رفتن به مطلب
  • :excl2: در صورت مشکل در دریافت فایل و گیر کردن روی ۹۹ درصد، لطفا از طریق خودِ مرورگر، فایل ها را دریافت نمایید.

2 تصویر

درباره این فایل

ارتقا سیستم امنیتی "reCAPTCHA" به No CAPTCHA reCAPTCHA بدون نیاز به وارد کردن حروف و یا اعداد توسط کاربران

قیمت صرفا جهت اطلاع : 5 دلار آمریکا

یکی از سوالات متداول اینترنتی که هنگام ثبت نام یا عضو شدن در یک سامانه و یا حتی ارسال کامنت از شما پرسیده می شود این است که، آیا شما ربات هستید؟ و به دنبال آن فیلدی قرار دارد که شما باید یک یا دو کلمه موجود در تصویر مشاهده شده را وارد آن کنید و با اینکار به سیستم انسان بودن خود را ثابت می کنید! این مدل بازرسی امنیتی که reCAPTCHA نامیده می شود در بسیاری از سایت های اینترنتی استفاده می شود تا از نفوذ و دسترسی هرزنامه های (Spam) خودکار به سایت و اطلاعات مهم آن جلوگیری کنند. اما امروز گوگل از یک فرم جدید این سیستم امنیتی با عنوان "No CAPTCHA reCAPTCHA" رونمایی کرده که سریعتر و امن تر از نسخه موجود می باشد. این سیستم امنیتی جدید به سادگی و طی چند مرحله ساده، بدون نیاز به وارد کردن لغت یا گروهی از کاراکترها، مشخص می کند که کاربر یک فرد واقعی است.

در ضمن اگر سیستم نتوانست به درستی این موضوع را تشخیص دهد، از یک فیلد متنی نسخه قدیمی CAPTCHA در کنار مراحل قبلی استفاده می شود. این نسخه جدید با دستگاه های همراه هم به خوبی سازگار بوده و بدون مشکل با آنها کار می کند. در این نسخه ارتقاء یافته به جای نوشتن کلمات، تصاویری ظاهر می شوند که کاربر بعنوان مثال باید مطابقت تصویر اصلی را با گزینه های مشاهده شده دیگر مشخص کند تا این مرحله امنیتی را پشت سر بگذارد.

ایجاد این سیستم جدید CAPTCHA نتیجه آزمون های انجام شده توسط گوگل برای پی بردن به این موضوع است که آیا ماشین توانایی خواندن و تشخیص متن های به هم ریخته و نافرم را دارد یا خیر. نتیجه این آزمون ها وحشتناک بود به طوریکه منجر به ایجاد هوش مصنوعی پیشرفته جدید با دقت 99.8 درصد شد. برای اینکار گوگل از یک برنامه پیشرفته تحلیل ریسک استفاده کرده که اطلاعاتی را از نحوه رفتار کاربران قبل، حین و بعد از استفاده از سیستم reCAPTCHA ، به منظور تفاوت قائل شدن بین کاربر واقعی و جعلی، جمع آوری کرده است. این موضوع نهایتا منجر به معرفی نسخه "No CAPTCHA reCAPTCHA" شد. با وجود این API جدید، نسخه قبلی حذف نخواهد شد و وب سایتهایی که نسبت به این سیستم جدید تردید دارند همچنان می توانند از نسخه قبل بهره مند شوند.

منبع

 اشتراک گذاری


×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ما مجبور شدیم تا از کوکی ها و فناوری های مشابه برای اجرای این وب سایت استفاده کنیم تا بتوانیم تجربه بهتری در زمان استفاده از سایت برای شما ایجاد نماییم. سیاست حریم خصوصی.