7- بلوک های سفارشی مانند ثروتنمدترین فرد انجمن-بیشترین سهامدار انجمن و ....

8- اعطای وام به اعضای انجمن ، زمانبندی برای تسویه ی وام و همچنین انتخاب سود وام و جریمه برای عقب افتادن تسویه ی وام

9- سیستم کمک مالی

از طریق این سیستم کاربران می توانند به یکدیگر کمک های مالی و امتیازی داشته باشند.

10-ارسال آیتم های فروشگاه به صورت فردی و گروهی از طریق پنل مدیریت

امکان دارد شما بخواهید یک عضو و یا یکی از گروه های انجمن تان یک مورد از آیتم های فروشگاه انجمن را بدون خرید آن در اختیار داشته باشند،برای این کار می توانید آیتم مورد نظر را به صورت رایگان در اختیار آنها قرار دهید

11-  امکان تماشای تمامی معاملات انجام شده بین کاربران با یکدیگر و کاربران با انجمن

12-  در این مد هر کاربر یک پروفایل دارد که تمامی امکانات و مجوزهای در دسترس کاربر را نمایش می دهد.

دیگر ویژگی های این برنامه کاربردی :

1- پلاگین های مختلف برای استفاده در دیگر بخش های IPB مانند ip.gallery  ip.download   ip.bllog و ....

2- نمایش مجموع امتیازات انجمن

3- امکان غیر فعال/فعال کردن هریک از ویژگی های برنامه

4- تغییر نام واحد محاسبات

5- ادغام با دیگر سیستم ها ( که بزودی  سیستم های منطبق بر این مد معرفی می شوند)

6- غیر فعال کردن استفاده از اعشار و سنت برای داشتن ibeconoy ساده تر با استفاده از تنظیمات

Round Up or Round Down?

7- انتخاب تصویر سفارشی برای هر آیتم

8- دارای تب مخصوص جهت نمایش خرید های موفق و نا موفق

آیتم های پیشفرض فروشگاه که می توانید در اختیار کاربران قرار دهید:

1- مجوز بن کردن کاربران .

2- آیتم های خالی که برای فروش مجوز مورد نظر شما به کار می روند.

3- مجوز تغییر آواتار و همچنین تغییر آواتار دیگر کاربران.

4- مجوز تغییر پوسته ی خو و دیگر کاربران.

5- مجوز تغییر گروه کاربری خود و دیگر کاربران.

6- مجوز تغییر نام نمایش خود و دیگر کاربران.

7- مجوز تغییر امضای خود و دیگر کاربران.

8- مجوز تغییر وضعیت خود و دیگر کاربران.

9- مجوز باز و بسته کردن تاپیک های خود و دیگر کاربران.

10- مجوز خرید پسورد انجمن هایی که مدیر برای رویت آنها پسورد قرار داده.

11- خرید اکانت vip (قابل ذکر است با vip member ادغام می شود(

12- مجوز خرید بسته های امتیاز تصادفی برای خود و دیگر کاربران.

13- مجوزهایی که می خواهید بعد از خرید آنها،توسط کاربر،محتوای مجوز به صورت پیغام خصوصی اتوماتیک در اختیار کاربر قرار بگیرد.

14- مجوز بازگردانی کاربر اخراج شده

15- می توانید آیتم های دیگری را خودتان به آیتم های فروشگاه اضافه نمایید(آموزش این کار بعدا قرار داده خواهد شد)

نکته 1: تمامی امکانات و ویژگی های این مد در این تاپیک توضیح داده نشده.

نکته 2 : تاپیک های آموزش بخش های مختلف این مد،از تنظیمات عمومی تا تنظیمات پیشرفته، به مرور قرار داده خواهد شد.

نکته 3 :این مد چندین مبنای محاسبات دارد که عبارتند از:

ibeconomy points

iPoints/Ibstore/ibMarket/Perfect Points (points)

ibBookie (ibbookie_points)

IBProBattle (money)

Ultimate Referrals(utr_points)

تمامی آموزش های ارائه شده در این انجمن ( حداقل توسط خودم) بر مبنای ibeconomy points می باشد.حتما به این موضوع دقت داشته باشید چون در غیر این صورت مد به درستی کار نمی کند.

برای دانلود نسخه ی جدید این مد به این لینک در همین انجمن مراجعه کنید.دقت داشته باشید باید نسخه ی مرتبط با انجمن خود را دانلود و نصب کنید

اگر سوالی در مورد مطالب ذکر شده در بالا دارین در همین تاپیک بپرسید و لطفا سوالات احتمالی مربوط به تنظیمات رو در تاپیک های آموزشی که به زودی قرار میگیره مطرح کنید.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام، واقعا دستتون درد نکنه، دیدم با این همه زحمتی که کشیدین نمی تونم فقط به لایک اکتفا کنم، خیلی زحمت کشیدین، ممنون

لینک ارسال

• 2 ماه بعد...
  • مدیر کل بازنشسته سایت

سلام

فارسی ساز موجود، نسخه ی کامل نیست و فکر کنم تنها بخش امتیازات و فروشگاه این برنامه فارسی شده اما بخش های بانک ، سرمایه گذاری ،بخت آزمایی و  ... هنوز فارسی نشده...

