رفتن به مطلب

سئوی ipb [حل شد]

ارسال‌های توصیه شده

من IPB رو نصب کردم . فوق العادست . اما فکر میکنم از نظر سئو یکم مشکل داره .

1- در مورد عکس ها از ALT مناسبی نمیشه استفاده کرد . مگه اینکه HTML مطالب رو تغییر بدی .

افزونه ای در این مورد هست که عنوان مطلب رو روی alt تصاویر بزاره و عکس ها سئو بشن ؟

2- افزونه های سایت مپ و اینا درست کار نمیکنه .

راهی هست بشه بصورت ساده یک نقشه سایت (نقشه انجمن) درست کرد ؟

3 - لینک ها درسته سئو شده هستن اما با توجه به فارسی بودن مطالب و طولانی بودن عناون تاپیک لینک فوق العاده بلند میشه

ممنون میشم در این باره یکم توضیح بدید . و اگر راهکاری به نظرتون میرسه عنوان کنید

• پسند 1
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مورد اولی رو من روح ام خبر نداره - يكی كه متوجه موضوع هست كمك كنه

مورد دومی مشكل از قسمت task ها هستند ببينيد مال برنامه task هاش خاموش هستند يا نه همچنين بايد بازديد روبات ها رو هم تعقيب بكنند

AdminCP > System >System Scheduler

سربرگ IP.SEO رو بزنيد، اگر از طريق Cron دستور رو اجرا بكنيد به نظر من بهتره حالا سليقه ايه

راه ؟ منظورتون رو درست متوجه ميشم، واسه كاربر يا برای روبات ها ؟

واسه كاربر اين خط رو به انتهای لينك انجمنتون اضافه كنيد index.php?app=core&module=global&section=navigation&inapp=forums

صفحه ای كه باز ميشه ديگه همه چی توش هست واسه روبات فقط IP.SEO

در باره لينك ها هم وقتی كپی ميشند مشكل دارند، نميدونم چی بايد به IPS گزارش كنم كه اين مشكل رو نداشته باشه، همه حتی ويكی پديا هم اين مشكل رو داره ولی عبارت ها رو بعد از وارد كردن تبديل ميكنه به فرمت UTF8

• پسند 3
لینک ارسال

• بنیان گذار IPSFarsi

با سلام

مورد اول رو فعلا به غیر از ویرایش در حالت HTML راهی نیست.

مورد دوم هم که توضیح داده شد.

مورد سوم ، نظر شما اشتباه هست . با مثال براتون توضیح می دم . مثلا ما پشتیبانی IPB فارسی رو در گوگل سرچ می کنیم . اگر دقت کنید آدرس صفحات رو هم کلمه یا کلماتی که شما جستجو کردید و در آدرس وجود داره پر رنگ می کنه. چیزی که توی سیستمی مثل VB فقط thread نوشته می شه + عدد تاپیک و پسوند html که دقیقا پسوند html گذاشتن برای هیچ موتور جستجو ای مهم نیست چون شما ساختار رو که عوض نکردید این مورد توی مدارک رسمی گوگل هم موجوده.

حالا زمانی که آدرس شما طولانی تر باشه رنج کلماتی که شما می تونید کاربر از موتور جستجو بگیرید زیاد تر هست در نتیجه کاملا به نفع شماست.

در باره لينك ها هم وقتی كپی ميشند مشكل دارند، نميدونم چی بايد به IPS گزارش كنم كه اين مشكل رو نداشته باشه، همه حتی ويكی پديا هم اين مشكل رو داره ولی عبارت ها رو بعد از وارد كردن تبديل ميكنه به فرمت UTF8

این مشکل نیست این برمیگرده به اصول پایه ای کامپیوتر. فرمت UTF8 در حالت عادی "%D8%B3%D8%A6%D9%88%DB%8C" نمایش داده می شه حالا اینکه توی مرورگرهای امروز این کد ها تبدیل به کد قابل خوندن توسط انسان می شن . یعنی در اصل چیزی تغییر نکرده فقط مرورگر ها کار رو آسون کردن. از این بابت نگرانی نیست.

موفق باشید %%-

• پسند 4
لینک ارسال

سربرگ IP.SEO رو بزنيد، اگر از طريق Cron دستور رو اجرا بكنيد به نظر من بهتره حالا سليقه ايه

راستش من همینو نفهمیدم . تیو توضیحاتش خوندم باید دسترسی ssh به سرور داشت . من این دسترسی رو ندارم . تنظیماتش رو هم فکر میکنم درست انجام دادم و میزنه عملیات موفقیت آمیز بود . اما فایل sitemap.xml من همچنان صفر کیلوبایته .

میشه مرحله قدم به قدم راه اندازی سایت مپ رو توضیح بدید ؟

در مورد لینک ها هم منظورم این بود که تمام عنوان متن رو داخل لینک نیاره . مثلاً 3 کلمه اصلی قابل انتخاب رو برای عنوان قرار بده .

مثلا بجای این لینک :

http://site.com/دانلود نرم افزار های رشته عمران و معماری

اینو بتونیم انتخاب کنیم برای مطلب :

http://site.com/دانلود نرم افزار عمران

لینک ارسال

دسترسی به فايل sitemap.xml ، مطمئنی 777 هستش؟ پوشه Cache رو هم 777 بكنيد و صبر كنيد خود سيستم يه اجرا بگيره حدود 2 ساعت طول ميكشه تا دستورش اجرا بشه اگه دستی دستور رو اجرا كنيد قفل ميشه، شايد تنظيمات سرور مشكل داره چون IP.SEO اصلا مشكل نداره مگر هاست اشتراكی كه ازش استفاده ميكنيد خيلی از قابليت ها رو خاموش كرده باشه كه مساله جدايه

- توی راه اندازی IP.SEO خود سيستم همون اول به شما پيغام ها رو ميده و شما بايد تك تك اونها رو رسيدگی كنيد در باره هر كدومشون هم توضيح داده، برای آموزشش صبر كنيد تا من مطلب رو آماده كنم.

در مورد لينك ها

اين رو بايد توی regix سيستم دستبرد كار ما نيستش چون بايد تمام كد های داخل برنامه ويرايش شند كه فكر نميكنم به صرفه باشه، از نظر SEO كه نمونه لينك بالايی كه بهتره تا پايينی.

• پسند 3
لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...