انشاالله سرفرصت( بزودی) فارسی ساز کامل این برنامه قرار میگیره

پ.ن : البته اینم بگم به احتمال زیاد فایلی که شما دریافت کردین ناقص دانلود شده و گرنه صد در صد بخش امتیازات و فروشگاه این برنامه با فارسی ساز فعلی فارسی میشه

لینک ارسال

سلام

فارسی ساز موجود، نسخه ی کامل نیست و فکر کنم تنها بخش امتیازات و فروشگاه این برنامه فارسی شده اما بخش های بانک ، سرمایه گذاری ،بخت آزمایی و  ... هنوز فارسی نشده...

انشاالله سرفرصت( بزودی) فارسی ساز کامل این برنامه قرار میگیره

پ.ن : البته اینم بگم به احتمال زیاد فایلی که شما دریافت کردین ناقص دانلود شده و گرنه صد در صد بخش امتیازات و فروشگاه این برنامه با فارسی ساز فعلی فارسی میشه

من که فارسی ساز و نصب کردم . نشد .   البته برای سیستم فروشگاه فکر کنم classifieds خیلی بهتر و جمع و جور تره . کلا ibeconomye فقط برای سایت های خیلی بزرگ و سایت هایی کاربرد داره که تو زمینه مالی و  ... فعالیت دارن . نه سایت های گیم ، اموزشی ، سینمایی و ...

البته من دارم classifieds رو فارسی میکنم .  نمیدونم اگر شد ازش خروحی میگیرم میدم اپلود کنید تو انجمن . اگر اصلا خروجی بهم داد ! شاید وقت گذاشتم بخشی از پنل رو هم فارسی کردم ( مثل توضیحات زیر هر مدسته بندی ) .

لینک ارسال

• مدیر کل بازنشسته سایت

دوست عزیز این برنامه صرفاً جهت راه اندازی فروشگاه نیست امکانات خیلی خیلی زیادی داره... شما اگه فقط فروشگاه نیاز دارین بله از برنامه ای گفتین استفاده کنید که اونم فارسی شده قبلاً و فارسی سازش به درستی کار میکنه...شما حتماً یه جای کار رو اشتباه انجام میدین وگرنه این برنامه به صورت فارسی روی انجمن های دوستان استفاده میشه

لینک ارسال

دوست عزیز این برنامه صرفاً جهت راه اندازی فروشگاه نیست امکانات خیلی خیلی زیادی داره... شما اگه فقط فروشگاه نیاز دارین بله از برنامه ای گفتین استفاده کنید که اونم فارسی شده قبلاً و فارسی سازش به درستی کار میکنه...شما حتماً یه جای کار رو اشتباه انجام میدین وگرنه این برنامه به صورت فارسی روی انجمن های دوستان استفاده میشه

فارسی سازش نصبشد ! باید از بخش مربوط بهزبان ، اپلودش میکردم . الان فارسی شده . ممنونم

لینک ارسال

• 3 ماه بعد...

مثلاً يه برنامه اي دارم كه قيمتش 200000 تومن هست. ميخوام طوري براي فروش بزارم كه به صورت مشاركتي باشه. مثلاً بگم هر شخصي، ميتونه هر مبلغي رو براي خريد اين نرم افزار ژرداخت كنه. ولي بايد اينقدر صبر كنه تا كاربراي ديگه هم ژرداخت كنن، تا جايي كه اين 200000 تومن جمع بشه. بعد از اون لينك دانلود نرم افزار براشون فعال بشه.

اميدوارم خوب توضيح داده باشم.

يجورايي مثل سايت: http://bbs.mahoupao.com/

اين سايت ميآد يه فايلي رو براي دانلود ميذاره. ولي به شرط اينكه 50 امتياز به حساب كسي كه فايل رو گذاشته، واريز بشه. ممكنه يه نفر بياد و 50 امتياز رو خودش بريزه و يا ممكنه 50 نفر، هر كدوم يه امتياز رو به حساب اون شخص بريزن.

اين سيستم اگر قابل راه اندازي باشه كه عالي ميشه.

لینک ارسال

• 4 ماه بعد...

من نصب کردم عالیه واقعا مرسی از شما دوست عزیز 

ولی یه سختی داره اینکه سرعت رو خیلی اورده پایین و وقتی مجوز رو میخره چطوری ازش استفاده کنه سخته این الان مجوز مثلا  تغیر رنگ عنوان تاپیک رو خریدم ولی استفادش چطوریه اصلا فقط میخره استفاده مجوز نداره؟؟؟ 

لینک ارسال

سلام

برای استفاده از مجوز باید وارد صفحه اول اپلیکیشن بشید، از قسمت پرفایل من > مجوز های خریداری شده من > انتخاب مجوز (ادامه) > استفاده.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...